Skocz do zawartości

TABLICZKI ZNAMIONOWE


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy prosze o nr. faksu to wysle odpowiedz ministerstwa. Odnosnie tabliczek i wpisow na nich dokonanych przez producentow pojazdow . Podczas badania technicznego nie sprawdzamy homologacji pojazdu tylko nr. VIN i tabliczke znamionowa , w przypadku jej braku podczas Pierwszego BT pojazdu sprowadzonego z zagranicy mozemy posilkowac sie wyciagiem ze swiadectwa homologacyjnego ,ale wowczas przy badaniu poprawkowym wykonujemy tabliczke zastepcza na ktorej procz nr. VIN i marki pojazdu nie ma praktycznie wiecej parametrow i wszystko jest OK. Niestety schody zaczynaja sie gdy ona jest i to inna niz homologacja bo to ona jest dla nas zrodlem informacji o konkretnym pojezdzie . Nie mamy podstaw aby podwazac danych na niej zawartych . Jesli sie komus nie podobaja (z wlascicieli pojazdu ) to milej drogi z wyjasnianiem niezgodnosci . Podam pierwszy przychodzacy mi na mysl przyklad VW Golf IV zwroccie uwage na dane zawarte na ich tabliczkach w kazdym jest praktycznie inna a homologacja jest jedna dla calej partii. Wiem ze to problem najczesciej kiedy pojazd ma juz hak zamontowany i dopuszczono go do ruchu przez innego kolege po fachu.

 

[ Dodano: 14-11-2008, 18:35 ]

A tak na marginesie jest wiele ciekawostek dotyczacych naszej pracy z ktorych wiekszosc z nas nie zdaje sobie sprawy wykonujac BT

 

[ Dodano: 14-11-2008, 18:36 ]

Dlatego UWAZAJCIE I DOKLADNIE CZYTAJCIE DANE ZAWARTE W DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Jacdiag

    6

  • adam1501

    6

  • berecik

    4

  • JANUSZ60

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ani matiz ani tico nie mogą ciągnąć przyczep.

Zgadza się, tylko dlaczego te pojazdy mimo, iż nie mogą ciągnąć przyczep mają różne tabliczki znamionowe. Czyżby w związku z tym z tabliczki znamionowej nic nie wynikało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak króciutko bo temat jest rzeka. Pojazdy rejestrowane np. w Holandi jako pojazdy ciężarowe mają wszystkie pola wyiksowane lub puste tabliczki (no poza VIN-em). Jeśli chodzi o masy to w zależności od wyposażenia a także rodzaju blachy zmieniały się parametry, i tak jak w przypadku np. Fiata Uno była partia która mogła ciągnąć przyczepki a była też taka która nie mogła (mimo iż auto wyglądało tak samo) końcówka produkcji ale z innym układem hamulcowym. No a temat świadectw homologacji i tabliczek to jest istny ... ! Zresztą przy odbiorze "pewnej grupy pojazdów" sprzedawca pyta się jaka tabliczke nalepić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani matiz ani tico nie mogą ciągnąć przyczep.
wg tabliczki TAK

ale

miałem na kanale (na gratisowej regulacji świateł) matiza z hakiem i na tabliczce haka było przeznaczenie właśnie matiz - to jakim cudem producent haka uzyskał homologacje na ich produkcje :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Witam

To ja zapytam :

Autko na BT stan OK, brak tabliczki, z N-ka do WK. Kasuje 98 pln. Za godzinke wraca z decyzja o zgodzie na wykonanie zastepczej.

Nabijam kasuje 36 pln+1 pln za stukniecie stempla, ale jak to zrobic w papierach zeby bylo OK???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabijasz, kasujesz 36, wystawiasz zaświadczenie o nabiciu ( P i N skreślone )

 

wykonujesz ponowne... 2,10 wynik P kasujesz 20 + 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonujesz ponowne... 2,10 wynik P kasujesz 20 + 1

j/w + Rodzaj badania okresowe w uwagach : "badanie ponowne do bad nr......" Termin badania na rok od negatywnego wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi tabliczkami zastępczymi to jest wielka lipa ,za wyjątkiem SAMA gdzie wk nadaje numer nadwozia a diagnosta dopisuje że to SAM. :) ale w przypadku innych pojazdów tabliczki powinny być wydane przez producenta lub jego przedstawiciela. gdzie powinny być zawarte dane pojazdu a nie vin i marka pojazdu . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabijasz, kasujesz 36, wystawiasz zaświadczenie o nabiciu ( P i N skreślone )

 

wykonujesz ponowne... 2,10 wynik P kasujesz 20 + 1

 

eee...!!!! czy ja jestem tak zacofany , przecież w tym przypadku zrobienie tabliczki znamionowej zastępczej jako inna czynność jest badaniem poprawowym sama w sobie , więc moje pytanie , dlaczego jeszcze 20+1 , kiedy moim skromnym zdaniem powinno być 36+1 i zaświadczenie z wynikiem P i terminem na roczek...?

