Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja BUGGY


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł do mnie klient z zapytaniem czy może zarejestrować BUGGY poj.150 cm.

Jest to coś takiego jak Quad,tylko całe orurowane. Sprowadził to z Niemiec,ma orginalny Brief. Podobno w Niemczech to jeździło po drogach i było normalnie zarejestrowane.

Ja nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Czy niema żadnego problemu żeby to zarejestrować jako pojazd samochodowy inny?

Czy coś takiego spełnia warunki kategori L7e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie widząc tego nie wiemy czy spełnia warunki na L7e. A jaki to rocznik? No i czy oprócz briefu ma również dowód? Bo to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brief ułatwia życie -jeśli jest dowód rej. i dokument identyfikacyjny to dlaczego by nie podcięgnąć to pod L6e lub L7e wszczególności jak spełnia wymagania. Zawsze również można dopytać WK jak na to się zaopatrują /jakieś przeciwwskazania/ :ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma brief mały i duży ,czyli ma dowód rejestracyjny.

Też mi się wydaje że spełnia wymagania L7e i chyba nie będzie żadnych problemów ze strony WK żeby go zarejestrować.

A tak na marginesie to ten pojazd jest o wiele bezpieczniejszy od Quada,ma niżej położony środek ciężkości i jest orurowany w formie klatki,w razie wywrotki lub dachowania kierowca wychodzi bez szwanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podasz ten rocznik, czy nie?

Nie znam rocznika ,gość na razie był się pytać,ja miałem się rozeznać po necie.

Do tej pory jeszcze się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w zasadzie od 2004 - 2005 r. istnieje wspólna procedura homologacyjna dla takich pojazdów w całej UE, więc po nr homologacji z briefu dojdziesz z dużym prawdopodobieństwem do tego jak ten pojazd jest homologowany - o ile w ogóle jest, czy też może to jakaś indywidualna konstrukcja. No chyba, że to starszy twór - wtedy oznaczenia w briefie mogą nie dać odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich.

 

Posiadam buggiego rocznik ‘69. Został sprowadzony w 2002r z Szwecji, odkupiłem go od gościa, który mówił że nie będzie problemów z rejestracją, okazało się, że niema dowodu rejestracyjnego, a od 25.12.2007 jest wymagany :/(co za prawo). Po zatym inne papiery posiadam. Czy jest jakaś szansa na zarejestrowanie go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dowodu rejestracyjnego raczej wątpliwe aby go zarejestrować- chyba że nie był rejestrowany za granicą . WK ma prawo potwierdzenia faktu rejestracji za granicą więc warto pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety był zarejestrowany. Tylko to było 6 lat temu :(

Gdybym wiedział że tak szybko w Polsce zmieniają się przepisy to bym zarejestrował go w tamtym roku.

Jest wszystko

-zerówka

-tłumaczone dokumenty(karta pojazdu, fak)

-odprawa celna

 

Niema jakiejś furtki, którą dało by sie to obejść?

To jest wersja limitowana, wyszło tylko kilka sztuk takich....

 

Może jako samochód kolekcjonerski-zabytkowy, czy jest potrzebny wtedy dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.