Skocz do zawartości

Budowa nowej podstawowej stacji kontroli a GAZ?


przemo33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zwracam sie z zapytaniem, od kiedy bedzie mozna na nowobudowanych podstawowych stacjach kontroli pojazdow dokonywac przegladow samochodow z instalacjami gazowymi, slyszalem ze ma wejsc taki przepis , czy ktos wie moze konkretnie od kiedy i na jakich zasadach

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czym sie konkretnie rozni podstawowa od okregowej, czy tez mozna dostac pozwolenie tak samo jak na podstawowa?

 

O ile wieksze koszta, budynek?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okregowa ma pełny zakres badań a podstawowa ogra niczony

pozwolenie dostaniesz

większy budynek większa działka

droższe urządzenia

większe koszty budowy

tak w skrócie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

Mam jeszcze pytanko, czy zeby wybudowac/uruchomic podstawowa stacje kontroli pojazdow trzeba spelniac jakies specjalne warunki(specjale pozwolenia, dzialka o konkretnych wymiarach, etc.)

 

Jak to wyglada w praktyce?

 

Bede wdzieczny za wszelaka pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa może badać pojazdy do 3,5 t DMC (B) 16 t(C T) i bez ograniczeń (CC D)

na okręgowej można by się ograniczyć do 3,5t (tylko po co :?: ) ale wyposażenie i warunki musi mieć jak wszuystkie OSKP

 

[ Dodano: 11-06-2008, 11:37 ]

na okręgowej można by się ograniczyć do 3,5t (tylko po co )

to podobnie jakby mieć autobus i wozić dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

 

Mam jeszcze pytanko, czy zeby wybudowac/uruchomic podstawowa stacje kontroli pojazdow trzeba spelniac jakies specjalne warunki(specjale pozwolenia, dzialka o konkretnych wymiarach, etc.)

 

Ilu musi byc na poczatek minimalnie pracownikow??

 

Jak to wyglada w praktyce?

 

 

PS. Apropo pierwszego pytania"Zwracam sie z zapytaniem, od kiedy bedzie mozna na nowobudowanych podstawowych stacjach kontroli pojazdow dokonywac przegladow samochodow z instalacjami gazowymi, slyszalem ze ma wejsc taki przepis , czy ktos wie moze konkretnie od kiedy i na jakich zasadach "

 

Bede wdzieczny za wszelaka pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując stacje od podstaw musisz być chyba hobbystą-filantropem, żeby bawić się w podstawową stację. No chyba, że próbujesz zagospodarować/przerobić coś co już tam masz i w jakiś sposób spełnia kryteria SKP i niewielkim (stosunkowo) nakładem próbujesz uruchomić stację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego myslicie ze nie oplaca sie budowac stacji podstawowej, ja mieszkam w gminie(ok.15-20.tys mieszkancow) gdzie narazie niema zadnej stacji, a przewazaja samochody osobowe i troche dostawczych, wiec poco isc w duzo wieksze koszty (duzo wiekszy budenek , bo pod sam. powyzej 3,5t , i wiecej sprzetu do diagnostyki), niewiem tez ilu pracownikow musi byc na stacji okregowej(ale pewnie wiecej niz dwoch, a tyle na poczatek bym chcial miec u siebie??

 

PS.Myslicie ze dzialka 25mx25m bedzie wystarczajaca pod budowe podstawowej SKP??

 

Chyba plac 25x25 m bedzie za maly dla OSKP :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej, jak można - wykonaj 2-3 telefony do firm, które wyposażają SKP w linie diagnostyczne (Unimetal, Fudim, Maha, Cartec) - i tam od ręki dowiesz się ile może Cię kosztować stacja Okręgowa, ile - podstawowa.

Po dalsze już szczegóły - zapraszam na forum :-)

 

Zawsze znajdziesz coś za, zawsze - coś przeciw.

