Skocz do zawartości

Jaki samochód??


carna861

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi doradzić? Chcę kupić samochód do ok.6.000, który nie rozleci się po roku jazdy, (a nawet jeśli coś ODPADNIE TO ŻEBYM NIE ZBANKRUTOWAŁA NA WYMIANIE CZĘŚCI!) i żeby w miarę mało palił... (no i fajny wyglad :oops: )

 

I co myślicie o: MAZDA MX 3 Z 1991roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić? .........

I co myślicie o: MAZDA MX 3 Z 1991roku

A ja nic nie myśle - Trudno doradzać przy tak mało danych -

Po pierwsze: jeżeli chodzi o markę - kogo nie zapytasz - będzie miał odmienne zdanie japończyk, niemiec czy francuz to już musisz sam zdecydować.

Po drugie: jeżeli to twój pierwszy samochód - to nie koniecznie patrz na markę tylko na stan techniczny - najlepiej wziąść ze sobą "wujka ryśka" który zna się na samochodach.

Po trzecie najlepiej kupować swój pierwszy od sąsiada o którym wiadomo, że jak coś "piszczy" w samochodzie to od razu jedzie na warsztat - można trafić bardzo porządne autko pomimo, że wikowe.

Powodzenia ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję NANO TATO bo nowe i tanie :D:D:D A tak serio -w/g mnie przebiegnij się po warsztatach samochodowych i popatrz jakie marki i modele najczęściej odwiedzają warsztaty a odpowiedz sama się nawinie.Nie odwiedzaj serwisów ASO a w szczególności MItshubishi- wszystkich zwolnili -nierentowni :evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza - możesz trafić kiepskiego Mercedesa i w rewelacyjnym stanie auto na F (Fiat, Ford, Francuz itp.) ;)

Musisz mieć dobrego mechanika, któremu będziesz mogła troszkę zaufać.

Ktoś musi Ci pomóc w wyborze dobrego egzemplarza - sama nie jesteś w stanie. Wałków jest tak dużo, że szok.

Do komisów nawet nie próbuj zaglądać ...

 

Moim zdaniem - w grę wchodzą auta niemieckie (tanie części), ew. japońskie właśnie (bardziej bezawaryjne, odrobinę droższe części)- ale najważniejszy jest bieżący stan techniczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu p. Norbercie pomyłka : części do "japończyków" są niestety troszkę tań sze od "niemców" Spróbuj wymienić rozrząd w popularny Passacie-wydatek ok.1500PLN

gdzie powiedzmy Carisma to tylko ok.900PLN /porównywalne zamienniki oczywiście/

 

[ Dodano: 20-07-2008, 08:58 ]

Z doświadczenia iwem że w zdecydowanej większości autka z "zagranicy"mają ruszane przebiegi i problem zaczyna się w momencie gdy kupujesz autko np. z przebiegiem 180tys.km a stan rzeczywisty to 380tys.km szczególnie proszę zwrucić uwagę na diesela. :lol::lol: Ja jako mechanik już nie podejmuję się ocen pojazdów ze względu właśnie na taki stan rzeczy bo nie chcę się komuś narazić :pada::pada: Podpowiada zawsze aby autko nie było po "dzwonie" bo blacharki nie można idealnie naprawić /patrz. korozja/ a mechanicznie zawsze mozna wymienić część na nową i brykasz dalej :ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to człowiek nie jest na bieżąco :(

Było nie było, ostatnio jednak niemcami (?) pomykam ...

 

Ale przyznasz, że rzadziej się mylisz, niż zwykły ludź z ulicy - prawda ?

Kierownica, pedały, słupki, uszczelki - laikowi powie to niewiele, a Tobie - więcej.

Śmiem twierdzić, że co najmniej 80% aut ma chrzczone przebiegi. Ale gdyby tu tylko o to chodziło, byłoby nie najgorzej ...

 

I tu p. Norbercie pomyłka

To już nie było potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było nie było, ostatnio jednak niemcami (?) pomykam ...

 

Nie no proszę - nie rozśmieszaj mnie bo mam zajady ;)

To trochę jak z DACIĄ - "prawie" jak francuski samochód... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się kolego bo to nie było w zamyśle czymś uszczypliwym. Naprawiam autka mechanicznie a z tego co czytam to nie jesteś takim jak ja zwykły "robolek" a rzeczywistość jednak ustala pewne realia życiowe :hug::hug: :hug:Mam "japończyka" i "niemca" i jednak pozostane przy swo ::hey im

 

[ Dodano: 22-07-2008, 00:07 ]

p. blakop-----DACIA - prawie samochód .ALE PRAWIE robi wieelkąąą różnicęę :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do komisów nawet nie próbuj zaglądać ...

 

Tak sobie myślę - do komisów nie, z allegro czy innego ogłoszenia to już chyba tym bardziej... To moment - gdzie można w tym kraju Twoim zdaniem kupić używany samochód? Salony? No ja akurat tam się naciąłem - i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić samochód do ok.6.000, który nie rozleci się po roku jazdy, (a nawet jeśli coś ODPADNIE TO ŻEBYM NIE ZBANKRUTOWAŁA NA WYMIANIE CZĘŚCI!) i żeby w miarę mało palił... (no i fajny wyglad )

Ba, wymagania co najmiej jak patrząc do lusterka i powiedz przecie kto najpiekniejszy naświecie, 6000 to pole popisu niewielke mazda mozna spróbować. Nawet japońcom to auto jakoś wyszło. najlepiej szukac w okolicach znajomych ktos sprzedaje a ty wiesz mniej wiecej co to jest za auto i odd kogo . Moze troche wiecej uciułać i kupic coś młodszego -?Co w tej kasie OPel,FORD,moze niisan micra jak dobrze poszukać. Owocnego szukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Citroen się popsuł ? A taki ładny był i Francuski .

 

czego ludzie nie wypisują z zazdrości... Eh.... A mówili mi w salonie "każdy go będzie Panu zazdrościł" - mieli rację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie chcę reklamy ani anty . Propzycja :P:P przebieżka po małych /dużych/ warsztatach i popatrzeć ... moje motto "Gdyby nie Volksagen to bym z głodu padł" cokolwiek przez to rozumiecie /czyt. interpretacja/ Znowu pożyczone// :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Hahaha...

Super... Normalnie uwierzyłem, choć nie pasowały mi nierówna praca kół napędowych i gwałtowne ruchy skrętnych.

 

Ale w zasadzie łyknąłem jak młody delfin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się spodobało, że dodam jeszcze jedno.

Ciekawe ile takie cacka kosztują, zwłaszcza, że wydają dzwięki bardzo realistyczne :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiero na drugim filmiku skapnąłem - i to nie od razu. Ale po namysle kierowca wydał mi sie jakis taki nienaturalnie wysoki.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.