Skocz do zawartości

jak wykreslić wkońcu taxi


juras74

Rekomendowane odpowiedzi

jak mam pozbyć sie w dr.wpisu ze auto jest taxi ,kiedy mówiłem przy rejestracji auta to powiedziała mi ze mam przynieść zaswiatczenie ,ale skont? I jak ta sprawa bendzie sie miała przy robieniu przegladu ? ile takie zaświatczenie moze kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    5

  • jarolud

    5

  • S.K.P-POZNAŃ

    4

  • iras

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Badanie dodatkowe taxi - 42zł, w zaświadczeniu - nie odpowiada taxi, w uwagach - zdemontowano oprzyrządowanie taxi i po zawodach. To badanie nie musi być z okresowym w tym jedynym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZYLI W KAŻDEJ CHWILI MOGE PODJEHAC DO SKP I POWIEDZIEC ZE HCE UZYSKAC TAKIE ZAŚWIATCZENIE TAK?,ŻE AUTO JUZ NIEJEST I NIEBENDZIE PRZEZEMNIE WYKOŻYSTYWANE JAKO TAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobiera się kwotę 82 zł poz. 7.9 w cenniku

Dlaczego ta pozycja i kwota? Przecież tu nie ma żadnego odstępstwa.

No to mamy problem.

Dla przystosowania taxi mamy specjalny punkt w cenniku 6.2 który kosztuje 42 zł - wytawiamy negatyw co oznacza, że nie spełnia warunków taxi.

Można na upartego podciągnąć pod 6.7 - ale po co naciągać klienta na DUŻE koszty bo z 6.7 mamy wykonać 1.2 czyli 82zł + 98 zł=180 żł jak można negatywne za przystosowanie i ma taki sam wymiar. :evil:

Ale dlaczego 7.9 :?::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego negatyw? Ja dotychczas robiłem 6.2 z wynikiem X - nie dotyczy, i odpowiednia adnotacja z wyjaśnieniem w uwagach i w polu "pojazd odpowiada..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dotychczas robiłem 6.2 z wynikiem X - nie dotyczy, i odpowiednia adnotacja z wyjaśnieniem w uwagach i w polu "pojazd odpowiada..."

 

J/W :ok -Pojazd nie odpowiada warunkom TAXI(zdemontowano ........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze za dużymi skrutami. Oczywiście pisarz miał na myśli:

"negatywne za przystosowanie" - W uwagach - nie spełnia warunków dla "TAXI OSOBOWA"

Nie chodziło mi o wynik badania "negatywnie" bo oczywiście nie dotyczy "XXX" (chyba, że klient wnioskuje) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory pisałem : bad. dodatkowe pojazdu przystosowanego do przewozu zarobkowego. wynik"P" -data nast . bad. WG.DOW. REJ. w adnotacjach: :evil::evil: Klient zrezygnował z przystosowania pojazdu do przewozu zarobkowego typu" TAXI" i na podstawie tego opisu WK wykreśla wpis TAXI / przynajmniej u nas/ :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel TAXI idzie do WUK pisze oświadczenie że zlikwidował działalność na tym aucie i wpis się wykreśla ot wszystko !

Tak jest w normalnych WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w normalnych WK

 

