Skocz do zawartości

ile kasujecie za okresowe Quada ?


lysy1100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Panowie jak w temacie , skasowałem 98 , ale sie spotkałem ze kasowali jak za motocykl ?

A do jakiego rodzaju pojazdu zaliczyłeś Quada :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie oczywiste. Quad nie jest ani samochodem osobowym, ani ciężarowym do 3,5t, ani motocyklem, ani pojazdem trójkołowym, ani autobusem do 15-tu miejsc, ani pojazdem specjalnym......itp. Opłata za jego badanie nie jest więc ujęta w obowiązującej nas tabeli. Możemy tylko improwizować w temacie opłat za badania quada. I niestety owe improwizacje są jak najbardziej dowolne i rozmaite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego ale w przepisach nie ma dowolności- poj. samochodowy /inny/ pojazd do 3.5 T ------ 1.2+ CEPiK ::hey

 

[ Dodano: 14-08-2008, 22:42 ]

Chyba że + 1.15, :cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego, ale gdzie w tabeli opłat można przeczytać: "pojazd samochodowy inny"? Bo jakoś nie dojrzałem. :D Owszem, w poz. 1.2, jest między innymi, pojazd trójkołowy o m.wł. pow. 0,4t., ale pojazd trójkołowy to chyba nie jest "samochodowy inny"? A może się mylę? :x Więc, jeśli nie ma dowolności, to co z tym fantem zrobimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc, jeśli nie ma dowolności, to co z tym fantem zrobimy

Jest to bardzo prosta sprawa. Pisze"pojazd samochodowy inny" czyli pojazd samochodowy. Jego Dmc nie przekracza 3.5 t? nie , czyli kasujesz go jak osobówke 99 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tego nie widać ale ja pisząc te posty po prostu uśmiecham się :D i trochę przekomarzam. Rozumiem to doskonale, że trzeba coś dopasować do opłat za badania quada. Jednak nie wmawiajcie mi proszę, że z pozycji 1.2 czy 3.2 tabeli opłat jasno wynika dopasowanie dla tegoż quada. Bo pojazd samochodowy nie zawsze jest samochodem (a w tabeli jest mowa o samochodzie) pomimo iż np. samochód osobowy czy ciężarowy zawsze są pojazdami samochodowymi. To taki drobny szczególik, podobnie jak ten że naczepa jest przyczepą, a przyczepa - naczepą nie jest. Wszystko to napisałem aby właśnie zaakcentować ten przykry fakt, że często musimy coś do czegoś "dopasowywać", pod coś "podciągać" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie jak wpisany jest w DR. Jeżeli osobowy-to za osbowy, jeżeli (tak miałem) ciągnik rolniczy- to za ciągnik rolniczy(mało tego dałem na 2 lata) i w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma -tylko co to za pojęcie quad?Z doświadczenia wiem iz yły rejestrowane jako ciągnik rolniczy i owszem 1.1+CEPik i dwa latka :ok ale na dzień dzisiejszy rejestrujemy jako poj. sam. inny 1.2+CEPiK i tylko roczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie bardzo mogę zrozumieć jak diagnosta może zrobić pozytywne badanie quada zarejestrowanego błędnie jako ciągnik rolniczy? Dla mnie to jakaś nowość. Skąd taka klasyfikacja quada? I jeszcze termin następnego badania - za 2 lata? A gdzie panowie diagności mają oczy? Czy to, że ktoś popełnił błąd (rejestrując czterokołowca - quada jako ciągnik rolniczy), oznacza iż diagnosta ma być ślepy? Ma potwierdzać nieprawdę? Chyba, że posiada homologację jako ciągnik rolniczy to wtedy OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. Taka hipotetyczna homologacja mogłaby jedynie wyjaśnić dlaczego tak został zarejestrowany. To tylko teoria. Dla mnie nigdy quad nie był i nie będzie ciągnikiem rolniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt faktem były tak homologowane... I byłby problem jakbyś dał negat... Dla wszystkich... Ach te nieszczęsne kłady... same problemy z nimi... I w sumie naprawdę nie wiem po co.

Czy ktoś może mi tak łopatologicznie wytłumaczyć o co chodzi z tymi ograniczeniami? Ja jestem prosty i chłopak i dla mnie spawa jest prosta - ma to lusterka, lampki i inne rzeczy żeby spełniać art 66 to niech jeździ jak ten samochodowy inny i już. Jakie to względy bezpieczeństwa sprawiają, że "specjaliści" z ministerstwa stwierdzili, że quad o mocy powiedzmy 20 kW poruszający się w normalnym ruchu drogowym, na czterech kołach, gdzie jego konstrukcja i tak nie pozwoli mu przekroczyć 90 km/h, bo nie do tego te pojazdy są przeznaczone i budowane jest bardziej niebezpieczny, niż szlifierki o współczynniku Q w granicach 0,6 i więcej śmigające w strugach deszczu na dwóch kołach? O co w tym wszystkim chodzi? Przecież kłady dopiero w warunkach terenowych tak naprawdę stają się niebezpieczne - pokonywanie wzniesień, trawersy i inne próby terenowe na nich wymagają wyczucia i umiejętności. W normalnych warunkach ulicznych nie uważam je w żadnym stopniu za bardziej niebezpieczne od jednośladów typu "ścigacz".

Przepraszam, że tak nie do końca w temacie, ale jakoś tak mnie naszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
trzymam się opłaty 1.2 i 3.2 cennika,konsultowałem z innymi kolegami i tu niestety jest różnie

 

Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z pózn. zm.).

Pojazdy czterokołowe o mocy do 15 kW homologowane są

według wymagań

technicznych stosowanych do motorowerów lub motocykli trójkołowych

(Dz. U. z 2005 r. Nr 162, poz. 1360). Natomiast pojazdy czterokołowe o mocy powyej

15 kW nie są

homologowane i jednoczesnie nie podlegają

rejestracji.

 

No to sprawdzamy w/g wymagań dla motocykla ,a kasujemy za samochód :?:

Niestety jest różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam się opłaty 1.2 i 3.2 cennika,konsultowałem z innymi kolegami i tu niestety jest różnie

 

Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z pózn. zm.).

Pojazdy czterokołowe o mocy do 15 kW homologowane są

według wymagań

technicznych stosowanych do motorowerów lub motocykli trójkołowych

(Dz. U. z 2005 r. Nr 162, poz. 1360). Natomiast pojazdy czterokołowe o mocy powyej

15 kW nie są

homologowane i jednoczesnie nie podlegają

rejestracji.

 

No to sprawdzamy w/g wymagań dla motocykla ,a kasujemy za samochód :?:

Niestety jest różnie ;)

 

 

Czyli ,co proponujesz,bo dość zagadkowo to napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.