Gdybym ja miał dziś budować stację, sięgałbym po OSKP :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego myslicie ze nie oplaca sie budowac stacji podstawowej,

 

Ponieważ SKP podstawowa w obecnym stanie prawnym może wykonywać jedynie badania okresowe (bez rozszerzeń). Więc jak przyjedzie samochód z gazem nie zrobisz i po kliencie , zabiorą klientowi DR za łyse opony nie zrobisz i po kliencie. Z samych okresowych nie wyżyjesz że o pracownikach nie wspomnę.

 

[ Dodano: 12-06-2008, 12:30 ]

Chyba plac 25x25 m bedzie za maly dla OSKP :(

 

Dla okręgówki 22m to min długość hali więc nie ma miejsca na wjazd i wyjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE

 

Witam

 

Jak wspomnialem wczesniej mieszkam w gminie(ok.15-20.tys mieszkancow) gdzie narazie niema zadnej stacji, a przewazaja samochody osobowe i troche dostawczych, , na poczatek bym chcial miec dwoch pracownikow tzn ja i diagnosta u siebie??

 

Po analizie, w przypadku w ktorym mam plac 25x25m wchodzi w gre jedynie PODSTAWOWA SKP, o wymiarach 12x12m.

Po wykonaniu kilku telefonow dowiedzialem sie ze koszt OSKP bylby dwa razy wiekszy niz Podstawowej SKP.

 

Myslicie ze w mojej miejscowosci jest szansa na w miare dobre funkcjonowanie takiej stacji pod warunkiem , ze wkrotce zmienilyby sie przepisy i dopusciliby na podstawowych stacjach badanie pojazdow z gazem?(Ci ktorzy maja juz dluzsza praktyke, pewnie juz wiedza ile moze moglo by byc srednio miesiecznie klientow na przglady)

 

Ewentualnie w co mozna dodatkowo jeszcze uzbroic taka stacje zeby mogla zarabiac na siebie?

 

Prosze o opinie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z samej SKP realny zysk??W moim przypadku/ srednia ilosc samochodow na miesiac?

 

Pozdr

 

[ Dodano: 12-06-2008, 15:48 ]

Naprawde nikt nie wie ile orientacynie moglobybyc w (gminie okolo 15.tys ludzi), mniej wiecej przegladow samochodowych(ile sam. srednio na miesiac), uwzgledniajac ze bedzie mozna wkrotce robic przeglady GAZU na stacjach podstawowych, musze dodac ze w gminie sasiedniej jest stacja Okregowa oddalona od mojej miejscowosci o 10Km.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w trochę większym mieście. Nie znam nikogo, kto wyżyłby z samej stacji podstawowej z rozszerzeniami - chyba, że robisz to jako dodatek do jakiegoś biznesu, który już masz i szukasz sposobu na ulokowanie zysków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co macie na mysli mowiac "wyzylby"??

 

Niech ktos mi poda mniej wiecej ile pojazdow mozna miec na miesiac w mojej miejscowosci

 

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz innego inrteresu oprócz tej stacji co chcesz ja wybudowac to mysle ze nie wyzyjesz z zysków . Wez karte i policz dokładnie ile cie wyjda opłaty miesieczne, utrzymanie budunku,wypłaty itp, a gdzie zysk??? A jak przyjedzie zagranic,gaz, czy powypadkowe,zwykła ciezarówka powyżej 3.5 t co w małych miejscowościach to chyba jest tego duzo.Teraz gaz to podstawa jeszcze jak soczą ceny paliwa to bedzie tego jeszcze wiecej.Tak jak inni koledzy napisali teraz nie opłaca sie budowac podstawówki, jezeli mieszkasz w takim okregu i mówisz że w pobliżu nie ma konkurencji to nawet sie nie zastanawiaj tylko okregówke buduj. Bedziesz wtedy jak sie to mówi "panem w okolicy" pełny zakres i wieksza kasa. Wiem na początku trzeba wyłożyc troche kasy ale jak ty jestes jedyny w okolicy to sie wróci, moze nie tak szybko ale na raty itp. rzeczy bedziesz miał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

