Skocz do zawartości

TABLICZKI ZNAMIONOWE


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

krótka i szybka pomoc bo chyba gdzieś przysnąłem tabliczki nie są już obowiązkowe? Prawo o ruchu drogowym art.66 pkt.3a faktycznie nic nie mówi o tabliczkach i klient dziś na przegladzie na ten zapis się powołał bo nie miał tabliczki Toyota Corolla Kombi 2003 rok, przeglądu nie wykonałem. dobrze czy źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    6

  • adam1501

    6

  • berecik

    4

  • lala17

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

przeglądu nie wykonałem. dobrze czy źle

Źle, bo powinieneś wykonać badanie techniczne z wynikiem negatywnym.

Dobrze, bo Dz.U. 32 z 2003 poz 262 dotyczący warunków technicznych pojazdów z rozdziale drugim paragraf jedenasty mówi wyraźnie w co pojazd ma być wyposażony, a także Dz.U.227z 2003 poz 2250 w załączniku pierwszym punkt 1.1 w tabeli nr 3 punkt 4 mówi kiedy masz uznać stan techniczny za niezadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tabliczka to podstawa, zawsze jest jakas kontrola nabitych numerow na nadwoziu i wpisanych danych w dowodzie rejestracyjnym, bo to nie tylko o VIN chodzi ale tez wiele innych informacji m. in. DMC pojazdu. Bez tabliczki u mnie -Negatyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie- czy za wyjątkiem homologacji pojazdu są inne 100% publikacje w których można ustalić DMC zestawu pojazdów ? aby je umieścić na zastępczej tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby je umieścić na zastępczej tabliczce znamionowej.

Na tabliczce znamionowej zastępczej zgodnie ze wzorem umieszczonym w Dz.U.227 z 2003r poz 2249 nie masz obowiązku umieszczania tego parametru, więc po co wychodzić przed szereg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a co z obowiązkiem wyposażenia w tabliczkę przyczep? Dz.U. 32 z 2003 r. poz. 262 par.11 ust.1 pkt.1 mówi: "Pojazd samochodowy wyposaża się:..........". Co prawda Dz.U. 227 z 2003 r. poz.2250 zał.1 tab. 1.1 odnosi się w tej kwestii tylko do pojazdu (Wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu podczas ...........), ale czy to nie jest pewna sprzeczność tych dwóch aktów prawnych??? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoło przed Tobą Jacdiag i dziękuję za merytoryczne rozwiązanie moich wątpliwości (troszkę mi wstyd, że nie chciało mi się doczytać paragrafu do końca). Pozostała mi jednak wątpliwość (z wrodzonej upierdliwości) dotycząca motorowerów??? Może znowu czegoś nie doczytałem??? Pozdrawiam ciepło.::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie prysły moje wszelkie wątpliwości dotyczące tabliczek znamionowych (no może nie do końca), ale wystarczy upierdliwości. Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni koledzy djagności , pozwolę sobie podzielić się moimi problemami podczas wykonywania BT pojazdów związanych z nieszczęsnymi tabliczkami znamionowymi . W pozycji dotyczącej zespołu pojazdów zawarta jest informacja na temat dopuszczalnej wielkości ciągniętej przez pojazd przyczepki. Pomijam fakt że większość z nas nigdy nie sprawdza pozostałych danych prócz nr. VIN , zawartych na tabliczkach znamionowych a głupotami wpisanymi w DR, niestety nie raz w pojazdach montuje się np. hak i wówczas zaczynają się schody.

 

[ Dodano: 13-11-2008, 15:16 ]

Prostowanie tych schodów wiąże się z utratą często klijentów , ponieważ dane z tabliczek nie pokrywają sie ze świadectwami homologacyjnymi a przedstawiciele poszczegulnych marek ( po sprzedaniu konkretnego pojazdu ) nie chcą poprawiać swoich bubli . No i negatyw za niezgodność danych zawartych w DR kończy się tygodniowymi czy miesięcznymi oczekiwaniami na rejestrację pojazdu , a jadąc na inną stację koledzy oczywiście tego nie widzą i badanie z pozytywem robią .