O wypraszam sobie kolego. Art.81.8.pkt 2 PoRD mówi, że dodatkowemu badaniu podlega pojazd, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, powodujących zmianę danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym - a czymże właśnie jest likwidacja oznaczeń i oprzyrządowania TAXI jak nie taką sytuacją? I przepraszam, ale nie interesują mnie Wasze dywagacje na temat tego jaką pozycję z cennika zastosować czy nie, bo to że jakieś rozporządzenie wykonawcze czegoś tam do końca nie reguluje, nie może naruszać postanowień aktu wyższego rzędu czyli ustawy. U mnie albo masz badanie, albo wylot i nie uważam się za nienormalnego. A takim tokiem myślenia Tomek to w zasadzie każda zmianę można by załatwić oświadczeniem... A idąc krok dalej - zlikwidować badania techniczne w ogóle! Połowa Stanów w USA ich nie ma i żyją!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Blakop rozumiem i nieraz się uniosłem ale co kraj to.... rezygnacja z dodatkowych urządzeń pomiarowych i wyposażeń w/g mojej opinii nie jest zmianą konstrukcyjną w przypadku pojazdów TAXI i "L" ponieważ następuje demontaż DODAtkowych urządzeń wymaganych dla NICH a my stwierdzamy ich demontaż. Dodatkowa opłata to za sprawdzenie urządzeń i ich obecności więc jak ich nie ma to za co chcesz pobierać opłatę Stwierdzasz fakt KLIENT ZREZYGNOWAŁ Z PRZYSTOSOWANIA POJAZDU DO.......a co robi on dalej to proponuje położyć l.... :evil::evil::evil: Kierunek WK :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale teraz powiedzcie mi co oznacza pozycja w jak sie nie mylę podam kwotowo 18,30 zł (....rezygnacja z wpisu "TAXI","L"...) w cenniku programu Patronat,a wy podajecie jakies straszne kwoty, zmiany konstrukcyjne :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to ta sama sytuacja co dodatkowe badanie - zamontowano HAK w pojeździe i tak samo po zdemontowaniu HAK-a też dodatkowe bo zdemontowano hak- czyli tylko dodatkowe na życzenia klienta,

8) ale sytuacja zmienia się kiedy to klient przyjeżdża na okresowe badanie : wówczas okresówka + dodatkowe - TAXI i wynik N, klient wyslany do WK aby dokonano anulowania wpisu w DR ,,TAXI" po poprawce P

tak chyba najszybciej i najmniej boleśnie dla klienta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sytuacja zmienia się kiedy to klient przyjeżdża na okresowe badanie : wówczas okresówka + dodatkowe - TAXI i wynik N,

Badanie z winikiem "N" -W.K w tym wypadku nie nie zrobi zadnej zmiany w DR.

Badanie z wynikiem"P"-w uwagach zdemontowano ....... i pojazd nie przystosowany jako taxi....

Analogicznie jak przyjedzie na okresówke z hakiem ,a nie ma wpisu w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk napisał/a:

powiedzcie mi co oznacza pozycja

 

Mógłbyś ją podeprzeć numerem Dz.U. bo się nie mogę doszukać takowej pozycji w cenniku.

Juz tłumacze sie z tego zapytania . Zgadza sie nie ma w DZ.U. takowej pozycji i na dzień dzisiejszy jej nie bedzie. Pozycja ta została okreslona w moim przypadku 18,30zł za skasowanie TAxi przez program Patronat który stworzyłITS Widząc rozbieznościnkasowania kwoty wykonałem talefon do ITS.Wiec temat ceny za takowe badanie jest jak to nazwać "wolna amerykanka" kazdy robi jak mu pasuje. Nie ma nigdzie napisane co i jak pwinno sie wkonywac w takowym badaniu sa tylko nasze i ITS domysły dlatego dali taką cene za badanie jak to stwierdzili to ok. 20 zł, bo nie ma sensu brac wiecej jak tylko stwierdza sie zdemontowania urządzeń i oznaczeń. Co do badania i jego przeprowadzania to interpretacja jes po naszej stronie . Podobna sprawa jest ze SAM. W pewnym sensie przychylam sie do takiego stwierdzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie OK. 18.30PLN za zaświadczenia :ok Kwestja interpretacji.. Pkt taki "Sporządzenie opini na wniosek właściciela pojazdu "-82PLN/niepewne żródełko czyt. pamięć/ lub "Dane niezgodne z faktycznymi"-51PLN I W zasadzie kwestia interpety---- 18 lub 51 lub 82 PLN :D:D:D A w uwagach "Klient zrezygnował z ...." ::hey::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a punkt 5.1 :?:

klient oświadcza w WK że zdemontował TAXI

WK ma podejrzenie że nie spełnia warunków i kieruje na SKP

SKP stwierdza że to nie jest TAXI (HAK , GAZ itd... )

i po kłopocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.