Skocz do zawartości

Honker. Prosze o pomoc


trefl

Rekomendowane odpowiedzi

@Klimex - mimo, iż @Trefa chyba jako jedyny stąd znam osobiście to nie jestem skłonny Ci pomóc dopóki sam błędów nie wyłapiesz...

On problem tożsamy do Twojego rozwiązał... A i jego Honker godny i w terenie w miarę sobie radził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2018 o 08:25, klimex10 napisał:

PROSZĘ NAPISZ GDZIE I JAKIE POPEŁNIAM BŁĘDY

 Zdążyłem , albo opinii 

Dnia 15.06.2018 o 15:32, wadi napisał:

ale z tego co mi wiadomo Honker posiadał  numer nadwozia

Jak większość pojazdów  honker po 1991 i są zgodne z tabliczką , ale były i są takie honkery, które jechały na remont główny i tam  nie wiem dlaczego, ale zdarzało się, że pojazd otrzymał nową tabliczkę znamionową co się już nie zgadzało z nr ramy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam a więc posiadam fakturę zakupu z Agencji Mienia Wojskowego . Samochód sanitarny 4-nosz. TARPAN IVECO 4022 o numerach SUR 042800239 , SAFIM81400713895 , UWZ1301RP :1991 1-sza. Rej. : 09/03/1991. Wojskowy nr. rej. UWZ1301 . Dosłownie mam taki wpis na  fakturze . Rzeczoznawca podczas badania stwierdził że na ramie widnieje nr. SUR042800239 a na tabliczce znamionowej SUR402200AMA000239 w tym pierwsze 10 znaków wydrukowane a reszta nabijana . Napiszcie czy ktoś ma podobne numery czy tylko ja mam taki problem i co to za nr. (SAFIM81400713895) POZDRAWIAM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto inny produkował ramę, kto inny zabudowę. Rama ma swój nr i tabliczkę, zabudowa swój nr i tabliczkę.

I de facto to co ostatnie powinno być obowiązujące.

Niestety tak nie jest i przepisu który to jasno wyjaśni nie ma.

Sprawę najbardziej dobitnie widać w przypadku starszych wozów strażackich.

Strażackie STARY były tak naprawdę JELCZAMI, bo to on robił zabudowę i zmieniał plakietkę na tablicy i dawał drugą numerację.

Sęk w tym, że ta druga numeracja również powinna być na ramie, a nie tylko zabudowie. Tylko co wtedy z poprzednim numerem?

 

Nie jest to prosty temat, bo nie jest opisany jasno przepisami, a w zasadzie w ogóle nie jest nimi przewidziany. Po prostu zabudowy pojazdów "dla służb i wojska" przez lata rządziły się swoimi chorymi prawami. Dobry rzeczoznawca siedzący w temacie pojazdów kolekcjonerskich będzie niezbędny. Nie znam takiego niestety.

 

Ale temat był poruszany kilka razy na forum. Nawet tydzień czy dwa temu. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2018 o 23:22, blakop napisał:

Strażackie STARY były tak naprawdę JELCZAMI, bo to on robił zabudowę i zmieniał plakietkę na tablicy i dawał drugą numerację.

Sęk w tym, że ta druga numeracja również powinna być na ramie, a nie tylko zabudowie. Tylko co wtedy z poprzednim numerem?

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku autobusów budowanych na podwoziach ciężarówek (np. Solina na podwoziu Mercedesa, czy gimbus Kleks na podwoziu Mana).

W obu przypadkach rama jest dostarczana wraz z podwoziem i posiada VIN Mercedesa lub Mana a po dokonaniu zabudowy nadawany jest nowy VIN i TZ Autosana. Stary VIN pozostaje na ramie za przednim prawym kołem a nowy nabijany jest na końcówce podłużnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy nr.VIN w Tarpanie nr.na ramie były krótkie, i  w tym czasie tak nabijane(nie tylko w tarpanie) , wystarczyło odczytać vin z tabliczki zrobić uzupełnienie nr . ,było by po sprawie .Twierdzenie kolegi że po remoncie dobijano nr.na ramach do 17 znaków jest w błędzie bo takiej praktyki nie stosowano nawet w Starach 266.Wypadało  by  nie wprowadzać zainteresowanych w błąd . Natomiast  poszkodowany właściciel, Tarpana powinien  więcej doczytać, dopytać u źródła czyli w WK , a nie po nazwisku krytykować i to publicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 3.07.2018 o 09:00, Amaroc napisał:

że po remoncie dobijano nr.na ramach do 17 znaków jest w błędzie bo takiej praktyki nie stosowano nawet w Starach 266

Zgadza się nie dobijano nr po remoncie tylko stary nr był xxxxxxxx a nowy nabity i nowa tabliczka tak przynajmniej było w starach 266 po remontach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.