Skocz do zawartości

VIN w kempingu z Angli


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mieliście przypadek takiej przyczepy ze posiadała tabliczke tylko znamionową (jak to mozna by nazwac tabliczą) z numerem VIN 6-cio znakowym. Na ramie nie było wybitego nigdzie numeru, czy to możliwe. Jak podchodzicie do takiego badania ???? Co zrobić z takim cudem. Przecież pojazd rejestrowany po raz I-wszy w kraju powinien posiadac 17 zakowy VIN, a tu jeszcze zadnych dokumentów tylko umowa. :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem takie przyczepy na ramie nie mają numeru tylko na tabliczce i nie pełny

ale były z lat 80 dokumentów też nie było a wk. rejestrował je na podstawie umowy i pierwszego badania

z natury oczywiście :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z numerem VIN 6-cio znakowym

 

Więc jest to numer nadwozia/ramy a nie vin

 

Przecież pojazd rejestrowany po raz I-wszy w kraju powinien posiadac 17 zakowy VIN

 

Za dzień pierwszej rejestracji przyjmujemy dzień rejestracji za granicą, a vin jest wymagany od pewnych lat (nie mam teraz dz.u. ale w autach to jest bodajże maj 95 a przyczepach dużo później).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepy na ramie nie mają numeru tylko na tabliczce i nie pełny

Tak ona jest 81rok. No dobara, ale my ta przyczepe rejestrujemy po raz pierwzsy nie mając niczego, a brak numeru identyfikacyjnego (wybitego) dyskfalifikuje taki pojazd ???

 

jest bodajże maj 95 a przyczepach dużo później

Zgadza sie ale ten pojazd nie posiada daty I -wszej rejestracji więc co przyjąć ?, a date I -wszej rej. przyjmujemy jako date rejestracji w polsce czyli jest po roku 1995. tak sobie myśle :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ona jest 81rok.

"d) 1 stycznia roku produkcji - w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą;";

Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 192 poz. 1393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "luk". A co ty masz do wytłumaczenia? Ma być wybity numer na ramie (w tym przypadku). W tym też przypadku nie musi być to VIN, ale numer musi być. Ot, i wsio :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych polskich "żukach" numer podwozia był wybity na tabliczce trwale przymocowanej do ramy /wręcz przyspawanej/ i jakoś to przechodziło :cool: Brak tabliczki znamionowej "N" -WK -decyzja o wykonanie tabliczki i problem znika .Data 1-szej rej. tak jak napisał kolega ANDMAT- 01-01-1981 i po co stresować klienta.Reszta należy do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam. I - rej. Mam problem z przyczepą kempingowa z Anglii, 1988 rok produkcji, jedno osiowa, 10 cyfrowy nr ramy lub cyfrowo literowy 88CUXXXXXX LUB 8860XXXXXX, brak DR tylko umowa kupna , brak innych danych oraz brak tabliczki znamionowej :D nazwa SPRITE ALPINE :? Co z tym fantem ??

 

[ Dodano: 17-02-2009, 17:01 ]

Opinia techniczna rzeczoznawcy - o tym wiem. Napewno rozwiąże moje problemy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepy w Anglii nie podlegają rejestracji. Posiadają jedynie swoistą specyfikacje techniczną - rzadko przekazywana nabywcom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przyczepy na ramie nie mają numeru tylko na tabliczce i nie pełny

Tak ona jest 81rok. No dobara, ale my ta przyczepe rejestrujemy po raz pierwzsy nie mając niczego, a brak numeru identyfikacyjnego (wybitego) dyskfalifikuje taki pojazd ???

Wznowie temat - A co jak nie ma tabliczki i oczywiście numeru na ramie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wznowie temat właśnie odrzucono mi taka przyczępę przez WK z powodu braku nr VIN 17 cyf.jest 6 z roku 1983 dlatego że nie ma dowodu rejestracyjnego i aby właściciel pisał do ministerstwa o odstępostwo może ma ktoś jakąś wykładnię aby sie odwołac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie odstępstwo :( z tego roku przyczepa nie musi miec 17 cyfr war techniczne par. 11 pkt 1. dowodu nie ma bo takie przyczepy w anglii nie są rejestrowane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukajcie dobrze koledzy tego numeru, ja miałem, tez kiedyś przyczepę kempingowa z anglii. Numer znajdował się odwrotnie niż u nas czyli na lewej części ramy i jeszcze w takim miejscu że szukaliśmy go z godzinę- ale się znalazł. BYł na ramie w pobliżu osi. Nie bardzo chce mi się wierzyć że nie ma numeru - skoro jest tabliczka to i powinien być wybity numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podłącze się pod temat ze swoim problemem a właściwie z prośba o pomoc w ustaleniu danych przyczepy kempingowej jednoosiowej SWIFT SILHOVETTE rok chyba 90 a może 80 bo mi z pamieci wyleciało waga z natury 690-700kg, numer z lewej strony brak tabliczki 7 cyfr.

Najbardziej mi chodzi jak ja zakwalifikować czy do 750 bo MW by się lapała ale nie wiemco z DMC czy można przyjąć taką opcje bez danych producenta :( lepiej by było mieć jakieś dane więc ponawiam prośbe do Was może ktoś robil taki wynalazek i ma w rejestrze jej dane 8)

 

A czytając na początku tego postu to dyskutowaliście o dacie pierwszej rejestracji.....i tu moje pytanie - Jakiej dacie skoro nie była rejestrowana?? Ofszem ustalamy 01,01,roku produkcji ale dla pojazdu zarejestrowanego kiedy nie mamy tej daty z dokumentów. No to się troche pomądrowałem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wznowie temat właśnie odrzucono mi taka przyczępę przez WK z powodu braku nr VIN 17 cyf.jest 6 z roku 1983 dlatego że nie ma dowodu rejestracyjnego i aby właściciel pisał do ministerstwa o odstępostwo może ma ktoś jakąś wykładnię aby sie odwołac.

 

W naszym wydziale jeżeli przyczepa jest sprowadzona z Angli i nie ma dowodu rejestracyjnego tylko posiada umowę kupna sprzedaży, klient pisze oświadczenie w wydziale i na tej podstawie jest rejestrowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyczepach kempingowych nie ustala się ładowności .masa własna równa się d.m.c .

data produkcji powinna być na tabliczce . :)

I tu się kolego mylisz - bo jak mają wejść do tej przyczepki osoby i mieszkać skoro przekroczą DMC i szlag trafi gwarancję - bo ją użytkowałeś. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak mają wejść do tej przyczepki osoby i mieszkać skoro przekroczą DMC

 

Dmc obowiązuje w czasie jazdy a nie na polu kempingowym, gdy przyczepka oprócz osi stoi jeszcze na podporach.

 

Widziałem przyczepki gdzie dmc = masie własnej i takie gdzie było większe i "parę" kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.