Skocz do zawartości

Boję się że nie zarejestruje ;/


Nikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem motor.... Stał długo u sprzedawcy załatwiona została umowa kupna sprzedaży z ostatnim włascicielem. Mam do niego Breif jakieś papiery z przeglądami (nieaktuelnie) i potwierdzenie wyrejestrowania motor bez blach pojemnosc 250 cm^3. Motor sprowadzony z niemiec/

 

Boję się że mogę nie zarejestrować z powodu braku dowodu rejestracyjnego.

 

Czy ktoś spotkał się z taka sytauacją oraz czy da się to jakoś załatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście od grudnia zaszłego roku musisz mieć do rejestracji dowód rejestracyjny... Jeśli masz tylko brief z wymeldowaniem WK na 99% Ci odmówi. Ale próbuj. Możesz się zawsze odwołać, a tu już masz duże szanse, bo w wyniku odwołań większość takich przypadków przechodzi. :) Poszukaj na forum - było o tym mówione nie tak dawno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz czytalem na forum ale wiekszosc tematów jest z zeszłego roku.

 

Motor był wyrejestrowany bardzo dawno bo w roku 2005 i tyle stał u właściciela w garażu. Mam umowe K-S mam brief i włąsnie to wymeldowanie jeszcze na takim zielonym blankiecie.

 

Więc tu powstaje pytanie? Nie może mi odmówić ponieważ to było przed zmianami tych ustaw i wtedy dowody zabierano i niszczono. Z racji tego powinienem isć starym przepisem i moje dokumenty powinny być ok.

 

Jeżeli nie to zwiedze wszytkie okienka w Kieleckim Urzedzie Miasta poznam wszystkie miłe panie. Jezeli to nie pomoze to pójde do Kierownika wydziału komunikacji. Będe wymagal aby sprawa była jakoś załatwiona.

 

 

Czytałem że mogę się rownież starać o wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego tylko żę tutaj jest problem bo czytałem ze nie wydaja wtórników jezeli pojazd jest wyrejestrowany lub bardzo dawno wyrejestrowany. I tutaj kółko się zamyka.

 

Jest jescze jeden sposób pisanie oświadczenia ze się zgubiło ale nie zamierzam nikogo oszukiwać bo taki nie jestem!

 

 

Panowie piwo do zdobycia :D:) Czy ktos spotkał się z podobną sprawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wytargania dowodu rej. z w niemczech podobny przypadek był podawany w przypadku BMW w zeszłym miesiącu a wynik końcowy : podróż do "rajchu" przegląd +tiv+wymeldowanie. Sorki ale ci współczuję :x:x No ale zawsze można próbować u Nas :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie tu jest problem. Bo to możliwe jedyne chyba rozwiązanie. Ale zawiesć motor do niemiec to nie problem. BO okazje będe miał i wcale nie muszę się spieszyć..

 

Dziwi mnie żę nikomu nie udało się wytargać dokumentów.

 

Z tego co wiem bo byłem w UM to potrzebny jest dowod ja go nie mam bo motor był wyrejestrowany w 2004 roku i jest to problem bo wtedy jescze zabierali dowody. Przestali zabierac od 2005 i pani mi powiedziała ze jedyna mozliwosc to telefon do urzedu w niemczech

 

[ Dodano: 29-08-2008, 14:43 ]

Witam!

 

Kolejne wieści. Skontakowałem się e mialowo z pania z urzedu rejestracyjnego w miejscowisci w której był wyrejestrowany motor i powiedziała mi ze nie musze przywozic motoru potrzeba tylko brief wymeldowanie i umowe K-S i moge załatwić to w kazdym urzedzie w niemczech.

 

Poleciła Frankfurt bo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Złóż wniosek o rejestrację. Dostaniesz ewentualnie decyzję odmowną, odwołasz się do SKO. Jak do tej pory wiele Samorządowych Kolegiów Odwoławczych uchyliło decyzje wydziałów i nakazały rejestrację. W odwołaniu możesz napisać, że się nie zgadzasz z decyzją urzędu i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Debek dzieki wielkie :)

 

ale jak mozesz to powoli i spokojnie :)

 

Złóz wniosek o rejestracje? Jak to wyglada poprostu psize kwit zostawiam? oco w tym chodizi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.