Skocz do zawartości

MERCEDES 124 KOMBI NA 7 OSÓB


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie .Ostatnio przyjechał do nas na geometrię mercedes o którym mowa.Z tyłu praktycznie w bagażniku miał zamontowaną kanapęl dwuosobową na której pasażerowie siedzą tyłem do kierunku jazdy.Podłoga za siedzeniem była wytłoczona aby nogi spoczywały niżej.Praktycznie miejsca na dwoje dzieci.Pojazd rok temu został sprowadzony i zarejestrowany na 7 miejsc.Ponoć w Niemczech jazdził jako taxi.Za tydzień ma badanie techniczne i na pewno przyjedzie do nas.Panowie proszę o radę jak do tego tematu podejść.Z góry dziękuję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trzebaby było ustalić czy punkty kotwiczenia pasów i siedzeń są homologowane prze producenta i jeszcze co chyba ważniejsze czy mercedes wypuszczał na rynek taką wersję - czy taki pojazd jest przez mercedesa homologowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeśli ktoś popełnił błąd przy pierwszej rej. nie można go powielać. Trzeba sprawdzić czy to jest własna przeróbka czy taka jest płyta podłogowa i czy merol wypuszczał takie wersje. W żadnym katalogu nie spotkałem nigdy takiej 124-ki. A tak swiją drogą to jeśli w bagażniku jest fotel i wgłębienie na nogi to gdzie on ma zapasówkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 7 osób homologowane było conajmniej kilka kombi, miedzy innymi to co sam widziałem:

Volvo 940/740, peugeot 406, audi 100 i zdaje się ze jeszcze laguna.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również robiłem przegląd tech. Mercedesa 124 7-dmio miejcsowego i nie podejrzewałem jakichkolwiek przeróbek, niedawno dokonywałem pierwszego badania pojazdu sprowadzonego z Niemiec Peugeota 307SW mającego wpis w "briefie" 7 miejsc siedzących ale u mnie miał tylko 5 ( prawdopodobnie zdemontowano w Niemczech - wg oświadczenia właściciela ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ta kanapa na dwie osoby umieszczona w części bagażowej takiego pojazdu służy do przwożenia dzieci, natomiast w "briefie" w uwagach (poz. 33) istnieje zapis, który ogranicza masę przewożonych na tej kanapie pasażerów do 36 kg. Jednak w Polsce nie jest możliwe amieszczenie podobnego ograniczenia w adnotacjach urzędowych dowodu rejestracyjnego. Dlaczego !!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spotkałem się już kiedyś z takimi autami, jeden to był Rover (miał nawet pasy bezpieczeństwa), drugi - juz nie pamietam. Ale czy był taki MB 124 - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Piotr Barczuk napisał/a:

Przypomne, że sprzedawano w Polsce peugota 406 w wersji 5+2.

 

 

Nie znam takiego przypadku ( nie wymądrzam się.... poprostu brak wiedzy ) więc prosze o sprecyzowanie.

 

 

Piotr Barczuk napisał/a:

Ten samochód nie podlega homologacji wiec nie rozumiem po co poszukawania homologa

 

 

Szukałem precedensu, gdyż nie wiedzialem jak podejść do tego tematu. Jeżeli ten Peugeot uzyskał w polsce homologacje, to wcale nie zmienia postaci rzeczy. Sory Piotrze ale moje zdanie jest cały czas niezmienne, osoby w bagażniku to nie to samo co bagaż na dachu.Poparł bym to artykułem kóry kiedys przeczytałem w związku z kolizjami na niemieckich autostradach, i ilosci ofiar w tak zarejestrowanych samochodach ale nie mogę tego na tą chwile odnaleźć. Możliwe że u nas nie było by tak wiele ofiar takich kolizji w związku z brakiem sieci autostrad . Chodzi o dużą ilość karamboli z udziałem wielu pojazdów, które z ogromna prędkością wjeżdzaja w tył drugiego pojazdu. Kierowałem sie poprostu względami bezpieczeństwa.Pozatym jeszcze raz powtórze: wożenie dzieci w bagarzniku nijak do mojej świadomości nie dociera. Niemcy niechaj sobie robią po swojemu.

