Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

rafantek

Zmiana z autobusu (bus 15osob) na osobowy 9osob -Okregowa?

Polecane posty

rafantek

Witam,

Chce dokonac zmiany Autobusu (Ford Transit 15 osob) na zwykły osobowy 9 osob, mam zdemontowane nadmiarowe fotele i kwitek z firmy specjalizujacej sie w takich przerobkach, czy z tym musze jechac na dowolna stacje diagnostyczna czy okregową?

bupiter

tylko okręgowa

Psuj

Lub podstawowa z rozszerzeniem "e", gdyż jest to pojazd do 3,5 t

rafantek

Tomek D, A gdzie ja to napisalem? Mam kwit z firmy, jest przerobiony ale na przegladzie jeszcze nie bylem. Chce przeglad i hak zalatwic za jednym zamachem.

Psuj, Dzieki za informacje.

bupiter
Lub podstawowa z rozszerzeniem "e", gdyż jest to pojazd do 3,5 t

oczywiście, słuszna uwaga, dzięki

rafantek

Mam jeszcze pytanie, stacja co ma B w uprawinienach a potem /cdef/ w takich znaczkach ma takie uprawnienia zeby mi to zrobic. Czy na stacji maja mi jakies specjalne kwitki wystawiac, czy poprostu przeglad + przeglad dotyczacy zmnian. Czy ma byc cos słownie opisane na ktoryms druczku?

leniwiec

stacja co ma B w uprawinienach a potem /cdef/ w takich znaczkach ma takie uprawnienia zeby mi to zrobic.

No zaczynasz łapać zagadnienie :)

2 kwitki o przeprowadzonym badaniu okresowym i o dokonanych zmianach

Dz.U. z 2003r Nr 227 poz 2250 załącznik nr 8 i 10

rafantek

leniwiec, I o to chodzilo. Dzieki wielkie, teraz juz wiem o co mam prosic na stacji bo niestety na wiekszosci nie wiedza jak maja ugryśc ten prpoblem :P

leniwiec

Pwodzonka i dzięki ::hey

rafantek

No i juz po zawodach, uprawnione 2 kwitki juz mam, jeszcze tylko wydział kompunikacji. Dodatkowo dla informacji innych procz kwitak zaswiadczajacego o przebudowie auta z firmy co to robila, wydział komunikacji chce poswiadczenie o działalnosci gospodarczej 5020 lub 5020A ew regon z tym i wpisami.

LOOnciaB

:cry: Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu!

Cztery lata temu sprowadziliśmy z Niemiec Mercedesa Vito zarejestrowanego na 9 miejsc. Teraz stawki ubezpieczeniowe na takie pojazdy wzrosły dwukrotnie. Nie używamy samochodu w celach przewozu osób i nigdy nie było w nim 9 siedzeń (w Polsce). Teraz chcielibyśmy trochę zmniejszyć koszty ubezpieczenia poprzez zmniejszenie ilości miejsc tylko czy jest jakaś możliwość???? Ponadto diagnosta powiedział nam dopiero teraz, że w razie wypadku ze skutkiem śmiertelnym możemy być ciągani za to, że nie ma tych siedzeń a z tyłu przewozimy ładunek i to nie zabezpieczony.

CO ROBIĆ??

Z góry dziękuję za pomoc.

wolf

Nie ma problemu jechać na OSKP, zrobić badanie na zmiany konstrukcyjne i OK>

DariuszSawicki

do badania będzie potrzebne oświadczenie firmy uprawnionej o tym jakich dokonała zmian + zaświadczenie, że mają regon 5020A

pozdrawiam

Dariusz Sawicki

wolf

Do zmiany liczby miejsc? :shock:

To co piszesz wymagane jest przy zmianie rodzaju pojazdu.

rafantek

Do zmiany liczby miejsc rowniez. WK wymaga pisma potwierdzajacego zmiane liczby miejsc (no i wlasciwie tez przeznaczenia zwykle bo 15 autobus, 9 juz bus) od firmy ktora taka przerobke wykonala, a ta musi miec w regonie 5020A badz jakis jeszcze jedennumer.

