Skocz do zawartości

Problem z odbiorem zatrzymanego Dowodu Rejestracyjnego ?


berecik

Rekomendowane odpowiedzi

Robimy badanie techniczne pojazdu w którym z jakichś powodów zatrzymano DR i w rubryce data I rejestracji wpisujemy tą z pokwitowania Policji. Teraz zaczynają się schody bo czy jest to data I rejestracji w Polsce czy zagranicą. Jeśli nie trafie, to WK nie wydają DR, klient wraca i jest tak :twisted: że ostatnio o mało nas nie pobił. Przecież ja nie jestem "wróżką" aby stwierdzić jaka to data I rejestracji. Jak to wygląda u Was i jak wypełniacie zaświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nic takiego nie spotkało. Zawsze przepisuję tę datę z pokwitowania do rubruki rej. w polsce. i zwrotów nie było.

Pozostaje... szklana kula, która zgodnie z projektem zmian PORDU będzie wchodzić w skład obowiązkowego wyposażenia SKP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli delikwent już kiedyś był na OBT to mam to w rejestrze

a jak pierwszy raz to piszę - brak danych

 

prawidłowo na pokwitowaniu powinnna być data 1 rej na świecie bo od tej daty określamy wymagania dla pojazdu np skład spalin :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mam pojazdu w rejestrze to zaznaczam BRAK. W uwagach pisze:data I rej. z pokwitowania nr ... i wpisuję datę. Żadnych problemów z cofniętymi z WK zaświadczeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieliśmy kiedyś problem z odebraniem dowodu motocykla. Dowód zabrany za brak ważnego badania (mąż przeoczył, chyba pod natłokiem wrażeń związanych z narodzinami córki). Diagnosta spisał nr ramy z natury a Wydział Komunikacji uznał, że to nie jest ten numer z dowodu. Numer w dowodzie był (przykładowo) PD 123456, a numer na ramie - HMC PD 123456. HMC to zapewne Honda Motor Company lub coś w tym stylu. Cośmy się wtedy najeździli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta postąpił prawidłowo i tylko w WK ktoś nie ma zielonego pojęcia. Całe zamieszanie to moim zdaniem jest WK!! Numer jest zawsze spisywany z natury (w tym przypadku ramy) a nie z dowodu rej. :shock: A że nie był wpisany całościowo w DR to niestety teraz musi być w nowym dowodzie wpisany i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale że to funkcjonowało przez ponad 20 lat (motor z 1986)? przy kolejnych sprzedażach i rejestracjach, badaniach technicznych itp. My go mamy dopiero od 1,5 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny "kwiatuszek". Bad tech przyczepy rolniczej (składak) z bardzo starym DR z 1976r w którym numer był taki przykładowo 12345/76 odczyt z natury 12345 wizyta w WK i odmowa rejestracji bo w starym jest łamane przez ... chociaż wiadomo, że to chodzi o rok złożenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było naprawdę dawno temu jak wpisywało się te znaki na końcu nr. Niezmiernie rzadko się to dziś spotyka.

Jak jakaś młoda ekipa w WK to faktycznie mogli nie wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naszym "niestety zasranym obowiązkiem" te "kwiatuszki wyłapywać" i stawiać na swoim nie uginać się bo WK tak chce. W następnych latach na innej SKP to wyjdzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berecik - gdybyś tylko w adnotacjach na badaniu w dwóch prostych zdaniach napisał, dlaczego stwierdzasz na zaświadczeniu stan faktyczny inny niż ten w DR jestem pewien, że WK by tego nie odrzuciło, ale z doświadczenia wiem, że wpisanie jakiegokolwiek zdania "własnej produkcji" w badanie przez diagnostę graniczy z cudem... A szkoda. Bo często te uwagi mogłyby wyjaśnić wszystko co diagnosta miał na myśli robiąc takie, a nie inne badanie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że pani z pewnego WK miasta stołecznego zadzwoniła i się pastwiła iż zaświadczenie to nie książka i ona sobie nie życzy żadnych opisów :( Tak czy inaczej na dzień dzisiejszy piszemy dodatkowe informacje i nic się już złego nie dzieje, doszliśmy do porozumienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.