ROBILEM SOBIE TAKA MALA KALKULACJE

 

GMINA OKOLO 15.TYS LUDZI, ZAKLADAJAC ZE CO CZWARTY MA SAMOCHOD

RO 15.000/4 = 3750 SAMOCHODOW

 

 

NIECHYBY CO DRUGI PRZYJECHAL DO MNIE WTEDY MAM

 

3750/2 = 1875 SAMOCHODOW ROCZNIE

 

CZYLI 1875/12 = 156 SAMOCHODY SREDNIO NA MIESIAC

 

ZAKLADAJAC ZE WKROTCE BEDZIE MOZNA ROBIC PRZEGLAD GAZU, NA PODSTAWOWEJ SKP, I ZAKLADAJAC ZE CENA PRZEGLADU SREDNIO WYNIESIE 130PLN BRUTTO

 

130-PODATEK=105PLN

 

 

TO : ZYSK Z JEST NASTEPUJACY 156*105PLN=16380PLN NA MIESIAC DOCHODU

 

wYDATKI:

1 PRACOWNIK 4500 PLN

bUDYNEK 1000 PLN

pODATKI(ZUS,ETC.) 1000 PLN

INNE WYDATKI 500 PLN

_____________________________

7000 pln

 

CZYLI TEORETYCZNY ZYSK WYNOSI 16380-7000=9380 PLN

 

 

CO WY NA TO

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130-PODATEK=105PLN

 

To odjąłeś tylko vat, a teraz odejmij jeszcze dochodowy - zostanie co jakieś około 85 pln

 

 

I już masz tylko 13 tys miesięcznie

 

Potrzebujesz dwóch pracowników, tak mówi ustawa 4500 x 2

 

Dolicz wydatki na reklamę, ludzie musza sie dowiedzieć o twojej stacji - na początek ładne 2-3 tysiące

 

I nie zdziw sie jak w pierwszym roku będziesz miał tylko np 500 badań, no chyba że będziesz wymagał bezwzględnego dobra klienta i podbijania wszystkiego jak leci. Wtedy liczba badań sięgnie nawet 400 - 500 miesięcznie.

 

A potem:

 

adwokat - 6000 - 12000 zł

dojazdy na rozprawy i przesłuchania 5000 - 6000 zł

kary pieniężne - 40000 - 50000 zł

skonfiskowane komputery - 4000 zł

zmarnowane zdrowie, nerwy i odsiadka w areszcie a być może i w ZK - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę że budowa podstawowej stacji nie cieszy się zbytnim poparciem, ja jednak mam zamiar coś takiego wybudować (pod warunkiem że wejdzie gaz, co wg panujących opinii ma nastąpić niebawem), stacja okręgowa to wydatek około 1000 000 zł :shock: , a podstawowa ,mam nadzieje ,zamknie się w 400 000zł, podzielam opinię że z samej PSKP nie ma kokosów ,ja obecnie prowadzę warsztat samochodowy przerób średnio 120 autek miesięcznie i mam nadzieję że PSKP w tym układzie jakoś pójdzie , zatrudnię jednego diagnostę (drugim będę ja), gorsza sprawa to konkurencja , mieszkam na przedmieściach , w okolicy jedna OSKP , a w samym mieście (300 000mieszkańców 28 stacji w tym 3 OSKP) . Rejon jaki obejmuje obecna w moim rejonie OSKP i ewntualna moja to szacunkowo 15 000 mieszkańców .

Czekam na opinie...

 

Pozdrawiam ::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno życzymy ci powodzenia i wszystkiego najlepszego. Trzeba sie rozwijać i zawsze jest to jakiś dodatkowy zysk. Ważne, że nie będzie to jedyne utrzymanie i nie daj sie porwać żądzy pieniądza, bo to sie z reguły kiepsko kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.