Skocz do zawartości

udokumentowany staż


sebawloc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu nowy:) wiec prosze o wyrozumiałość :))

Mam wiec pytanko jak udokumentować staż potrzebny o odbycia kursu na diagnoste,świadectwa paracy czy jakieś zaświadczenie?

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w sytuacji kiedy pracowałem w warsztacie prowadzonym przez ojca?

Jako najbliższa rodzina nie musiałem być zarejestrowany, teraz od 4 lat sam prowadzę warsztat....wg wykładowców z kursu diagnostycznego taka praktyka jest w zupełności wystarczająca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim powiecie pisałem tylko oświadczenie że posiadam wymaganą praktykę oraz wykształcenienie nie wymagali świadecta pracy,czyli tu też co kraj to obyczaj :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku Świadectwo Pracy nie było potrzebne, gdyż nic z niego nie wynikało. Było tam wymienione od kiedy do kiedy pracowałem w firmie i ciurkiem wyszczególnione moje stanowiska pracy. Musiałem poprosic byłego pracodawce o wystawienie dodatkowego zaswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak. Kolega z pracuy ubiegał sie o wydanie uprawnień diagnosty. Egzaminy zdane, wszystkie dokumenty kompletne zgodnie z ustawą (i tu sek całej sprawy interpretacja ustawy) sprawdzone nawet przez wykładowców, wszystko jak najbardziej OK. Papiery zostały złozone do starostwa i po pewnym czasie przyszła decyzja odmowna, a to czemu?? Bo nie zaliczyli mu lat praktyki szkolnej. Sprawa sie obiła najpierw o kolegim odwoławcze, potem o sąd. Wszystkie sprawy przegrane.I co teraz musi czekac jak to sie mówi na swoje lata praktyki. To tak prosto nie wygląda a z początku wsystko tak ładnie było. Ha, a co najbardziej w tym wszystkim ze pare lat wstecz ta sama osoba ze starostwa wydała uprawnienia w takim samym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią co kraj to obyczaj - powinno wystarczyć zaświadczenie, że pracował na stanowisku mechanika (lub podobnym) i posiada (tu odpowiedni staż do wykształcenia) lat praktyki. A jak są jeszcze pieczątli zakładu pracy to nikt nie powinien żądać świadectw pracy ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie musiałem udokumentować minimum 4 latka świadectwem pracy, świadectwem ze szkoły i świadectwami zdanych egzaminów na diagnostę , po złożeniu wszystkich tych dokumentów czekałem na decyzje starosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie musiałem udokumentować minimum 4 latka świadectwem pracy

ok a co w przypadku gdy pracujesz 20 lat w jednym zakładzie i nie posiadasz świadectwa pracy - w moim przypadku wystarczyło oswiadczenie pracodawcy o przebiegu praktyki zawodowej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, a co najbardziej w tym wszystkim ze pare lat wstecz ta sama osoba ze starostwa wydała uprawnienia w takim samym przypadku.

ja bym próbował sie odwoływać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek diagnosty gra kluczową rolę miałem 30 stkę jak zaczynalem i w zasadzie nikt nie wnikał w moje doświadczenie / udok. 7-Lat a praktyka 14 latek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku jesst to bez zastrzezeń ale co maja powiedziec młodsi którzy sie ubiegaja o uprawnienia intrpretacja tego przepisu jest inna przez starostwo. Jeszcze jedno zostało zadane pytanie w Urzędzie Miasta czy na podst. tych dokumentów wydano by uprawnienia, co dziwne oni nie miali zadnych zastrzeżeń :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Do wniosku

 

to do wniosku na egzamin. WK zażąda świadectw pracy

 

Fakt do wniosku na egzamin dołączamy takie oświadczenie o praktyce w zależności od wykształcenia, ale:

 

- schody zaczynają sie dopiero gdy po zdaniu egzaminy /euforii/ składasz komplet dokumentów do starosty :-D i ten Pan zaczyna wnikać w twoje wykształcenie, praktykę na stanowisku.

W sprawach wątpliwych proponowałbym wcześniej zawitać do starostwa /odpowiednika/ i omówić swój przebieg pracy i w jaki sposób mam to udokumentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

O jakich zaświadczeniach piszecie u mnie w firmie są praktykanci jeden dzień w tygodniu szef pisze zaświadczenie że odbywali praktyki przez cztery lata i to ma wystarczyć :evil::evil::evil::evil::evil: ??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie praktyki na stanowisku naprawy: na podstawie przykładów podanych w tym poście:

1. pod słowo praktyka zalicza się praktyczna nauka zawodu - jak najbardziej jest to praktyka - nie jest wymagana praca tylko praktyka więc okres szkolny spędzony na stanowisku naprawy pojazdów jest zaliczany - potwierdzenie świadectwo pracy..

2. zatrudnienie na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów - świadectwa pracy.

3. jeśli nadal pracuje w tej samej firmie: umowa o pracę i zaświadczenie od pracodawcy wystawione przez dział kadr, że w zakresie obowiązków lub angażu na rodzaj wykonywanej pracy jest obsługa i naprawa pojazdów.

4. praca u taty bez zatrudnienia - okres nie zaliczony - wymagane jest zatrudnienie - tylko mąż nie może zatrudniać żony i odwrotnie wówczas tworzą spółkę małżeńską lub jak jej już nie ma w przepisach to spółkę cywilną. A syn to syn.

