Skocz do zawartości

S.K.P-POZNAŃ łamanie prawa autorskiego


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

W postach, w których pojawiły się załączniki będące materiałami Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów - do czasu wyjaśnienia sprawy pojawiły się komunikaty jak poniżej.

Sprawę wyjaśnimy i będziemy Państwa - naszych forumowiczów - informować na bieżąco.

----

Norbert Jezierski

/NORCOM Poznań/

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA !!!

W związku z prośbą przedstawiciela PISKP - do czasu wyjaśnienia sprawy zamykam możliwość ściągania użytkownikom forum załączników uprzednio zamieszczonych w tym miejscu ...

TUTAJ: Stanowisko Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów w sprawie łamania praw autorskich

----

Norbert Jezierski

/NORCOM Poznań/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się mozna było spodziewać.

Szkoda, bo ciekawe spojrzenie na sytuacje w SKP ma PISKP /ciekawe - nie znaczy zawsze najlepsze - nie stanowi prawa/ ale dobrze znać opinie innnych.

Pozdrawiam wszystkich

i Tych z pod "Patronatu" ITS, PISKP itd.... oraz forumowiczów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić taką aferę za parę postów lepiej byście się przyłączyli do dyskusji. To i podejrzewam, że ilość waszych klientów by wzrosła co przełożyło by się na dochody. Ale po co. Przecież lepiej dokopać komuś jak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest bardzo ciekawe i jestem gotowy pokonferować z Państwem na tematy w nim poruszane. Natomiast nie mogę tolerować dalszej formy tego dialogu proponowanej dotychczas przez usera SKP Poznań. Ze swojej strony zobowiązuje sie odwiedzacć forum, aby slużyc Państwu swoja radą a takze, co uważam za bardziej cenne, posłuchać głosu środowiska SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało sie .nie łamałem moim zdaniem prawa autorskiego.nie podszywałem się że to "moje" wprost przeciwnie

reklamowałem PISKP..SORY- NIE BĘDZIE MATERIAŁÓW- które pomogą diagnostom.

Pszepraszam PISKP-może to z niewiedzy prawa a może z chęci pomocy-chciałem dobrze-wyszło żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

