Skocz do zawartości

Przyczepy Samosterujące .


mimi

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją szosą to naprawdę żal mi diagnostów którzy to klepią, bo jest tylko kwestią czasu aż zdarzy się tragedia. Gadałem z kierowcą z OTL-u (jeździ z takim wózkiem) i twierdzi on, że są one zazwyczaj w opłakanym stanie, często bez hamulców (nie ma kasy na remonty a na stacji nie sprawdzą przy nim hamulców), bardzo częste są zwarcia w instalacjach (brak kasy na remonty) i potrafią same się sterować bez ingerencji kierowcy. Masakra normalnie...

 

Tak jak podbił nie sprawne auto to ok diagnosta winny, ale za to gdzie ten pojazd jeździ to winny kierowca u nas są takie wózki co mają sztywny hol ale i tak go nie montują bo problem z przejazdami i wciąż jeżdżą na linkach, to co ja mam za to odpowiadać :razz:

jeszcze na osiem opon w wózku każda była inna..... :shock:

No coś mi się zdaje że przesadzasz szczerze nie spotkałem jeszcze takiego pojazdu skąd by wziął tyle różnych opon :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale nie przesadzam i co do opon mówię poważnie.... Miał dokładnie na jednej osi dwie opony jedna rzeźba a dwie inna. Do tego ogólnie stan tych opon tragiczny (powyrywany bieżnik oraz pocięte boki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Ale jak panowie postępować jesli taki wynalazek pojawi się u mnie ??? Negatyw logiczne. Ale do tego zabranie dowodu rejestracyjnego ?? Co najlepiej wpisać w zaświadczeniu ?? Wiecie żeby jak najlepiej chronić swoje 4 litery.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze... Ale jak panowie postępować jesli taki wynalazek pojawi się u mnie ??? Negatyw logiczne. Ale do tego zabranie dowodu rejestracyjnego ?? Co najlepiej wpisać w zaświadczeniu ?? Wiecie żeby jak najlepiej chronić swoje 4 litery.....

Skoro negatyw bo piszesz że logiczne to nie wiesz dlaczego :razz:

Skoro chcesz chronić to musisz pisać wszystko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najlepiej wpisać w zaświadczeniu ??

wszystko,

co było powodem N

np.

- rózny bieżnik opon

- brak sprzęgu

- brak tablic wyr. dla poj. długiego

- brak wymaganego oświetlenia

itd ...

 

albo

nie spełnia wymagań §§ nr ...

i §§ nr ...

i §§ nr ...

itd

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo

nie spełnia wymagań §§ nr ...

i §§ nr ...

i §§ nr ...

itd

 

Koledzy kiedyś tak wpisał mi paragrafami "§§" powód zatrzymania dowodu rejestracyjnego ale się naszukałem ale powiem wam dobre ćwiczenie na przypomnienie co nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
No dobrze... Ale jak panowie postępować jesli taki wynalazek pojawi się u mnie ??? Negatyw logiczne. Ale do tego zabranie dowodu rejestracyjnego ?? Co najlepiej wpisać w zaświadczeniu ?? Wiecie żeby jak najlepiej chronić swoje 4 litery.....

Skoro negatyw bo piszesz że logiczne to nie wiesz dlaczego :razz:

Skoro chcesz chronić to musisz pisać wszystko :-)

Nowicjusz takim pisaniem na forum sprawy nie rozwiązemy. Takie odpowiedzi zostaw dla siebie. Kolega cubitus pyta to postaraj mu się odpowiedzieć a nie stosujesz głupie wywody.

Jacdiag odpowiedział z sensem.

Co najlepiej wpisać w zaświadczeniu ??

wszystko,

co było powodem N

np.

- rózny bieżnik opon

- brak sprzęgu

- brak tablic wyr. dla poj. długiego

- brak wymaganego oświetlenia

itd ...

