Skocz do zawartości

L - wpis do dowodu rejestracyjnego


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli taki klient jeździ "na zaświadczeniach" to jaką datę badania należy określić

Zależy jakie BT bo jeśli dodatkowe L to nieokreślasz NTB.

A jeśli OBT to od daty BT na rok.

 

Oczywiście miałem na myśli OBT. Więc jak rozumiem wyznaczam na rok od daty BT jaka była na poprzednim zaświadczeniu a nie DR? (bo wówczas w stosunku do DR będą 2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cezary

    7

  • Mecher

    7

  • S.K.P-POZNAŃ

    3

  • michal_k

    3

Więc jak rozumiem wyznaczam na rok od daty BT jaka była na poprzednim zaświadczeniu

Na rok od dnia w którym wykonujesz OBT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Z mojego ogródka:

Sytuacja - NIEWAŻNE badanie w DR, brak adnotacji GAZ-LPG.

Starostwo powiatowe: Proszę wysłać do nas klienta, my wpiszemy GAZ do DR (dowód nieważny - brak badań), później klient wróci do pana i zrobi pan badania.

Urząd miasta (wydział komunikacji): proszę zrobić badanie okresowe z gazem i nie "wbijać" do DR, wysłać do nas - my wbijemy GAZ w DR, klient wróci do pana i "wbije" pan badanie w DR.

To jest właśnie "A to zależy pod który nadzór podlegasz"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja - NIEWAŻNE badanie w DR, brak adnotacji GAZ-LPG.

 

A wystarczy zastosować przepis - brak adnotacji to UD, czyli wynik P, czyli wpis do DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak adnotacji to UD, czyli wynik P, czyli wpis do DR.
tak , w przypadku gaz, hak ale rewers pytał o L i Taxi, w tym przypadku brak czegokolwiek z obowiązującego to N oczywiście w przypadku wykonywania obt, choć z drugiej strony jak nie ma odpowiedniej adnotacji to skąd wiedzieć, że pojazd ma mieć coś dodatkowego? :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kto bogatemu zabroni ... zwłaszcza, że pasażer zawsze może nacisnąć pedał hamulca z nudów i odpowie za to z pewnością tylko właściciel pojazdu, bo przecież mu wolno, a diagnoście nic do tego :evil:

 

no cóż każdy swój rozum ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż każdy swój rozum ma
pod warunkiem że w ogóle ma, a kierowca

zawsze może mieć kaprys jeżdżenia bez pasażera na przednim siedzeniu, bo mu wolno i diagnoście nic do tego. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe "pedały" raczej widać

tak w tym przypadku masz 100% racji, trochę się zagalopowałem, ale taksometr to może sobie klient ot tak zamontować i diagnoście na badaniu nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taksometr jest atrybutem taxi. Skoro jest to ma być i inne wyposażenie, za którego brak z czystym sumieniem dam N zgodnie z rozporządzeniem

Przecież nie dostaniesz N za zamontowany taksometr. Możesz udać się na skargę do starostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taksometr jest atrybutem taxi.

owszem, bez niego taxi być nie może ale nigdzie nie jest zabronione jego zmontowanie w aucie które w rozumieniu prawa taxi nie jest a służy właścicielowi np. do rozliczania ze znajomymi za dojazdy do pracy, teoretycznie przecież możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taksometr jest atrybutem taxi.

 

Ale nie jest zabroniony w innym pojeździe. A jeśli jest to poproszę o podstawę prawną.

 

[ Dodano: 21-09-2017, 14:49 ]

Skoro jest to ma być i inne wyposażenie, za którego brak z czystym sumieniem dam N zgodnie z rozporządzeniem

 

Żółty pas wyróżniający jest atrybutem pomocy drogowej. Czyli jeśli podjadę do Ciebie innym pojazdem z takim pasem to dostanę N za to, że nie posiadam pozostałego wyposażenia pomocy drogowej? Oczywiście w DR pomocą drogową ten pojazd nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadamy w paranoję.

To co Michał - instalacja gazowa w aucie, ale nie używana - jak badamy?

Winda dajmy na to, ale jakaś niekompletna - jak badamy

itd...

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Żółty pas wyróżniający jest atrybutem pomocy drogowej. Czyli jeśli podjadę do Ciebie innym pojazdem z takim pasem to dostanę N za to, że nie posiadam pozostałego wyposażenia pomocy drogowej? Oczywiście w DR pomocą drogową ten pojazd nie jest.

Ale nie głównym atrybutem.

To tak jakbys mnie zapytał, czy jak podjedzie na badanie pojazd z napisem taxi bez innych oznak i bez wpisu.

 

Czy każdy pojazd z napisem straż i odpowiednio pomalowany jest specjalnym ?

 

Co do taksometru pozostaje przy swoim

 

 

... a jak zamontuje w schowku...

 

Przeczytaj raz jeszcze cytowany przez ciebie fragment mojego postu, jest w nim odpowiedż na twoje pytanie...

 

Albo oki przypomnę sam "co widzę na badaniu".

Jeśli nie zobaczę, to co mam sprawdzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Michał - instalacja gazowa w aucie, ale nie używana - jak badamy?

 

Chcę uzmysłowić co innego - pewne wyposażenie jest w samochodzie "dozwolone", co nie zmienia faktu, że nie musi stanowić od razu o tym, że jest to pojazd danego rodzaju czy przeznaczenia (jak wspomniane tutaj TAXI czy pomoc drogowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze cytowany przez ciebie fragment mojego postu, jest w nim odpowiedż na twoje pytanie...

różnica polega na tym, że ja słuszną uwagę przyjmuję do wiadomości i się z nią zgadzam (dodatkowe pedały hamulca,sprzęgła) a ty mając coś zakodowane nawet nie próbujesz przyjąć do wiadomości, czy w ogóle się nad tym zastanowić, jest takie powiedzenie " tylko ... nie zmienia poglądów" i znowu, zapoczątkowany temat inny a pisanie o czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wykonane przez moją osobę badania ja odpowiadam nie jakiś tam cezary.

 

Czy to przyjmiesz do wiadomości ?

 

Zwracaj tez uwagę na inne wypowiedzi, choć wiem iż moje bardziej cenisz jako "samozwańczego moda" :evil:

 

I owszem poglądów nie zmieniam, nie jestem jak chorągiewka czy polityk.

Mogę co najwyżej zmienić zdanie w jakiejś kwestii.

Więc wolę być, jako to piszesz "...", niż się sprzedawać

 

... a ty mając coś zakodowane nawet nie próbujesz przyjąć do wiadomości, czy w ogóle się nad tym zastanowić...

Przyjmuję sporo do wiadomości co piszesz, jednak nie znaczy to , ze mam się z tym zgadać.

 

Więc nie oceniaj każdego po sobie. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.