5. Osoba prowadząca działalność gospodarczą - zaświadczenie o wpisie do EDG z PKD 50.20.A oraz zaświadczenie działu kadr, iż osoba ta wykonywała pracę na stanowisku obsługi i naprawy pojazdów.

6. Praca w wojsku - rozkaz o powierzeniu zadań np. mechanika samochodowego i rozkaz o odwołaniu z tego zadania.

 

Są to tylko skrótowe przykłady poruszane przez Was tutaj. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, gdyż każdy inaczej był zatrudniony. Obecnie samo zatrudnienie w firmie zajmującej się naprawą i obsługą pojazdów nie uprawnia do uzyskania uprawnienia diagnosty. Musi on udokumentować, że w takiej firmie wykonywał pracę naprawy i obsługi pojazdów.

 

Jeśli już komuś niestety powinie się noga w udokumentowaniu praktyki to głowa do góry. Po prostu brakujący okres należy uzupełnić poprzez odbycie praktyki i zgłosić się ponownie do starosty :D dopóki zaświadczenie o zdaniu egzaminu jest ważne. Gdyż nie jest to dokument bezterminowy dla tych, którzy nie wykonują pracy diagnosty w ciągłości. 8)

 

Mam nadzieję, że rozumiecie dlaczego skrupulatnie sprawdzamy czy w angażach umów o pracę jest rodzaj wykonywanej pracy jako m.in. diagnosta samochodowy. jeśli tego nie będzie w świadectwie pracy udokumentujecie co najwyżej pracę jako recepcjonista w salonie samochodowym, kontroler techniczny, mechanik, kierowca. Nie ma to nic wspólnego z potwierdzeniem praktyki jako diagnosta. Każdy Wam przypomni, iż przedsiębiorca miał obowiązek zatrudniać diagnostów a Pana zatrudniał jako sprzedawcę pojazdów a nie diagnostę - proszę przeczytać Pana rodzaj pracy w świadectwie pracy. Tak będzie wyglądała rozmowa w razie przerwy w zawodzie jak ktoś będzie chciał wrócić do zawodu diagnosty.

 

To zaowocuje w przyszłości jak będziecie mieli przerwę w pracy a trzeba będzie udowodnić, że była praktyka w zawodzie diagnosty a nie recepcjonisty w salonie sprzedaży aut, kierowcy, kontrolera technicznego czy czego to Wam jeszcze nie wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jetsem na etapie obrony pracy inżyniera jednak przeciąga mi się troszkę to wszystko , czy mogę robić kurs nie mając jecze wyksztalcenia technicznego ?

 

[ Dodano: 10-10-2008, 16:21 ]

na etapie obrony pracy inżynierskiej ,przepraszam za literówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 5. 2. Osoba ubiegająca się o dopuszczenie do egzaminu kwalifikacyjnego, nie później niż 14 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu, składa wniosek o dopuszczenie do egzaminu, którego wzór określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

3. Do wniosku, o którym mowa w ust. 2, należy dołączyć:

1) pisemne oświadczenie o posiadaniu wymaganego wykształcenia technicznego i praktyki;(Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 246 poz. 2469 )

 

 

§ 2. Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków: (np:)

1) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

 

W mojej ocenie wymóg udokumentowania odpowiedniego wykształcenia wymagany jest w momencie przystąpienia do egzaminu i w chwili ubiegania się o uprawnienia u starosty. Termin egzaminu wyznacza się z 14 dniowym wyprzedzeniem. Szkolenie trwa załóżmy około miesiąca.

 

W sumie nie widzę wymogu posiadania wykształcenia podczas szkolenia. Jest ono wymagane pod koniec szkolenia, gdy znajdujesz się na liście do egzaminu.

 

Tak więc jeśli wyrobisz się w ciągu około półtorej miesiąca to są szanse.

 

Zachęcam Cię do szybkiej obrony pracy i powodzenia na egzaminie na diagnostę. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za piwko :-)

Normalnie poradnik się zrobił z tego postu. :mrgreen:

 

Odpowiadając na pytanie KRZYCHA - to zależy wyłącznie od tego czy starosta przeprowadzi kontrolę i czy podejmie wiedzę o takim wyroku.

 

Jeśli nie, to po roku wracasz do pracy, gdyż diagnosta może być karany nawet z tytułu wykonywania zawodu. I nie jest to powód do cofnięcia uprawnień.

 

Jeśli starosta zrobi co do niego należy, gdyż np. podejmie taką informacje (przypis: jeśli urzędnik nie wie co się dzieje na jego podwórku to powinien zmienić Wydział albo prace) wówczas powinien postąpić zgodnie z art. 84 ust. 3 Prawka i wszcząć kontrole. Potwierdzić w niej to co stwierdził sąd i w wyniku kontroli cofnąć uprawnienia diagnoście. O ponowny powrót do zawodu może się wówczas starać po pięcioletnim okresie mimo, iż wyrok był na rok. Do tego diagnosta liczy na to, że nie zmienił się zakres szkolenia albo że szkolenia nie są obowiązkowe, gdyż mógłby ponownie zostać odsunięty od zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolego jesteś niesamowicie "bity na 4 nogi"Jak zawsze. Bardzo to ładnie nam objaśniłęś, dzięki!! Wiem to nie poradnik. Ale nieraz się gubimy!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko powolal sie na wyrok sadu i do tego czasu cofa uprawnienia diagnosty,jeszcze jedna rzecz moze istotna ,praca byla w innym powiecie niz wydajacy uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.