Skocz do zawartości

Skorodowany vin


jlp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy i chciałem Państwu zadać pytanie. Otóż skorodował mi nr VIN i nie podbito mi przeglądu. Co w przypadku gdy nei zdąże tego załatwić przed upływem daty ważności przeglądu? Muszę jechać do urzędu, w którym rejestrowałem samochód a wyjeżdżam i chce to zrobić po powrotcie. Datego mam pytanie:

1) czy po upływie przeglądu mogę zostać zaholowany na stacje i tam podbiją mi? (żeby nie płacić za lawetę przy sprawnym samochodzie)

2) czy w urzędzie po przedstawieniu opini rzeczoznawcy itp wydadzą mi nakaz nabicia numeru, gdy przegląd w moim dowodzie rejestracyjnym się skończył?

 

Dziękuję serdecznie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinja rzeczoznawcy samochodowego + przegląd z wynikem negatywnym, na tej podstawie wydział komunikacji wyda decyzję na nadanie nowego numeru nadwozia

i skieruje na stację celem nabicia nowego numeru. Stacja nabije numer tabliczkę znamionowa zastępcza i wystawii odpowiednie dokumenty i przedłuży badanie techniczne

a wydział komunikacji wyda nowy dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinja rzeczoznawcy samochodowego + przegląd z wynikem negatywnym, na tej podstawie wydział komunikacji wyda decyzję na nadanie nowego numeru nadwozia

i skieruje na stację celem nabicia nowego numeru. Stacja nabije numer tabliczkę znamionowa zastępcza i wystawii odpowiednie dokumenty i przedłuży badanie techniczne

a wydział komunikacji wyda nowy dowód rejestracyjny.

 

czy nie będzie problemu zrobić to po upływie ważności przeglądu? wiadomo że nie można jeździć bez przeglądu, więc czy można byc zaholowanym na stację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że nie można jeździć bez przeglądu,

 

Wszyscy "święci" sie robią na tym forum :D ,a rzeczywistość jest całkiem inna (po upływie terminu BT ,jak zauwazyłem przyjeżdża ok. 25% kierowców)

A co ciekawe po zatrzymaniu DR nikt nie odjeżdża na lawecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta może wkonac badanie z wynikiem negatywnym ale względu że pojzad nie

zagraża bezpieczenstwu ruch drogowego moze dopuscić do ruchu warunkowo na okres 7dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że nie można jeździć bez przeglądu,

 

Wszyscy "święci" sie robią na tym forum :D ,a rzeczywistość jest całkiem inna (po upływie terminu BT ,jak zauwazyłem przyjeżdża ok. 25% kierowców)

A co ciekawe po zatrzymaniu DR nikt nie odjeżdża na lawecie ;)

 

A jak to wygląda teraz, gdy nie obowiązują już warunkowe dopuszczenia? Powiedzmy że jutro kończy mi sie przegląd a mam coś naprawić? Diagnosta zatrzymuje dowóda a ja musze odjechać do warsztatu na lawecie? czy oddaje niepodbity czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda teraz, gdy nie obowiązują już warunkowe dopuszczenia? Powiedzmy że jutro kończy mi sie przegląd a mam coś naprawić? Diagnosta zatrzymuje dowóda a ja musze odjechać do warsztatu na lawecie? czy oddaje niepodbity czy jak?

Jak nie masz dowodu to nie możesz poruszać się po drodze - jeżeli masz poświadczenie od Policji to jest tam data ważności poświadczenia - najczęściej 7 dni

Zadajesz trochę dziwne pytania Dla przykładu ja zadam inne - Jak nie masz prawojazdy to możesz jeździć pojazdem samochodowym?? Odpowiedzi są dwie NIE MOŻESZ a druga dla filozofów Możesz ale jak cię złapią to ..... ::claus .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda teraz, gdy nie obowiązują już warunkowe dopuszczenia? Powiedzmy że jutro kończy mi sie przegląd a mam coś naprawić? Diagnosta zatrzymuje dowóda a ja musze odjechać do warsztatu na lawecie? czy oddaje niepodbity czy jak?

Jak nie masz dowodu to nie możesz poruszać się po drodze - jeżeli masz poświadczenie od Policji to jest tam data ważności poświadczenia - najczęściej 7 dni

Zadajesz trochę dziwne pytania Dla przykładu ja zadam inne - Jak nie masz prawojazdy to możesz jeździć pojazdem samochodowy. Odpowiedzi są dwie NIE MOŻESZ a druga dla filozofów Możesz ale jak cię złapią to ..... ::claus .

 

a czemu takie dziwne? po prostu kiedyś miałem tak że miałem coś naprawić a miałem tylko trzy dni do upływu ważności więc dali mi warunkowy/czasowy na dwa tygodnie, pojechałem do warsztatu zrobilem i ok

tylko ze slyszalem ze nie ma juz tych wawrunkowych, to jak teraz to sie załatwia?

 

bez dowodu i z nie ważnym wiem że nie można jeździć legalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.