Skocz do zawartości

montaż zbiornika gazu - jaki prawidłowy?


ziemiojad

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowano mi w Polonezie Caro Plus w lipcu 2007 r. zbiornik w bagażniku wzdłuż samochodu, zaraz za prawym tylnym reflektorem. Niedawno w związku z upływającym terminem wykonania badania technicznego pojechałam na przegląd na stację diagnostyczną i tam dowiedziałam się, że zbiornik gazu jest zainstalowany nieprawidłowo i samochód nie może być dopuszczony do ruchu. Czy ktoś może się jednoznacznie wypowiedzieć czy rzeczywiście zbiornik tak nie może być zamontowany i wskazać konkretny przepis prawny? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie:

Polonez ma ostatni tłumik właśnie z prawej strony i być może otwory odpowietrzające wielozawór wychodzą prosto na ten tłumik

lub nie ma możliwości odczytania tabliczki zbiornika w co osobiście wątpię

a zbiornik może być tak zamontowany

Ale dziwi mnie fakt że diagnosta nie powiedział Ci konkretnie w czym problem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko o to, że wzdłuż. Dziękuję za namiary na rozporządzenie. Czytam i widzę, że moim zdaniem coś się tamtemu panu pomieszało. Są przytoczone przez niego wartości przyspieszenia - g, ale skąd wiadomo, że mocowanie mojego zbiornika nie spełnia tego wymogu? Z samego tylko faktu, że zainstalowane jest wzdłuż? Przecież nie sprawdzał śrubek itp. Powinnam pojechać chyba na inną stację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- proponowałbym dowidzieć sie konkretnie co jest żle zmontowane i jesli to z winy firmy, która to montowała udać sie do nich aby poprawili swoje dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- proponowałbym dowidzieć sie konkretnie co jest żle zmontowane i jesli to z winy firmy, która to montowała udać sie do nich aby poprawili swoje dzieło.

żeby było śmieszniej - wybieram się do panów, którzy montowali mi instalację lpg na demontaż instalacji i zwrot pieniędzy, bo samochód nie chce jeździć na benzynie a oni nie potrafią temu zaradzić. Rok kłócenia się, z finałem przy pomocy Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Wygrałam tyle, że zdejmą i zwrócą pieniądze. Tylko, że skończył mi się przegląd i jak tu do nich jechać 200km bez papierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wszystkie dokumenty związane z tą sprawą i jedź ostrożnie bo w razie (odpukać ) kolizji będzie problem z ubezpieczycielem

lub laweta na koszt firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze proszę - jeśli przyjechałby samochód z instalacją lpg, który na gazie chodzi bardzo dobrze, ale nie chodzi na benzynie, to też chyba nie podbilibyście dowodu, że jest wszystko ok, co? Mój gazownik zdaje się tego nie rozumieć. Żeby samochód jeździł na tym i na tym muszę restartować komputer (zdjąć klemę z akumulatora) i to starcza na kilka - kilkanaście godzin. Czyli na czas badania technicznego wystarczy ;)

 

O zwrot kosztów dojazdów mogę wystąpić, ale sądownie. Inaczej nie chcą ze mną rozmawiać. Łaskawie zgodzili się tylko, że zdejmą instalację i zwrócą za nią pieniądze, ale nie czują się zobowiązani (wbrew ustawie) pokryć kosztów dostarczenia "towaru do przedsiębiorcy w celu doprowadzenia do stanu zgodnego z umową". A ile razy ja do nich jeździłam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi tylko o to, że wzdłuż.

 

Prawdopodobnie diagnoście chodziło o to, że to mocowanie jest przystosowane do zamontowania zbiornika poprzecznie i może nie spełniać warunków do mocowania wzdłużnego.

 

jeśli przyjechałby samochód z instalacją lpg, który na gazie chodzi bardzo dobrze, ale nie chodzi na benzynie, to też chyba nie podbilibyście dowodu

 

instalacja gazowa nie może zakłócać działania układu paliwowego, czyli musi działać i na tym i na tym. Problemem są stare auta gaźnikowe, gdzie przy jeżdżeniu na gaz potem auto praktycznie nie chodzi na benzynie (nie będę się rozpisywał dlaczego), ale auta wtryskowe (a wnioskuję, że takie masz) musi chodzić i na benzynie i na gazie. Tym bardziej, że odpala się na benzynie a przełączenie na gaz następuje później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważmy w BAGAŻNIKU i co rura wydechowa itd. jest przegroda jest to dlaczego sie czepił? Bo moż nie odczytał tabliczki znamionowej? Bo zbiornik żle przechylony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że moje auto powinno jeździć bez problemu na benzynie i gazie; poprzednim polonezem jeździłam na gazie 4 lata bez żadnych komplikacji, no ale dostałam nowszego. Jak dowiadywałam się w innym zakładzie, w którym zamierzam założyć kolejną instalację gazową, w tym modelu poldka (z komputerem) ta instalacja nie będzie działać poprawnie bez dodatkowego emulatora, który "oszukuje" komputer samochodu tak, żeby nie widział gazu. Inaczej łapie błędy i przestaje jeździć na benzynie, a jak złapie ich bardzo dużo to na gazie też już nie odpala. Przećwiczyłam już obydwa warianty :)

 

Na przegląd pojadę na inna stację to może coś się wyjaśni. Na razie muszę jeszcze poprawić błotnik - skorodował i jest lekko rozpruty bo zaczepiłam zderzakiem o bramę ("Jak będzie szła pani w pończochach po parkingu i zahaczy to jej oczko pójdzie").

Dziękuję za poważne podejście do tematu i wszystkie odpowiedzi. Jakby coś to jeszcze Was pomęczę pytaniami... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to fakt on nie bedzie "chodził" poprawnie a i z badaniem tech. będzie problem bo musi byc tzw "centralna jednostka sterująca" gazem. Taki jest przpis. A diagnosty się nie oszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.