Skocz do zawartości

jak wykreslić wkońcu taxi


juras74

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 months later...
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • adam1501

    5

  • jarolud

    5

  • blakop

    4

  • Regan55

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sytuacja taka:

 

Jest samochód zarejestrowany jako taxi od nowości. Data I rej. 07.2007 r. Klient nie chce juz mieć taksówki chce auto zarejestrować jako osobowe. Oczywiście ma zdemontowane wszystkie urządzenia które powienien mieć jako taxi i teraz pytanie jaki mu dać termin kolejnego przeglądu okresowego bo jako taksówka miał rok a teraz po zmianie rodzaju pojazdu ile mu dać czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest samochód zarejestrowany jako taxi od nowości. Data I rej. 07.2007 r. Klient nie chce juz mieć taksówki chce auto zarejestrować jako osobowe.
teraz po zmianie rodzaju pojazdu ile mu dać czasu

Wystawiasz zaswiadczenie o likwidacji TAXI.Wg.mnie masz 2 wyjścia:

1/ Wyrownać do 3 lat tj. 07.2010rr

2/ Dac BT na 2 lata tj.do 07.2011r

Musisz uzgodnić sprawę z klientem która wresja dla niego będzie lepsza i którą

on wybierze.Takie jest moje zdanie gdyz podobne sytuacje występują przy I rej.

pojazdu z zagranicy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie już tylko na rok.

1/ Wyrownać do 3 lat tj. 07.2010rr

jak na razie nie ma żadnych wyrównań co było już wałkowane paręnaście razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiasz zaswiadczenie o likwidacji TAXI.Wg.mnie masz 2 wyjścia:

 

W/g mnie nie masz żadnego ;)

 

Wystawiasz zaswiadczenie i WK wpisuje date nbt(np.po trzech miesiącach od I rejestracji taxi-samochód tez nówka ,biznes nie idzie i rezygnacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas WK zaleciło rezygnację wykonywać OBT i zaswiadczenie o demontażu wyp dodatkowego i termin 1 rok.

Zaznaczam tak jest u nas,wiem ,że inni robią inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

OKRESOWE+DODATKOWE - taksówka osobowa lub bagażowa. W poz.1 Uwagi: wpisujemy - zdemontowano oznakowanie i takosmetr, a w poz.2 Pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla taksówki osobowej. Wynik oczywiście pozytywny i wystawiamy zaświadczenie z którym klient udaje się do WK. WK na tej podstawie wykresla wpis TAXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
OKRESOWE+DODATKOWE - taksówka osobowa lub bagażowa. W poz.1 Uwagi: wpisujemy - zdemontowano oznakowanie i takosmetr, a w poz.2 Pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla taksówki osobowej. Wynik oczywiście pozytywny i wystawiamy zaświadczenie z którym klient udaje się do WK. WK na tej podstawie wykresla wpis TAXI.

 

okresowe + warunki dodatkowe Taxi, piszesz na zaświadczeniu że pojazd NIE odpowiada warunkom dodatkowym i dajesz wynik pozytywny badania?

 

jak dla mnie to sie nie trzyma kupy...

U nas jest tak, że klient skłąda w WK oświadczenie że rezygnuje z TAXI, haka itp, WK mu wykreśla i wtedy z "czystym" DR jedzie na zwykłe badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj

Czyli nihil novi!! Ja robię tylko dod. za 20zł/nie pamiętam który pkt. w cenniku-dzięciole tylko z domu/wystawiam zaś. i na tej podstawie WK wykreśla z DR taxi.

Jak do tej pory nikt takiego zaś.nie odrzucił/pisałem zresztą wcześniej w tym temacie/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co kraj to obyczaj

Czyli nihil novi!! Ja robię tylko dod. za 20zł/nie pamiętam który pkt. w cenniku-dzięciole tylko z domu/wystawiam zaś. i na tej podstawie WK wykreśla z DR taxi.

Jak do tej pory nikt takiego zaś.nie odrzucił/pisałem zresztą wcześniej w tym temacie/ :D

 

Bo na zaświadczeniu nie ma poz. z cennika powiązanej z zakresem badania, a jest tylko rodzaj badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tylko rodzaj badania

Oczywiście ze tak.Tylko ze jak robisz okresowe i dod.to widać to jak na patelni.

Z tego wynika ze przy likwidacji taxi nie ma potrzeby robić okresowego/przynajmniej u mnie/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tylko rodzaj badania

Oczywiście ze tak.Tylko ze jak robisz okresowe i dod.to widać to jak na patelni.

Z tego wynika ze przy likwidacji taxi nie ma potrzeby robić okresowego/przynajmniej u mnie/ :D

 

Umnie też robimy tylko dodatkowe wpisując zdemontowano urządzenia przystosowywujące pojazd jako taxi

Jednocześnie zakreślając że nie spełnia warunków jako taxi

I po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
ze przy likwidacji taxi

 

Co jak koleś ma zdemontowane taxi ale nie chce skreślać ? " Bo może do tego zawodu wróci" w związku z tym założy na obt szpeje taxi po czym zdemontuje a autem brat będzie jeździł. Jakieś konsekwencje jak godzina W ? No i chyba zrobię fotki jak zamontuje co trzeba .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym założy na obt szpeje taxi po czym zdemontuje a autem brat będzie jeździł.

