Skocz do zawartości

badanie negatywne


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem nowy dopiero po egzaminie i mam już uprawninia,ale czytając wasze wypowiedzi trochę się zakręciłem,chodzi mi o wpis w zaswiadczeniu przy BT Negatywnym,czy wpisujemy ilość dni i datę graniczną na usunięcie usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, z powodu negatywnego wyniku badania, diagnosta zatrzyma DR, wówczas może zezwolić na używanie pojazdu do 7 dni, podając jednocześnie stosowne ograniczenia w tymże używaniu (np. zakaz przewozu pasażerów czy ładunku), wpisując je w wydanym zaświadczeniu o przeprowadzonym btp. Jeśli natomiast wynik negatywny nie skutkuje zatrzymaniem DR, diagnosta w wydanym zaświadczeniu wpisuje stwierdzone usterki i nie wyznacza żadnego terminu ani ograniczeń w używaniu pojazdu. Terminem, ważnym dla klienta będzie tu 14-to dniowy termin ważności opłaty za przeprowadzone btp, po upływie którego (lub jeśli klient pojedzie na inną SKP), będzie musiał ponownie płacić za badanie. To tak najkrócej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta zatrzyma DR, wówczas może zezwolić na używanie pojazdu do 7 dni,

gdy pojazd nie zagraża brd lub środowisku, tylko narusza przepisy porządku ruchu, dowód jest nieczytelny lub sfałszowany, badanie przez jednostkę nie upoważnioną wówczas diagnosta może dać 7 dni. W każdym innym przypadku bez terminu.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=294&postdays=0&postorder=asc&highlight=termin+badania&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminem, ważnym dla klienta będzie tu 14-to dniowy termin ważności opłaty za przeprowadzone btp, po upływie którego (lub jeśli klient pojedzie na inną SKP), będzie musiał ponownie płacić za badanie. To tak najkrócej w tym temacie.

Tylko ze zgodnie z tm co jest napisane ponizej klient nie ma prawa poruszac się samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z terminem i z uwagami w zaświadczeniu (zakazy w używaniu) jeżeli wynik negatywny będzie z powodu kierownicy umieszczonej po prawej stronie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze zgodnie z tm co jest napisane ponizej klient nie ma prawa poruszac się samochodem.

 

Zgadza się. Wadliwe prawo nie jest naszym zmartwieniem.

 

(zakazy w używaniu) jeżeli wynik negatywny będzie z powodu kierownicy umieszczonej po prawej stronie

 

N zatrzymany DR i zakaz poruszania sie po drodze publicznej (jeśli nie ma odstępstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
wówczas może zezwolić na używanie pojazdu do 7 dni,

 

Podpowiedzcie mi szanowne grono gdzie mamy taki zapis w ustawie , że możemy cytuję ...zazwolić na używanie pojazdu do 7 dni... jakoś niedoczytałem się i wydawało mi, nadal tak mi się wydaje że mamy tylko negatywny i na 14 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy tylko negatywny i na 14 dni

Tak mamy tylko negatywny, ale nie na 14 dni tylko w ciągu tych 14 dni właściciel auta ma usunąć usterki aby płacić za badanie poprawkowe a jeśli ten termin minie płaci ponownie za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi szanowne grono gdzie mamy taki zapis w ustawie , że możemy cytuję ...zazwolić na używanie pojazdu do 7 dni

 

[ Dodano: 29-10-2008, 16:40 ]

Radan napisał.

 

[ Dodano: 29-10-2008, 16:43 ]

Proszę o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa jest taka że ustawa prawo o ruchu drogowym podaje

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

czyli według tego - zaświadczenie nie ma takiej mocy prawnej aby można na nim się poruszać w ruchu drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli fiedorowicz co?

Czyli, jeżeli zabierzesz klientowi DR to zgodnie z tym co zacytował nam kolega fiedorowicz klient nie powinien poruszać się po drogach publicznych legitymując się tylko zaświadczeniem z BT, bo posiadając tylko takowe zaświadczenie zgodnie z w/w paragrafem pojazd nie jest dopuszczony do ruchu i pozostaje tylko "laweta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w naszym chorym prawie tak niestety jest i nic na to nie poradzimy -ale to przecież problem nie nasz tylko gościa - jeżeli zajrzycie w umowy firm ubezpieczeniowych jest tam również klauzula ze badanie pojazdu jest ważne jeżeli jest piecząteczka w dowodziku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie pojazdu jest ważne jeżeli jest piecząteczka w dowodziku

 

A jak dowodzik sie skończył i pieczatka i termin jest na zaswiadczeniu? i była w międzyczasie kolizja :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście fiedorowicz nie mam najmniejszego zamiaru podważać twego zdania. A tak na marginesie jestem po lekturze Anglików na forum. Jeden wielki mentlik w głowie. Czy jest ktoś w tym kraju , który może to wszystko uregulować prawnie? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego WAGA ze rozumiesz mnie , wiemy wszyscy przecież że długo bedziemy czekać na to aby nasze prawo stało sie spójne i zrozumiałe dla wszystkich -dopóki beda takie przepychanki w kraju to nikt nie bedzie sie interesował aby wszystko bylo dobre dla ogółu - oni sie cieszą że im jest dobrze -mają kase -robią interesy -a diagnosta musi żyć w stresie - bo nie wie jak postąpić bo z jednej strony naciska na niego szef a z drugiej klijent rzuca mięsem a za bramą obserwuje go policja -moze coś mu nie wyjdzie . Ale to jest proza naszego życia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.