 

[ Dodano: 13-11-2008, 15:29 ]

I jeszcze jedno , puste miejsce, zera , wykreskowanie czy wyiksowanie oznacza że dany pojazd nie jest przystosowany do zamontowania w nim haka i co za tym idzie do ciągnięcia przyczep . Uważajcie na to podczas badań , bo często w świadectwach homologacji wpisane jest co innego . należy traktować to jako błąd ( często producenta) a świadectwo homologacji nie jest dla nas dokumentem podczas badania technicznego i nie możemy się nim posiłkować jeżeli dane w nim zawarte są inne niż dane na tabliczce. Posiadam na stacji odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na moje zapytanie o ten konkretny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puste miejsce, zera , wykreskowanie czy wyiksowanie oznacza że dany pojazd nie jest przystosowany do zamontowania w nim haka i co za tym idzie do ciągnięcia przyczep

Właśnie minoł rok jak jestem przeglądaczem i również utrwaliłem się w przekonaniu o pełnej słuszności tego stwierdzenia. jednak nie jest tak do końca, bo dwukrotnie widząc zera w miejscu masy zestawu i odsyłając klienta ze świerzo założonym hakiem wkońcu zadzwoniłem do dilera (był to renault) o informacje z homologacji czy ten pojazd jest konstukcyjnie przystosowany do montażu haka i ciągnięcia p-py, gdzie uzyskałem informacje z podaniem mas p-py o homologowaniu tego pojazdu do jej ciągnięcia.

No i robi się problem bo ja ustalając masy p-py i potwierdzając przystosowanie do jej ciągnięcia nie jestem pewien czy drugi diagnosta nie wywali klienta za niezgodnośc danych w DR i nieprawny HAK :sad:

Tak samo zaczołem podchodzić do np. niemieckich dokumentów przy pierwszym badaniu w kraju, sami wiecie że 95% zgadzają się masy p-py pomiędzy tabliczką a dokumentami a reszta szczególnie przy francuzach jest niezgodna. Więc stwierdziłem z dużym prawdopodobieństwem, że niemiecka "panienka z okienka" przepisała te masy z homologacji, no oczywiście nie całkiem bezmyślnie to wpisuje.

 

Pytanie pomocnicze: czy widzieliście mercedesa 124 z ustaloną na tabliczce znamionowej masą zestawu :-) czyli Co wszystkie jeżdżą bezprawnie :cool:

 

bo często w świadectwach homologacji wpisane jest co innego . należy traktować to jako błąd ( często producenta) a świadectwo homologacji nie jest dla nas dokumentem podczas badania technicznego i nie możemy się nim posiłkować jeżeli dane w nim zawarte są inne niż dane na tabliczce.

To jak nie homologacja to co jest dla nas pomocą w ustalaniu danych, cos tu chyba nie tak piszesz, no przecież to właśnie homologacja jest "wyrocznią" i to ona była przed tabliczką znamionową a nie na odwrót

 

Posiadam na stacji odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na moje zapytanie o ten konkretny problem .

 

proszę w imieniu forumowiczów o zamieszczenie tego pisma do wglądu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co czynić z Matizem którego DMC jest takie samo jak zestawu, może mieć hak czy nie? Pytań mnóstwo, tylko czy kiedyś poznamy na nie jednoznaczne odpowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli przyjedzie na badanie i ma wszystkie masy wyiksowane ?

 

No tak dokładnie jak postępować to nie wiem, jednak moim skromnym zdaniem to wg homologacji pojazdu może poprosić dilera o wystawienie poprawnej tabliczki.

Bo inaczej to jakkolwiek by się nie zrobiło to będzie zawsze jakieś ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.