 

[ Dodano: 2009-03-04, 23:31 ]

z tymi tabliczkami zastępczymi to jest wielka lipa ,za wyjątkiem SAMA gdzie wk nadaje numer nadwozia a diagnosta dopisuje że to SAM. :) ale w przypadku innych pojazdów tabliczki powinny być wydane przez producenta lub jego przedstawiciela. gdzie powinny być zawarte dane pojazdu a nie vin i marka pojazdu . :(

 

myślę że twoje stwierdzenie i tok myślenia w tej kwestii tyko by utrudnił życie zarówno klientowi i tobie, jak i ogólnemu spojżeniu na ułatwianie sobie życia przez tworzenie prostrzych przepisów a nie bardziej zawiłych i czasochłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem w czym to utrudniło by życie , osobiście wolał bym na 4 cz5 cio letnim samochodzie

mieć orginalną nalepkę a nie przynitowaną blachę z nabitymi danymi , i nie zawsze prosto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież w tym przypadku zrobienie tabliczki znamionowej zastępczej jako inna czynność jest badaniem poprawowym sama w sobie

 

A skąd ten wniosek?

 

Wykonanie tabliczki to jest tzw. pozostałe czynności, tudzież inne (nie ma wyniku badania, ani N ani P). A badanie poprawkowe ma status badania okresowego, jest jego kontynuacją.

 

Dam ci inny przykład. Pracuje na podstawowej. Daje N za brak znamionki, klient dostaje skierowanie na okręgową, ta wykonuje tabliczkę... i co dalej? WK nic nie zrobi bo nie ma badania P, okręgowa nie wystawi poprawki, bo nie oni robili okresowe... Klient musi do mnie wrócić na poprawkę i dopiero wtedy jest P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobienie tabliczki znamionowej zastępczej jako inna czynność

nie określa wyniku badania i może być wykonana na dowolnej SKP

 

Jeśli już chcesz dbać o kieszeń klienta to trzeba go było wysłać do WK po decyzje na tabliczke przed wykonaniem badania z wynikiem N

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

tekst jednolity 2007

§ 29. 1. Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej, zwanej dalej "tabliczką zastępczą", w przypadku:

 

1) braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej,

 

2) utraty aktualności treści tabliczki znamionowej w zakresie określenia cech identyfikacyjnych pojazdu.

 

2. W przypadkach określonych w ust. 1 stacja kontroli pojazdów wydaje zaświadczenie potwierdzające wykonanie i umieszczenie tabliczki zastępczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz dbać o kieszeń klienta to trzeba go było wysłać do WK po decyzje na tabliczke przed wykonaniem badania z wynikiem N
"Mój" WK nie wyda decyzji na wykonanie tabliczki bez zaświadczenia z SKP. Czy u Was jest podobnie? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

eee...!!!! czy ja jestem tak zacofany , przecież w tym przypadku zrobienie tabliczki znamionowej zastępczej jako inna czynność jest badaniem poprawowym sama w sobie , więc moje pytanie , dlaczego jeszcze 20+1 , kiedy moim skromnym zdaniem powinno być 36+1 i zaświadczenie z wynikiem P i terminem na roczek...?

 

Tak tez zrobilem...zwlaszcze ze na zas z N-ka bylo info o sprawnosci pojazdu i ze N tylko ze wzgledu na brak TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mój" WK nie wyda decyzji na wykonanie tabliczki bez zaświadczenia z SKP

czyli nie znają swoich przepisów :?::shock: albo zła interpretacja :razz:

 

minister wyraźnie określił "na wniosek właściciela pojazdu" i nie ma tu stwierdzenia, że musi dostarczyć zaświadczenie z SKP o braku TZ

a nawet gdyby w pojeździe była tabliczka fabryczna i ktoś (właściciel) jej nie umie znaleść to i tak on ponosi koszty - dojazd do WK, strata czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W tym tygodniu miałem na badaniu dwie beemki 5. Obie z 2006 roku i kupione w salonie w Polsce. Jak to możliwe, że nie mają TZ? Mało tego jeden z klientów pojechał do dilera w Rzeszowie i tam nie byli w stanie znaleźć TZ. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją i czy jest to realne? Auta nie wyglądały na to, że były naprawiane, przynajmniej w rejonie gdzie powinny być umieszczone TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że nie mają TZ? Mało tego jeden z klientów pojechał do dilera w Rzeszowie i tam nie byli w stanie znaleźć TZ.

Czy podejrzewasz, że znikły z konkretnego powodu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.