Skocz do zawartości

problem z rejestracja


czarek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w Typenschein jest wszystko ok

w czesci I i II w tzw ZULLASUNGBESCHEINIGUNG jest mala literowka w numerze VIN

 

o jedne 0 za duzo

 

 

 

 

 

auto juz ma oplacona akcyze itp, problem jedynie w wydziale komunikacji

ktos spotkal sie z podobna sytuacja??

kontaktowac sie mailowo?? przez urzad czy nieunikniona jest wycieczka do Austrii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Poszukaj trochę na forum - te kwestie były już roztrząsane. Jeśli to błąd typowo pisarski łatwy do zidentyfikowania - bo np. popełniony w pierwszym czy drugim członie VIN być może pomocne byłoby zaświadczenie od przedstawiciela producenta o prawidłowym nr... Gorzej jak błąd jest w samej części identyfikującej pojazd...

Jeśli chodzi o Austrię to i tak akurat kwestia załatwienia nowych papierów jest dość prosta i szybka. Poszukaj na forum - jeden z kolegów opisywał jak wyrabiał wtórniki dok. z Austrii. Okazało się, że załatwił to szybko i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Poszukaj trochę na forum - te kwestie były już roztrząsane. Jeśli to błąd typowo pisarski łatwy do zidentyfikowania - bo np. popełniony w pierwszym czy drugim członie VIN być może pomocne byłoby zaświadczenie od przedstawiciela producenta o prawidłowym nr... Gorzej jak błąd jest w samej części identyfikującej pojazd...

Jeśli chodzi o Austrię to i tak akurat kwestia załatwienia nowych papierów jest dość prosta i szybka. Poszukaj na forum - jeden z kolegów opisywał jak wyrabiał wtórniki dok. z Austrii. Okazało się, że załatwił to szybko i bez problemu.

 

 

 

droga pocztowa, mailowa?? czy osobiscie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to załatwiał przez kolegę w niemczech który pisał mailem. Rejestracja pojazdu odbywa się na podstawie bad. techn. i opisu diagnosty więc jak diagnosta odryje bład i napisze prawidłowy numer to tylko kwestia interpretacji WK /mogą zarzyczyć sobie opinię rzeczoznawcy/ a o potwierdzenie sami prawdopodobnie wystąpią :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale numery zczytujemy z natury. Miałem podobny przypadek i po opini rzeczoznawcy zarejestrowali pojazd. Wystąpiła zamiana numerów w VIN / >703 a w papierku >073/.Błąd wpisu w dowodzie, myślę że to nie problem wyjaśnić :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędy austriackie nie robią problemów przy wydawaniu wtórników. Ja miałem taką sytuację, że nie miałem w ogóle dowodu rejestracyjnego tylko sam Typenschein. Wtórnik wydali mi po 4 dniach roboczych, po 5 dniach od powiadomienia miałem dokumenty w Polsce :) Wszystko odbyło się drogą telefoniczną i mailową, znajomy, który mieszka w niemczech zadzwonił do tamtejszego urzędu i wysłał maila ze skanem Typenschein na podstawie, którego wydali wtórnik :) wszystko przebiegło bezboleśnie i bezpłatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.