Skocz do zawartości

CEPiK


diagnosi

Rekomendowane odpowiedzi

Składam formalny wniosek o przeniesienie całego tematu pt. "CEPiK" z działu "Stacje Kontroli Pojazdów" do działu "Humor", podrozdział "wybitnie żenujące".

:razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kupujący samochód na rynku wtórnym będzie mógł sprawdzić wiarygodność dowodu rejestracyjnego przez Internet. To pomysł MSWiA na walkę z oszustami – donosi “Rzeczpospolita”. Fałszywe dokumenty (prawo jazdy czy dowód rejestracyjny) to nic nowego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce ułatwić życie obywatelom, którzy kupują auta na rynku wtórnym, i pracodawcom, którzy zatrudniają kierowców (często bez uprawnień). Korzystając z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP), za darmo sprawdzą autentyczność danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym, pozwoleniu czasowym i prawie jazdy. Każdy będzie mógł online wprowadzić dane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i uzyskać potwierdzenie lub zaprzeczenie ich prawdziwości. Projekt zmian w kodeksie drogowym oraz ustawie o działach administracji rządowej trafił właśnie do uzgodnień :evil:

http://www.rp.pl/artykul/4,191350_Zakup_uzywanego_auta_bardziej_bezpieczny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

najnowsze wiadomości na naszą stację dotarły dzisiaj. Zgodnie z polskim prawem pismo sporządzone 29 stycznia i obowiązuje od 01 stycznia zmienia się dopisek w treści przelewu : numer stacji ujęty w pieczątce diagnostycznej, adres skp, miesiąc którego dotyczy opłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już może za który tydzień będe podpinany pod cepik :o no ale jak piszecie że to YETI no to wkońcu gdzie mnie będą podpinać :x

 

[ Dodano: 04-03-2009, 20:01 ]

No już mnie dzisiaj podpieli

Pozdrawiam Panie i Panów z CEPIKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Już może za który tydzień będe podpinany pod cepik :o no ale jak piszecie że to YETI no to wkońcu gdzie mnie będą podpinać :x

 

[ Dodano: 04-03-2009, 20:01 ]

No już mnie dzisiaj podpieli

Pozdrawiam Panie i Panów z CEPIKu

 

A czy możesz powiedzieć na jakim programie pracujesz?

Czy nie masz problemów technicznych po podłączeniu do Cepa?

 

Mnie też pewna firma namawia do podłączenia więc jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy możesz powiedzieć na jakim programie pracujesz?

Pracuje na TUVPOL Wrocław

Czy nie masz problemów technicznych po podłączeniu do Cepa?
A mówią, że cepik nie działa...

I tu jest ten ból :razz:

Ale z tego co mi mówili to W-wa ma narazie problemy bo TUVPOL ze swojej strony po przygotowaniu wszystkich pism i certyfikatów był gotowy do podłanczania swoich stacji a w w-wie jeszcze nie dali takiej możliwości, dopiero po kilku dniach zaczeli podpinać stacje między innymi moją :-D i tu się zrobil zonk, bo w dniu podpięcia i wcześniejszych testów wszystko OK komunikacja prawidłowa no i dwie "paczki" już poszły, a chciałem przesłać przed wczoraj wieczorem to niby się zalogowałem w CEPIKUu ale wyskoczył błąd certyfikatu i d..a :x "paczka" do wysłania leży u mnie :cool: może pocztą będzie pewniej :evil::evil:

A co dopiero będzie się działo jak będą podłączane wszystkie stacje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest ten ból :razz:

Ale z tego co mi mówili to W-wa ma narazie problemy bo TUVPOL ze swojej strony po przygotowaniu wszystkich pism i certyfikatów był gotowy do podłanczania swoich stacji a w w-wie jeszcze nie dali takiej możliwości, dopiero po kilku dniach zaczeli podpinać stacje między innymi moją :-D i tu się zrobil zonk, bo w dniu podpięcia i wcześniejszych testów wszystko OK komunikacja prawidłowa no i dwie "paczki" już poszły, a chciałem przesłać przed wczoraj wieczorem to niby się zalogowałem w CEPIKUu ale wyskoczył błąd certyfikatu i d..a :x "paczka" do wysłania leży u mnie :cool: może pocztą będzie pewniej :evil: :evil:

A co dopiero będzie się działo jak będą podłączane wszystkie stacje :razz:

I tego właśnie się boję,że będzie więcej problemów niż korzyści. :(

Mam niezły młyn w pracy a jestem sam na zmianie i nie uśmiecha mi się być królikiem doświadczalnym,aż uda Im się opanować całą sytuację.

A czy używasz czytnika dowodów rejestracyjnych?Jeśli tak,to jak się sprawdza w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chwilowo, odpukać, CEPIK działa :lol:

Tylko jestem zawiedziony tym co przesyłam do nich, z wcześniejszych opisów na forum cepiku miało być że wszystkie badania będą wysyłane a tu się okazuje że tylko wysyła te które zakończyły się pieczątką w DR czyli pobrana oplata ewidencyjna.

Zauważcie na załączniku że tylko naprawde podstawowe dane trafiają do CEPIKu.

Nie wiem np co wysyła WK z naszych pierwszych badań, bo jeżeli też tylko to co ja to nici z możliwości porównania parametrów pojazdu w przyszłości jak będzie nawet taka możliwość aby coś dostać od nich.

Dodam jeszcze że w momencie robienia "paczki" pokazane są w okienku ilość badań nowych, korekt i anulowań, i jak co zauważyłem w momencie kiedy poprawiłem nr rej pojazdu (dodałem spacje bo tak zaczołem wprowadzać jak w DR) to od razu takie badanie zostało również wysłane.

Podsumowując stwierdzam że marzenia o wyłapywaniu N-ek jeżdżących od stacji do stacji są dalekie w realizacji.

 

Do Skobel - czytnik obecnie działa bez problemowo.

cep.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam pytanko,czy w programie PATRONAT jest możliwość pobrania opłaty na CEPIK jak klient wróci z DR odebranym z WK po wbicie daty następnego badania technicznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.