Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

pablo

Pojemność silnika

Polecane posty

pablo

Ostatnio miałem motorower na pierwszym badaniu z zagranicy i pojawił się mały problem jak wpisać pojemność silnika która wynosiła 49.7 ccm.Wpiasłem 50 ccm i w uwagach wpisałem wartośc z dokumentów zagranicznych.

Może jest jakaś mozliwość żeby można było wpisywać takie wartości.

pablo

Dzięki bardzo.Nie wiem jak to się stało że tego nie znalazłem

Gosia

Myślę, że w wersji 8.2.5 programu STACJA 2008 będzie można wpisać pojemność silnika 49,7...

Psuj
pojemność silnika 49,7

A 49,5... ??? ;)

wolf

A jak wpisać pojemność zbiornika gazu np. 41,5 litra - bo takie są. :(

Problem jest też z nie mieszczącymi się na wydruku nazwami marek np. Ackermann-Fruehauf, ostatnich liter nie ma i problem z WK :sad:

Norbert Jezierski

Problemem jest zgodność systemu z nie działającym jeszcze CEPiKiem - mamy tu pewne ograniczenia w długości pól (marka, model itp.).

Teoretycznie mogę te pola wydłużyć w nieskończoność - ale to tylko teoretycznie tak wygląda ...

Ilu brakuje znaków ?

wolf

Dokładnie nie pamiętam ale na pewno 2 lub 3 pola.

Drugi problem to pole marka, nazwa jest na monitorze, brakuje (przy długich nazwach) ostatnich liter na wydrukowanym zaświadczeniu. :(

Norbert Jezierski

Możesz podać przykład takiego wpisu ?

Mogę oczywiście powiększyć pole bez tego przykładu, ale wolę przykład z branży niż wpisywanie liter WWWWWWWW :D

wolf

Z marek jakie są na kompie, a nie mieszczą się w całości na wydrukowanym zaświadczeniu to są np. Fahrzeugw. Luebtheen lub Ackermann Oschersl.

Jeśli chodzi o marki których nazwy się nie mieszczą to muszę w pracy poszperać, ale Tobie dawałem już znać telefonicznie i co najmniej dwukrotnie rozmawialiśmy na ten temat.

Norbert Jezierski

Wiem, wiem - jak to będę miał na papierze, to nabierze to mocy przerobowych.

Przepraszam, mam naprawdę dużo pracy - pewne sprawy mi umykają :(

wolf

To co mam napisać podanie z załącznikami :shock:

Jeśli chodzi o wydruki to można sobie wpisać taką markę i wydrukować i dziwi mnie takie podejście, wystarczy tylko dodać opcje zmniejszenia czcionki w polu marka.

A jeśli chodzi o wielkość czcionki to warto byłoby też dodać taką opcje do wpisów typu GAZ,HAK - bo często zdarza się, że w WK nie zauważają tego typu wpisów.

A jak będę miał niemieszczącą się markę to na pewno prześlę skan dla niedowiarków.

Norbert Jezierski

Nie masz przesyłać skanu - prosiłem tylko o przykład. Mam, dziękuję ...

Ps. Po co te nerwy ?

blakop

wolf - informatycy inaczej postrzegają świat... Musisz to zrozumieć ;)

PS. Z wyróżnianiem adnotacji typu HAK, GAZ to dobry pomysł IMHO.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.