Skocz do zawartości

śmieciarka z kierownicą po prawej stronie


radan

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem badanie pierwsze sprowadzonego pojazdu z za granicy z wynikiem N , dlatego N bo była kierownica po prawej stronie .

Jest to śmieciarka z przeznaczeniem oczyszczania dróg, zakwalifikowałem tą śmieciarkę pod pojazd specjalny - oczyszczanie dróg.

Oczywiście klient starał się o odstępstwo od warunków i je dostał,

a WK na to , że nie zarejestruje takiego pojazdu bo to nie jest pojazd specjalny tylko ciężarowy - wywóz śmieci. :evil:Oczywiście nacisk z WK żebym zmienił rodzaj pojazdu...bo u nich wszystkie śmieciarki są tak zarejestrowane i inaczej tego nie zrobią. :shock:

Piszę o tym bo ciekawi mnie wasza opinia na ten temat.

Zaznaczę że pojazd jest wyposażony w specjalne urządzenie oczyszczające jezdnię plus kontener na śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes 308 zabudowany w urządzenie do zamiatania i wywozu śmieci i jak dobrze pamiętam to jeszcze miał możliwość mycia jezdni lub płukania , sory za luki w pamięci to było badanie prawie dwa lata twemu zrobione :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest problem - nie śpieszcie się tak z tą niby oczywistą klasyfikacją. To jest problem wielu pojazdów o podwójnym przeznaczeniu. Np. - pompa do betonu - specjalny - ok, ale jak oprócz pompy przewozi jeszcze beton (był taki temat na forum) to już ciężarowy co wszyscy zgodnie przyznali. Żuraw - specjalny - ok, ale jak oprócz żurawia będzie choćby kawałek skrzyni ładunkowej będzie ciężarowy itd. Tutaj kolega opisuje, że oprócz zamiatarko-zmywarki ma funkcję wywozu śmieci. Nie wiem w jakim zakresie i poprzez jakie funkcje jest to realizowane, ale jeśli w klasyczny sposób, czyli, że w ten czy inny sposób może opróżniać kubły to już go automatycznie pcha na klasyczną śmieciarkę - czyli ciężarowy - prawda? (niezależnie od pozostałego wyposażenia). Chyba że jeśli mówimy o wywożeniu śmieci mówimy o tych śmieciach i zanieczyszczeniach, które powstają i są zabierane w wyniku działania tejże zamiatarki - wtedy zabieranie tych odpadów uznałbym za przewożenie ładunków związane z wykonywaniem specjalnej funkcji pojazdu do jakiej jest przystosowany, co z kolei spełnia wprost definicje z Kodeksu Drogowego na specjalny.

A odstępstwo jak dostał to dostał i już - zmiana klasyfikacji go nie unieważnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam . Panowie czy w temacie rejestracji zamiatarki z kierownica po prawej stronie , cos sie zmieniło , znaczy chodzi mi czy nie trzeba na to juz odstępstwa , mam takie cudo i wiem ze to pojazd specjalny, przeznaczenie pojazdu - oczyszczanie dróg . Klient mi tu cos opowiada ze juz ponoc mozna rejestrować takie cosik bez odstępstwa ze jest na to przepis .Ja nie znalazłem , na razie sprawa wisi klient szuka i sie dowiaduje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient mi tu cos opowiada ze juz ponoc mozna rejestrować takie cosik bez odstępstwa ze jest na to przepis .Ja nie znalazłem , na razie sprawa wisi klient szuka i sie dowiaduje .

 

A jak prędkość maksymalna tej zamiatarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient mi tu cos opowiada ze juz ponoc

Wygląda na to że jest to już stały bajer sprzedających.

Był u nas klient jakieś 2-3 lata temu z zamiatarką i takim samym bajerem .Bez odstępstwa raczej nie da rady bo i prędkość pewnie będzie wyższa niż 40km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie a więc tak , jechałem i smiga powyżej 40 km.h , dzisiaj klient zabrał pojazd z naszego parkingu na inna stację , powiedział ze tam wszystko " załatwi " , poprosiłem zeby wrócił i się pochwalił jak zarejestrował , powiedział ze przyjedzie :evil: , zobaczymy . Jeśli przyjedzie , dam znać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.