Skocz do zawartości

Zmiana z autobusu (bus 15osob) na osobowy 9osob -Okregowa?


rafantek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chce dokonac zmiany Autobusu (Ford Transit 15 osob) na zwykły osobowy 9 osob, mam zdemontowane nadmiarowe fotele i kwitek z firmy specjalizujacej sie w takich przerobkach, czy z tym musze jechac na dowolna stacje diagnostyczna czy okregową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek D, A gdzie ja to napisalem? Mam kwit z firmy, jest przerobiony ale na przegladzie jeszcze nie bylem. Chce przeglad i hak zalatwic za jednym zamachem.

 

Psuj, Dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, stacja co ma B w uprawinienach a potem /cdef/ w takich znaczkach ma takie uprawnienia zeby mi to zrobic. Czy na stacji maja mi jakies specjalne kwitki wystawiac, czy poprostu przeglad + przeglad dotyczacy zmnian. Czy ma byc cos słownie opisane na ktoryms druczku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacja co ma B w uprawinienach a potem /cdef/ w takich znaczkach ma takie uprawnienia zeby mi to zrobic.

No zaczynasz łapać zagadnienie :)

2 kwitki o przeprowadzonym badaniu okresowym i o dokonanych zmianach

Dz.U. z 2003r Nr 227 poz 2250 załącznik nr 8 i 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniwiec, I o to chodzilo. Dzieki wielkie, teraz juz wiem o co mam prosic na stacji bo niestety na wiekszosci nie wiedza jak maja ugryśc ten prpoblem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz po zawodach, uprawnione 2 kwitki juz mam, jeszcze tylko wydział kompunikacji. Dodatkowo dla informacji innych procz kwitak zaswiadczajacego o przebudowie auta z firmy co to robila, wydział komunikacji chce poswiadczenie o działalnosci gospodarczej 5020 lub 5020A ew regon z tym i wpisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

:cry: Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu!

Cztery lata temu sprowadziliśmy z Niemiec Mercedesa Vito zarejestrowanego na 9 miejsc. Teraz stawki ubezpieczeniowe na takie pojazdy wzrosły dwukrotnie. Nie używamy samochodu w celach przewozu osób i nigdy nie było w nim 9 siedzeń (w Polsce). Teraz chcielibyśmy trochę zmniejszyć koszty ubezpieczenia poprzez zmniejszenie ilości miejsc tylko czy jest jakaś możliwość???? Ponadto diagnosta powiedział nam dopiero teraz, że w razie wypadku ze skutkiem śmiertelnym możemy być ciągani za to, że nie ma tych siedzeń a z tyłu przewozimy ładunek i to nie zabezpieczony.

 

 

 

CO ROBIĆ??

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do badania będzie potrzebne oświadczenie firmy uprawnionej o tym jakich dokonała zmian + zaświadczenie, że mają regon 5020A

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany liczby miejsc rowniez. WK wymaga pisma potwierdzajacego zmiane liczby miejsc (no i wlasciwie tez przeznaczenia zwykle bo 15 autobus, 9 juz bus) od firmy ktora taka przerobke wykonala, a ta musi miec w regonie 5020A badz jakis jeszcze jedennumer.

Przerabialem osobiscie co prawda z autobusu 15miejsc na busa 9 miejsc i wymagane bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu!

Cztery lata temu sprowadziliśmy z Niemiec Mercedesa Vito zarejestrowanego na 9 miejsc. Teraz stawki ubezpieczeniowe na takie pojazdy wzrosły dwukrotnie. Nie używamy samochodu w celach przewozu osób i nigdy nie było w nim 9 siedzeń (w Polsce). Teraz chcielibyśmy trochę zmniejszyć koszty ubezpieczenia poprzez zmniejszenie ilości miejsc tylko czy jest jakaś możliwość???? Ponadto diagnosta powiedział nam dopiero teraz, że w razie wypadku ze skutkiem śmiertelnym możemy być ciągani za to, że nie ma tych siedzeń a z tyłu przewozimy ładunek i to nie zabezpieczony.

 

 

 

CO ROBIĆ??

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Do powyższego przypadku (zmiana liczby miejsc) oprócz BT nic nie potrzeba - a jeśli się mylę podaj podstawę prawną.

W przypadku zmiany rodzaju pojazdu np. z autobusu na osobowy - owszem i wynika to z PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zmiany ilości miejsc nie musisz jechać na zadną OSKP.Wystarczy podstawowa o poszerzonym zakresie i zaświadczenie.Do WK musisz okazać fakture z zakladu który moze dokonać montazu lub demontazu siedzeń.Jednak nie do końca wszystko rozumiem bo wspominasz coś o przewozonych ładunkach/chcesz z tego zrobić cięzarowy?/.Oczywiście wtedy to juz zmiany konstrukcyjne:demontaz siedzeń,montaz ściany przegradzającej przestrzeń osobową od ładunkowej. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek oświadczenie od uprawnionego producenta jest wymagane tylko przy tych zmianach, które powodują zmianę rodzaju pojazdu. Zmiana liczby miejsc, czy przeznaczenia pojazdu w ramach tego samego rodzaju pojazdu odbywa się tylko na podstawie BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zmiany ilości miejsc nie musisz jechać na zadną OSKP.Wystarczy podstawowa o poszerzonym zakresie i zaświadczenie.Do WK musisz okazać fakture z zakladu który moze dokonać montazu lub demontazu siedzeń............. :-D

 

 

OK nie musi być OSKP może być SKP podstawowa z rozszerzeniami.

Ale podaj podstawę prawną, że niezbędna jest faktura na dokonanie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam tej ustawy ale spróbuj w WK zeby wpisali ci zmiany w DR z tytułu zmian konstr. to wynik jest tylko jeden N i koniec rozmowy.

Natomiast jezeli dot.to tylko zmiany ilości miejsc bez dokonywania zmian konstr.wystarczy zaświadczenie z BT. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana ilości miejsc to badanie okresowe + opis zmian

Ciekawe? W moim WK nawet na zmianę ilości miejsc jest potrzebne PKD 5020A bo inaczej klient całuje klamkę.

Raz pojechałem do mojego WK żeby to wyjaśnić to mnie olali i powiedzieli że mam robić badanie na zmiany i mnie nie musi interesować czy facet ma faktórę na zmiany i czy robił mu to zakład do tego uprawniony.Ja mam tylko stwierdzić czy wszystko jest prawidłowo a od reszty to sa oni , czyli Jaśnie Wielmożny WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana ilości miejsc to badanie okresowe + opis zmian :)

Oczywiście w ten sam sposób robie/pisałem wyzej/ i nie trzeba zadnych dodatkowych dokumentów,a ze ty masz problem z WK to tez zadna nowość,wiadono to tylko Polska!

W przypadku oczywistych zmian konstr. nie ządam zadnych faktur od klienta bo to nie moja sprawa ale informuję go ze takową musi mieć i okazać w WK. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.