:evil:Skoro przedstawiciel piskp raczył zaprotestować to może przy okazji opowiem o swoich wrazeniach z walnego zebrania tej izdebki. Otóż miałem wątpliwą przyjemność uczestniczenia w zebraniu założycielskim tej instytucji. Jeśli ktoś oglądał "Dzień Świra" to wyglądało to mniej więcej tak jak rozdzieranie orła z którego w końcu polała się krew. Wszystko odbywało się niby przy[padkiem ale ciągle odnosiło się wrażenie, że według jakiegoś scenariusza. Ciągle słyszałem teksty : moja jest racja i nawet jeśli twoja jest twojsza to moja racja jest najmojsza.. I w/g tego schematu wybierano się tak długo aż zostali wybrani ci, którzy mieli być wybrani.I wmawia się ludziom, że my w waszej sprawie zrobimy wszystko co w naszej mocy. M.in. w tej sprawie zorganizowano sympozjum w Zakopanem ażeby ustalić czy korona króla ma mieć pięć, czy tez siedem rożków. Czy ten kraj jest normalny?! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Panowie czegoś tu nie potrafię zrozumieć, a mianowicie: przecież diagności którzy wykonują swoją pracę powinni być wspierani przez takie stowarzyszenia jak ITS, PISKP, TDT. Przecież przedstawiciele tych instytucji są najbliżej ustawodawców którzy niejednokrotnie tworzą buble prawne z którymi my musimy się borykać. My jako diagności nie posiadamy prawników i na dobrą sprawę o wszystkie interpretacje prawne musimy zabiegać ponieważ jak zwykle w ustawie jest to niezrozumiale napisane. Prawda jest taka, że forum NORCOM jest jedyną deską ratunku ponieważ możemy ze sobą wymieniać uwagi, spostrzeżenia i sobie doradzać. Dzięki Bogu diagności potrafią ze sobą współpracować i sobie pomagać bez żadnych zobowiązań i kosztów. Strony ITS i PISKP które sa niedostępne dla nas bezpośrednio, niejednokrotnie ułatwiłoby nam życie i pomogły w zrozumieniu niektórych kwestii związanych z przepisami, a jest ich szalenie dużo. Jakby to od nas zależało to nie byłoby problemu zapłacić za korzystanie z waszych kodowanych stron. My jesteśmy tylko pracownikami którzy swoją pracę starają się wykonywać w sposób profesjonalny i zgodny z przepisami. W czasie godzin pracy nie mamy tyle czasu aby się zastanawiać czy dany pojazd właściwie oceniliśmy i czy aby zgodny z prawem my musimy być tego pewni. Diagności współpracują przecież z Wydziałami Komunikacji gdzie przeważnie pracują kobiety i one też posiadają swoje przepisy których się bardzo sztywno trzymają. Niejednokrotnie są odmienne zdania które należy wyjaśniać z Urzędem. Kiedyś były kursy teraz ich już nie ma. Było to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ można było zawsze się czegoś ciekawego dowiedzieć. Diagnostów w obecnej chwili pozostawiono samym sobie i z nikąt pomocy. Przecież na dobrą sprawę mamy wspólny cel jakim jest stan techniczny pojazdów które poruszają się po drogach. To mu stoimy na pierwszej lini "ognia", to my musimy walczyć z właścicielami pojazdów, przekonywać i uświadamiać o niebezpieczeństwie jakie może spowadować jego niesprawny pojazd. Nie ma się co oszukiwać, pojazdy są coraz starsze a społeczeństwo coraz uboższe. Moim skromnym zdaniem ale i chyba też wszystkich diagnostów powinniście udostępniać swoje interpretacja prawne dla samej idei której służymy. Dzielenie się wiedzą to nie grzech ani żadne przestępstwo zwłaszcze że służy to dla dobra sprawy i poprawienia stanu technicznego pojazdów na drogach. Wasze instytucje powinny nam pomagać a nie robić problemów. Ludzie którzy zajmują się diagnostyką pojazdów powinni tworzyć jedną rodzinę gotową sobie zawsze pomóc i się wsperać

 

Jezeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale takie est moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PISKP Prawnik,

Panowie czegoś tu nie potrafię zrozumieć

 

Darek, naprawde nie wiesz o co chodzi....podpowiem . Jak nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o kase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISKP Prawnik,
Panowie czegoś tu nie potrafię zrozumieć

 

Darek, naprawde nie wiesz o co chodzi....podpowiem . Jak nie wiadomo o co chodzi to napewno chodzi o kase :)

 

Wiem dobrze że chodzi o kasę ale czy nie można w jakiś sposób pomóc nam diagnostą którzy na dobrą sprawę do wszystkiego muszą dochodzić i wyszukiwać sami, bo z nikąd pomocy. Czy już zwykła ludzka życzliwość nie wchodzi w rachubę. Powiem inaczej jak mam jakikolwiek problem to dzwonię albo jadę do pana Waldemara Najmowskiego z firmy Lemar, albo pytam kolegów z forum i nie robią z tego tytułu żadnych problemów, zawsze odpowiedzą na każde pytanie. Ale w sumie namnożyło się teraz tyle firm które interpretują w bardziej rozwinięty sposób wykładnie prawne i za to biorą grube pieniądze, tylko czy to też jest zgodne z prawem? Od kiedy dostęp do przepisów prawnych jest płatny. Fakt, że kolega może nie przemyślał i nie zadał sobie trudu aby zmienić tyko na żywca wkleił to co jest( prawem autorskim chronione?).

Jestem tego zdania iż działalność Forum firmy NORCOM jest tu bardzo pozytywnym zjawiskiem, ci ludzie na prawdę chcą pomóc nam diagnostą. Szefowie lub właściciele SKP też mówią, że nie mają pieniędzy na Patronat, na program Stacja itp. Każdy kombinuje jak może aby swoją pracę wykonywać profesjonalnie.

 

Życzę powodzenia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy dostęp do przepisów prawnych jest płatny.

