Skocz do zawartości

ogranicznik w volkswagenie LT 45


zenon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zapytanie, czy w sam. ciężarowym o DMC 4800kg obowiązuje ogranicznik prędkośći data pierwszej rejest.1993.06.17

Według tabeli,która ukazała się na forum to tak. Według tej tabeli to wszystkie sam. ciezarowe o dmc. od 3,5t do 7,5 t bez względu na date pierwszej rejestracji muszą posiadAĆ OGRANICZNIK.

Prosze mnie sprostować jesli żle rozumuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 3. 1. Przepis art. 66 ust. 1a ustawy, o której mowa w art. 1, w stosunku do:

2) autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 10 t, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, ale nie przekraczającej 12 t, i ciągnika samochodowego, dla którego dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wynosi powyżej 3,5 t, ale nie przekraczającą 12 t, nie dotyczy:

a) pojazdów zarejestrowanych przed dniem 1 października 2001 r.,

(Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 92 poz. 884)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z punktu 3 tego artykulu wynika, ze powinien być

Niestety musisz się dokłądniej wczytać w pkt który cytujesz oraz przeczytać pkt który przytacza kolega admant.

Niestety nie jesteśmy prawnikami i nie koncentrujemy się na słowach cytowanego przez Ciebie pkt 3 "nie dotyczy pojazdów wykorzystywanych w krajowym transporcie drogowym, niezarobkowym krajowym przewozie drogowym oraz w międzynarodowym transporcie drogowym i niezarobkowym międzynarodowym przewozie drogowym na terytorium państw niebędących członkami Unii Europejskiej" była to furtka dla pojazdów zarejestrowanych po 1 października 2001r. JEŻELI POJAZD ZAREJESTROWANY PRZED 1 PAŹDZIERNIKA 2001 r - stosujemy pkt 2

Powodzenia w czytaniu dzienników ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tego nic nie mają komuniści czy inne "ufoludki", tylko ludzie niekompetentni i niechlujni w tworzeniu i pisaniu przepisów. W latach 60-tych napisano pierwszy polski nowoczesny "Kodeks Drogowy", opublikowano też komentarz prawny do niego i wszystko było w miarę proste. Teraz różne lobby usiłuje na siłę wprowadzać różne "furteczki" w branży transportowej, co skutkuje m. in. angażowaniem nas diagnostów jako strażników działających w imieniu różnych władz. Np.: ustawa o VAT i badania z tym związane w OSKP. Poza tym, jak sami się przekonujemy (czasami nawet boleśnie), przepisy są napisane w ten sposób, że każdy z nich da się inaczej odczytać i zinterpretować. Brak jest jednej instytucji uprawnionej do takich właśnie interpretacji. To jest przyczyna całej tej dyskomfortowej sytuacji, a nie komuniści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tego nic nie mają komuniści czy inne "ufoludki", .............

Brak jest jednej instytucji uprawnionej do takich właśnie interpretacji. To jest przyczyna całej tej dyskomfortowej sytuacji, a nie komuniści.

Ale ja nic nie pisałem o komunistach tylko że "Niestety nie jesteśmy prawnikami" my diagności

A co do komunistów - to chciałbym aby wszyscy Ci co PSIOCZĄ na komunę zrzekli się swoich tytułów uzyskanych w komunie - BO TO BYŁ ZŁY SYSTEM KSZTAŁCENIA i nie podpisywali się w opiniach Ja prof ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

im dłużej są ograniczniki, tym bardziej nie wiem które pojazdy powinny posiadać ograniczniki, w zeszłym tygodniu dzwoniłem do "krokodyli" na pytanie które pojazdy powinny posiadać ograniczniki odpowiedział mi inspektor, że wszystkie bez wyjątku powyżej 3,5 t :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im dłużej są ograniczniki, tym bardziej nie wiem które pojazdy powinny posiadać ograniczniki, w zeszłym tygodniu dzwoniłem do "krokodyli" na pytanie które pojazdy powinny posiadać ograniczniki odpowiedział mi inspektor, że wszystkie bez wyjątku powyżej 3,5 t :razz:

To zadzwoń jeszcze raz i zapytaj "A co z pojazdami zarejetrowanymi przed 1 października 2001 r, bo doczytałem się w Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 92 poz. 884, że do 12t nie dotyczy"

Ciekawe co Ci odpoweidzą - będa kazali zadzwonić później.

Może wraca, że jeden umie czytać a drugi pisać i dodzwoniłeś się do tego drugiego :-D:evil::ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.