Przerabialem osobiscie co prawda z autobusu 15miejsc na busa 9 miejsc i wymagane bylo.

wolf
:cry: Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu!

Cztery lata temu sprowadziliśmy z Niemiec Mercedesa Vito zarejestrowanego na 9 miejsc. Teraz stawki ubezpieczeniowe na takie pojazdy wzrosły dwukrotnie. Nie używamy samochodu w celach przewozu osób i nigdy nie było w nim 9 siedzeń (w Polsce). Teraz chcielibyśmy trochę zmniejszyć koszty ubezpieczenia poprzez zmniejszenie ilości miejsc tylko czy jest jakaś możliwość???? Ponadto diagnosta powiedział nam dopiero teraz, że w razie wypadku ze skutkiem śmiertelnym możemy być ciągani za to, że nie ma tych siedzeń a z tyłu przewozimy ładunek i to nie zabezpieczony.

CO ROBIĆ??

Z góry dziękuję za pomoc.

Do powyższego przypadku (zmiana liczby miejsc) oprócz BT nic nie potrzeba - a jeśli się mylę podaj podstawę prawną.

W przypadku zmiany rodzaju pojazdu np. z autobusu na osobowy - owszem i wynika to z PoRD.

Regan55

W przypadku zmiany ilości miejsc nie musisz jechać na zadną OSKP.Wystarczy podstawowa o poszerzonym zakresie i zaświadczenie.Do WK musisz okazać fakture z zakladu który moze dokonać montazu lub demontazu siedzeń.Jednak nie do końca wszystko rozumiem bo wspominasz coś o przewozonych ładunkach/chcesz z tego zrobić cięzarowy?/.Oczywiście wtedy to juz zmiany konstrukcyjne:demontaz siedzeń,montaz ściany przegradzającej przestrzeń osobową od ładunkowej. :-D

blakop

Jakiekolwiek oświadczenie od uprawnionego producenta jest wymagane tylko przy tych zmianach, które powodują zmianę rodzaju pojazdu. Zmiana liczby miejsc, czy przeznaczenia pojazdu w ramach tego samego rodzaju pojazdu odbywa się tylko na podstawie BT.

wolf
W przypadku zmiany ilości miejsc nie musisz jechać na zadną OSKP.Wystarczy podstawowa o poszerzonym zakresie i zaświadczenie.Do WK musisz okazać fakture z zakladu który moze dokonać montazu lub demontazu siedzeń............. :-D

OK nie musi być OSKP może być SKP podstawowa z rozszerzeniami.

Ale podaj podstawę prawną, że niezbędna jest faktura na dokonanie zmian.

Regan55

Niestety nie znam tej ustawy ale spróbuj w WK zeby wpisali ci zmiany w DR z tytułu zmian konstr. to wynik jest tylko jeden N i koniec rozmowy.

Natomiast jezeli dot.to tylko zmiany ilości miejsc bez dokonywania zmian konstr.wystarczy zaświadczenie z BT. :-D

rurek777

zmiana ilości miejsc to badanie okresowe + opis zmian :)

janmarek
zmiana ilości miejsc to badanie okresowe + opis zmian

Ciekawe? W moim WK nawet na zmianę ilości miejsc jest potrzebne PKD 5020A bo inaczej klient całuje klamkę.

Raz pojechałem do mojego WK żeby to wyjaśnić to mnie olali i powiedzieli że mam robić badanie na zmiany i mnie nie musi interesować czy facet ma faktórę na zmiany i czy robił mu to zakład do tego uprawniony.Ja mam tylko stwierdzić czy wszystko jest prawidłowo a od reszty to sa oni , czyli Jaśnie Wielmożny WK.

Regan55
zmiana ilości miejsc to badanie okresowe + opis zmian :)

Oczywiście w ten sam sposób robie/pisałem wyzej/ i nie trzeba zadnych dodatkowych dokumentów,a ze ty masz problem z WK to tez zadna nowość,wiadono to tylko Polska!

W przypadku oczywistych zmian konstr. nie ządam zadnych faktur od klienta bo to nie moja sprawa ale informuję go ze takową musi mieć i okazać w WK. :-D

rurek777

i wszystko jasne :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.