Nigdy nie był - ale przepisy a ich interpretacja to coś innego :D

 

Nie możecie mieć Panowie pretensji do kogoś, kto wykłada jakieś określone - często niemałe - pieniądze, że nie chce w taki czy inny sposób udostępnić Wam wyników swojej pracy. Jeśli organizacje takie jak PISKP czy ITS mają strefy kodowane (płatne) - to ich wola i ich decyzja. To, czy bardziej na tym tracą czy zyskują - to już inna, wewnętrzna sprawa tych instytucji.

 

Nie każdego stać na dostęp do stref kodowanych - ale nie każdego stać tez na to, żeby jeździć autkiem typu Audi A6. Czy wtedy kilkuletni VW Passat jest aż tak bardzo złą alternatywą ? Bo przecież kraść wszyscy nie pójdziemy tylko po to, żeby sobie takim A6 pojeździć - no nie ?

Ja rozumiem ich postępowanie - i nie potępiam takiego działania (co nie znaczy, że je pochwalam). Pewne rzeczy zrobiłbym zdecydowanie inaczej, ale mam swoją firmę i staram się nie wkładać paluchów pomiędzy drzwi i futrynę :mrgreen: I jak na razie śpię spokojnie ...

 

Wiem, wiem, odezwą się głosy o tym, że "nie o taką Polskę walczyliśmy" ...

A ja odpowiem tak - jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz ...

 

Ja tam mam swoje teorie na temat strategii rozwoju firmy - i takie forum znakomicie się w to wpisuje :)

 

 

Szefowie lub właściciele SKP też mówią, że nie mają pieniędzy na Patronat, na program Stacja itp. Każdy kombinuje jak może aby swoją pracę wykonywać profesjonalnie.

A tego to nie rozumiem ... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest bardzo ciekawe i jestem gotowy pokonferować z Państwem na tematy w nim poruszane.

 

Osobiście cieszę się, że do grona znawców stacji diagnostycznych tj. diagnostów, urzędników i ludzi z branży dołączył Przedstawiciel PISKP. W końcu jest to instytucja stająca w obronie stacji diagnostycznych. Uważam, że instytucja ta ma pełne prawo jak każdy zastrzec sobie prawa autorskie do swoich pism. Osobiście żadnego nie zamieszczałem i szanuje to prawo. Co innego to skrót URL do strony PISKP, gdzie treść zamieszcza i publikuje sam autor.

 

Co prawda, gdy ministerstwo Transportu i Budownictwa wysyła do starostów pisma to samo zaznacza że prosi o zapoznanie z treścią jego wszystkich zainteresowanych by prawo przestrzegać jednolicie no ale to Ministerstwo.

 

I tu daje pierwszy temat:

Co PISKP robi by pomóc stacjom typu Zespół Szkół Samochodowych i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i Zakłady Budżetowe które nie są przedsiębiorcami. Z ustawy o swobodzie miały 90 dni na uzupełnienie numerów KRS lub ewid. dział. gosp. Skoro jest Pan prawnikiem PISKP więc nie muszę podawać stanu prawnego z którego jednoznacznie wynika, że numer taki przedsiębiorca musi posiadać i nie ma mowy o prawach nabytych, gdyż jako starostowie wszczynamy postępowania o niesłuszne wydanie zezwolenia nie przedsiębiorcy bo już Dz. Nr 98 później 58 i obecny Nr 108 mówi o przedsiębiorcach. Parlamentarzystów i Ministrów zapewniających zmianę ustawy już nie ma. Starosta nie może w nieskończoność odwlekać kontroli. Co zatem zrobi PISKP by spowodować zmianę ustawy Prawo o ruchu drogowym? :lol: Przypominam że wstępny czas w większości starosw przeprowadzenia kontroli od 1.01.2005r. tych nie przedsiębiorców przełożono aż do marca 2006r. i wtedy to oficjalnie zostanie ustalone że szkoły nie są przedsiębiorcami. :lol:

 

A swoją drogą nie omieszkam dołożyć kamyszka przedstawicielom Transportowego Dozoru Technicznego w Warszawie. Wiem, że przyglądają się naszym wypowiedziom ale nie są tak otwarci jak PISKP a szkoda bo na nich też liczymy. Rozumiem przedstawicieli MSWIA ale TDT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Dołączam się do sugestii B. Maćkowskiego (dziękuję Panie Maćku za PW) i proszę prawnika PISKP o przedstawienie stanowiska. Rozumiem i szanuję instytucję PISKP i naprawdę rozważam chęć przystąpienia do Izby, jednak...