 

 

Ponieważ, wątek równoległy został zamknięty pozwalam sobie przenieść fragment, do którego chcę się ustosunkować.

Kwestią dyskusyjną jest sprawa bezpieczeństwa, subiektywnie oceniając kierowca TICO, Seicento etc. jest znacznie mniej bezpieczny przy zderzeniu czołowym niż dzieci w bagażniku. Mam nadzieję, że Wald nie "wycofujesz" w/w pokurczy z ruchu.

 

Oczywiście dach a dzieci w bagażniku to nie to samo, miałem na myśli iż producent zezwala przewozić na dachu ale obowiązkiem kierowcy jest przestrzegania max obciążenia jaki można przewieźć - analogicznie to kierowca ma pilnować żeby w bagażniku nie siedział chłop 2m wzrostu 150 kg wagi.

Ja jestem tylko diagnosta - nie uzurpuję sobie prawa do podejmowania życiowych decyzji za innych ludzi, jeśli ktoś wsiada do tico albo pakuje dzieci do bagażnika to jego prywatna sprawa. Jeśli jednak widzę nieprawidłowo zapięty fotelik dziecięcy, a nawet fotel kierowcy w pozycji "leżącej" to czuję się w obowiązku zwrócić na to uwagę i poinformować lub pokazać jak powinno być. Ale nie zabiera dowodu z powodu: nieprawidłowej pozycji kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko diagnosta - nie uzurpuję sobie prawa do podejmowania życiowych decyzji za innych ludzi, jeśli ktoś wsiada do tico albo pakuje dzieci do bagażnika to jego prywatna sprawa.

I takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka takich pojazdów i powiem krótko widać czy to jest orginał fabryczny czy jakaś robota domowa oi le w pierwszym wypadku nie robię żadnych problemów o tyle ten drógi na głowie moż stanąć a badania na 7 nie dostanie stacji jest wiele może jechać dalej powodzenia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja jestem tylko diagnosta - nie uzurpuję sobie prawa do podejmowania życiowych decyzji za innych ludzi, jeśli ktoś wsiada do tico albo pakuje dzieci do bagażnika to jego prywatna sprawa." cytat

 

Jestem tego samego zdania, mówiłem tylko o tym że taki pojazd nie przejdzie u mnie pierwszego badania tech. z wpisem na 7 osób. Niestety nie ma w naszych przepisach żadnych przesłanek, do tego żeby taki pojazd dopuścic do ruchu. Masz racje w niektórych przypadkach względy bezpieczeństwa to abstrakcja ( w maluchu na przednich siedzeniach może być bardziej niebezpiecznie ). Swoje wypowiedzi argumentuje tym że: brak w naszych przepisach odpowiednich zapisów które pozwoliły by na dopuszczenie, oraz moim prywatnym zedaniem. Nie można transferować ani dopasowywać przepisów z innego kraju na nasze podwórko nie wszystko co niemieckie jest dobre. Wożenie dzieci w bagażniku niechaj będzie niemieckim zwyczajem. Ja bedę woził dzieci w fotelikach ( atestowanych ), oraz zgodnie z naszymi przepisami. Jako diagnosta będe tego wymagał od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie znalazłem odpowiedzi czy rejestrujemy na 7 czy na 5 miejsc.Jeśli na 5 to OK. Jeśli na 7 to te 2 z tyłu dla dzieci jak potraktować ? W tych pojazdach co widziałem to osoba dorosła tam się nie zmieści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO na 7 a obowiazkiem kierowcy jest prtzestrzegać zeby na tych siedzeniach znalazły się osoby o gabarytach stosownych i zgdonych z instrukcją samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Powracajac do tematu siedzen to z tego co wiem to Merol mial wersje 7 miejscowa i nie ma tam przerobek, a jak ktos uwaza, ze to przerobki i chamsko nie dal przegladu to powinniscie sie wtydzic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzily wersje 7 miejscowe

Nikt nie neguje takiej wersji pojazdu , tylko zapominamy o jednej istotnej sprawie, że pojazd na badaniu technicznym ma być kompletny i jeżeli taki pojazd u mnie pojawi się z wpisem 7miejscowym a w pojeździe widzę tylko 5 miejsc to N i bez zbędnej dyskusji, do domciu po komplet foteli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.