 

albo

nie spełnia wymagań §§ nr ...

i §§ nr ...

i §§ nr ...

itd

 

:D

Nowicjusz jak tak do tego podchodzisz to bij pieczątki ile wlezie. Twój problem.

Takie trupy jeżdzą to dlaczego nie ma być N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś kiedyś w tym badać hamulce na rolkach? LOL... to dopiero jest ubaw...

tak samo jak w przypadku p-py wyposażonej w "urządzenie sprzęgające", bardziej chodzi w tym przypadku o nacisk na oś podczas badania skuteczności hamulców co można osiągnąć w jakiś stopniu dociskiem ładowacza do załadunku
Wózek samosterujący nie jest przyczepą. I już na samą niezgodność stanu faktycznego z DR można dać negatywa.
....coś tu nie rozumiem....to czym jest?....czy fakt samosterowania wyklucza ją jako przyczepę.....no to może jest naczepą bo jest przewożona na samochodzie....

Jest jeszcze kwestia słowa "samosterująca" jeżeli ktoś myśli że są tam jakieś czujniki na podstawie których przyczepa zachodzi na zakrętach to się myli, zastosowano tam czystą mechanikę tak jak w każdym układzie kierowania która jeżeli jest to konieczne przy ciasnych zakrętach wspomagana jest sterowaniem ręcznym poprzez hydraulikę z kabiny kierowcy

....że są one zazwyczaj w opłakanym stanie, często bez hamulców....
a co to ma wspólnego z tematem postu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....coś tu nie rozumiem....to czym jest?....czy fakt samosterowania wyklucza ją jako przyczepę....

 

Nie fakt samosterowania tylko brak atrybutów przyczepy (urządzenia sprzęgającego)

 

Cytat:

....że są one zazwyczaj w opłakanym stanie, często bez hamulców....

a co to ma wspólnego z tematem postu???

 

Ano to, że kierowcy wiedzą, że "diagności" (specjalnie w cudzysłów) ich nie badają, bo się nie da i olewają stan techniczny tych wózków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Moim zdaniem jeżeli do ciągnika rol. to nie bo taki ciągnik rol. ma 20t i tyle.

 

a gdzie jest napisane, ze ciagnik ma 20 ton uciagu? jest na to jakis przepis? jesli tak, to dlaczego w DR bywa znacznie wiecej?

 

[ Dodano: 09-03-2018, 02:45 ]

Wrzucam to we wszystkich wątkach dotyczących tematu, bo rozporządzenie istotnie zmienia istniejący stan prawny (zacytuję - może niedokładnie - jeden z postów na tym forum: "kłoda drewna nie jest homologowanym urządzeniem sprzęgającym).

 

http://www.gitd.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0017/64601/Rozporzadzenie-Ministra-Infrastruktury-z-dnia-25-stycznia-2018-r.-w-sprawie-sposobu-przewozu-ladunku.pdf

 

5.2.2. Mocowanie drewna dłużycowego

Do przewozu drewna dłużycowego służy zespół pojazdów składający się z pojazdu oraz przyczepy dłużycowej.

Przyczepa dłużycowa może być przewożona na pojeździe lub ciągnięta za pojazdem pod warunkiem wyposażenia jej

w odpowiednie urządzenie sprzęgające.

Dziennik Ustaw – 8 – Poz. 361

Jeżeli zespół pojazdów jest połączony ładunkiem, przyczepa dłużycowa może nie być wyposażona w urządzenie sprzęgające, o  którym mowa w Regulaminie nr  55 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ) – Jednolite przepisy dotyczące homologacji mechanicznych elementów sprzęgających zespołów pojazdów, stanowiącym załącznik do Porozumienia dotyczącego przyjęcia jednolitych wymagań technicznych dla pojazdów kołowych, wyposażenia i części, które mogą być stosowane w tych pojazdach, oraz wzajemnego uznawania homologacji udzielonych na podstawie tych wymagań, sporządzonego w Genewie dnia 20 marca 1958 r. (Dz. U. z 2001 r. poz. 1135).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.