Swoje problemy przedstawiłem w wątku SKP - Warsztaty Szkolne

I teraz nawiązując do tematu: czy PISKP jest gotowe określić stanowisko, które będzie można z uszanowaniem praw autorskich przedstwić w WK, Ministerstwie, Parlamencie?

Czy będę miał gwarancję, że przystępując do PISKP i otrzymując od niej materiały (z zasadą uszanowania praw autorskich) będą one na tyle "silne", że pozwolą mi dalej działać w ramach struktury Zespołu Szkół Samochodowych?

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszę się, że do grona znawców stacji diagnostycznych tj. diagnostów, urzędników i ludzi z branży dołączył Przedstawiciel PISKP

Radość przedwczesna, bo jeszcze niczego sensownego nie napisał :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Psuja, pewnie działalność PISKP na forum jak się zaczęła, tak i się skończy.

zresztą informacje zamieszczane na stronach PISKP są często nieścisłe i spóźnione.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISKP zrzesza prawie 400 stacji i każda stacja średnio miesięcznie buli około 300 PLN, to jest troszeczkę kasy,to jest pewnie wydawane na opinie prawne i konferenje i więcej pieniędzy nimaaa.Jak chcecie coś się dowiedzieć konto jest bez dna i Wasza składeczka tam się zmieści napewno, ja poczekam i ochłonę po innym patronacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Radość przedwczesna, bo jeszcze niczego sensownego nie napisał

 

Psuj miał rację. Gość określający się jako prawnik PISKP tak szybko jak się pojawił z buzią na tych co to te opinie zamieszczali tak szybko zniknął jak mu tylko konkretne pytanie zadałem. Myślałem może nie zagląda na forum więc myślę: wyślę wiadomość prywatną, ale tam też cisza.

 

Pozostawie bez komentarza to co chciałem napisać.

 

Nadmienie tylko. że nawet Ministerstwo w opinii dot. tematu szkół przyznało pisemnie, że przepisy muszą ulec zmianie, jednak nie zdążyli dokonać zmian.

 

Nie ma nad czym myśleć. Gotowy projekt, przygotowany przez poprzednią ekipę trzeba jedynie wyjąć z szuflady, dopracować i uchwalić a nie bawić się w opinie prawne.

 

Tylko ktoś musi spowodować ten ruch a może to ponoć PISKP, na którą jeszcze liczą zrzeszone tam stacje.

 

Od siebie dodam, iż wystarczyło napisać, że nie może Pan pisemnie zajmować stanowiska. Proponuję się zalogować pod pseudonimem. Ci co mają wiedzieć to będą wiedzieć a rady PISKP nawet anonimowe też się przydadzą bo jako Izba możecie słuchać tych na dole i przekazywać tym u góry.

Chyba tak być powinno. No chyba, że znowu bujam w obłokach tak jak liczyłem na odpowiedź, gdzie już pierwsze osoby sugerowały mi, że przedwczesna ma radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Forum jest bardzo ciekawe i jestem gotowy pokonferować z Państwem na tematy w nim poruszane. (...). Ze swojej strony zobowiązuje sie odwiedzacć forum, aby slużyc Państwu swoja radą a takze, co uważam za bardziej cenne, posłuchać głosu środowiska SKP.

 

pewnie działalność PISKP na forum jak się zaczęła, tak i się skończy.
Gość określający się jako prawnik PISKP tak szybko jak się pojawił z buzią na tych co to te opinie zamieszczali tak szybko zniknął

Przedstawiamy profil :: PISKP Prawnik

Dołączył: 08-08-2005, 15:05

Ostatnia wizyta: 31-07-2007, 11:38 (Minut: 2)

Wizyt: 9 Łączny czas wizyt Minut: 24

Postów: 4, tematów: 1, załączników: 0, ankiet: 0

Ostatni post 09-08-2005, 14:04

 

jak to mówią - bez komentarza :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.