Przy kontroli drogowej jak będzie miał zdemontowane to straci DR za niezgodność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i SKP przy dzisiejszych tendencjach będzie wzięta pod lupę, bo każdemu bardziej prawdopodobne się wyda, że SKP podbiła DR bez auta, niż to, że właściciel faktycznie dokonał zmian na czas badania tylko...

Prosty przykład z tego tygodnia - dostaję do ręki DR zatrzymany przez Policję jeszcze na czasówce (tydzień z hakiem od rejestracji dopiero minął) - powód zatrzymania "światła symetryczne, kierunkowskazy barwy czerwonej" - oczywiście świeży import z USA. I teraz proszę zaznaczyć która odpowiedź jest bardziej prawdopodobna (bo obie możliwe przecież):

a) pojazd może i był na badaniu, ale prawda właściciel i SKP doszły do swoistego "porozumienia" co do amerykańskiej wersji oświetlenia ;)

b) w trakcie badania pojazd miał pomarańczowe kierunki i światła niesymetryczne - wszystko jak trzeba - ale zaraz po wyjechaniu z SKP jako zagorzały fan amerykańskiej myśli technicznej przywrócił wersję fabryczną...

 

No? :)

 

Tylko pytanie jak wybrnąć z takiej sytuacji... Dokumentować fotograficznie całą działalność SKP? Jak? Gdzie to trzymać... paranoja... Ale w czasach dzisiejszej nagonki na SKP... sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz proszę zaznaczyć która odpowiedź
a) pojazd może i był na badaniu, ale prawda właściciel i SKP doszły do swoistego "porozumienia" co do amerykańskiej wersji oświetlenia

Coś wygrałem w tym konkursie? :D

 

[ Dodano: 02-02-2010, 22:32 ]

Dokumentować fotograficznie całą działalność SKP
Jak sam piszesz to paranoja. Ja robie swoje bez żadnych skoków na boki i naprawdę śpię spokojnie czego i życzę wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie swoje bez żadnych skoków na boki i naprawdę śpię spokojnie czego i życzę wszystkim.

Tak nie do końca bo w naszym kochanym kraju jest tak, że jak Cię oskarżę o morderstwo to Ty masz udowodnić, że nim nie jesteś a nie ja że jesteś... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) pojazd może i był na badaniu, ale prawda właściciel i SKP doszły do swoistego "porozumienia" co do amerykańskiej wersji oświetlenia

Tylko i wyłącznie tak.Potwierdzeniem tego jest fakt ze w przypadku zmiany SKP

jest to widoczne.Oczywiście zdarza się ze DR jest juz "stemplowany"wielokrotnie.

Niejednokrotnie właściciel takiego pojazdu jest oburzony ze dostaje "N" wysuwając

jako argument to ze na innych SKP bez problemu dostał "P" a ja się czepiam... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop napisał/a:

a) pojazd może i był na badaniu, ale prawda właściciel i SKP doszły do swoistego "porozumienia" co do amerykańskiej wersji oświetlenia

 

Tylko i wyłącznie tak

 

Kiedy to się dość często zdarza Kilka dni temu "pierwsze" z USA Infiniti. Po badaniu tekst " od kolegi który ma komis pożyczyłem lampy z wersji europejskiej za 2 godziny będzie tak jak przyjechał z USA " i jeszcze na odchodnym " I co mi zrobisz?" Już kiedyś pisałem o tym jak koleś miał pseudoxenony czarne szyby hak i gaz a na obt gołe auto Zdjęcia robiłem aż miło 8)

 

[ Dodano: 03-02-2010, 07:59 ]

w związku z tym założy na obt szpeje taxi po czym zdemontuje a autem brat będzie jeździł.

Przy kontroli drogowej jak będzie miał zdemontowane to straci DR za niezgodność...

 

I tyle ...? Coś mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że oczywiście obie możliwości są możliwe, przy czym jaki jest wydźwięk takiej sytuacji np. w organach nadzoru to chyba wiadomo...

 

Często dostosowanie do wersji europejskiej nie polega jedynie na włożeniu innych lamp, ale i przeróbce układu elektrycznego (kierunkowskazy) - tu nie wiem czy opłaca się to później przerabiać z powrotem po badaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajcie się tematu taxi :)

 

Nie tak prędko z tym zdemontowaniem... Jeśli jedzie "niezarobkowo" to i tak musi zdjąć lub zasłonić napis TAXI. Co do reszty wyposażenia to jak sobie wyobrażacie odłączenie zaplombowanego taksometru? (o pierdołach typu zapas, apteczka nie wspominam, bo to i tak większość aut ma)

 

Na badaniu jeśli nie ma wyposażenia to N. Jeśli jest podejrzenie, że po badaniu demontuje (nie bardzo w to wierzę) to wystarczy rzucić okiem czy na taksometrze, albo impulsatorze na skrzyni jest plomba - jeśli nie ma to N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie wiem czy opłaca się to później przerabiać z powrotem po badaniu

W takim przypadku nie chodzi już o opłacalność a o pstawienie na "swoim" i pokazaniu "co to nie ja" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.