Skocz do zawartości

Bezmyślni diagności


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Psuj

    9

  • wolf

    8

  • Regan55

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

A możesz sprecyzować

Już ci precyzuje: diagnosta D. w mieście U. pobierał korzyści majątkowe w wysokości P. w zamian za dopuszczanie pojazdów w ilości A. do ruchu.

Po zsumowaniu niewiadomych wychodzi nam... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałam ostatnio taki przypadek: diagnosta przy dokonywaniu zmiany rodzaju odczytał dmc pojazdu i inne dane z tabliczki znamionowej ( różnily się baaardzo )auto 2006r. wiec wysłaliśmy właściciela do dealera o nową homologację lub w takich przypadkach nową tabliczkę. A na drugi dzień co???? pan przynosi nam nowe badanie od tego samego diagnosty z starymi danymi a w uwagach pisze co??? brak tabliczki znamionowej. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprecyzować?

 

niestety w Kielcach, dwóch zabrali z pracy trzeciego z domu, robili przeglądy za flaszkę- Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! e

(sorki za określenie), dla mnie filmowanie z ukrycia działania stacji powinny być na porządku dziennym, może strach zadziałałby pozytywnie na niektórych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta przy dokonywaniu zmiany rodzaju odczytał dmc pojazdu i inne dane z tabliczki znamionowej ( różnily się baaardzo

Osobiście kiedyś zrobiłem to samo i zaraz po wizycie klienta w WK dostałem telefon od Pana "z okienka" z tekstem "..co ja wyprawiam za cuda skoro dane zawarte w homologacji są zgodne ze starym dowodem...", na moje pytanie co mam badać pojazd czy dokumenty nie otrzymałem odpowiedzi i po powrocie klienta bardzo niezadowolonego zasugerowałem mu to samo, nie był szczęśliwy ale dla świętego spokoju jeździ obecnie z tabliczką zastępczą i teoretycznie wszyscy szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja wszystko rozumiem tylko że nasz klient chciał nową tabliczkę ale nie chcial napisać co się nią stało i robił nam sceny jakich mało zamiast siedzieć cicho na tyłku dopiero zainteresowany diagnosta musiał go uspakajać :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobna sytuacje wysłałem gościa z poprawionymi masami które zczytałem z tabliczki znamionowej pojazdu. Przedzwonił do mnie dyrektor WK i powiedział że w dowodzie jest tak jak w homologacji a ja mu na to że klient nie wozi przy sobie homologacji tylko tabliczke znamionową. WK wysłał gościa do serwisu o zmiane tabliczki . Gość poczekał miesiąc i otrzymał nową tabliczke . w miejskim WK jest prosto po opisie przez diagnoste WK poprawia nowe dane i po kłopocie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - no to jak - zaświadczenie ze stacji ważniejsze od decyzji administracyjnej wydawanej na szczeblu ministerialnym? (mam na myśli homologację) Dobrze - klient wraca z zaświadczeniem z SKP do WK i co? Ano zgodnie z Kodeksem postępowania Administracyjnego rejestracja powinna być uchylona, a auto wędruje na kołki. Klient w tym czasie załatwia sobie albo nowe dokumenty podpasowane do tabliczki (homologacja), albo dają mu nowa tabliczkę ( przerabiałem taki temat - trwało to ok. półtora roku :) ) Tak naprawdę WK które w takich wypadkach wystawiają nowy DR wyłącznie na podstawie zaświadczenia z SKP z naruszeniem tego co widnieje w homologacji baaaardzo naginają prawo. Choć oczywiście na korzyść klienta bez wątpienia. Nie można jednak winić tych, którzy chcą mieć czyste ręce i przedstawiają klientowi sprawę jak legalnie poprawić DR w takim przypadku - i nic dziwnego, że klient wtedy kombinuje jak może i albo nakłania SKP na zmianę zaświadczenia, a jak bystrzejszy to... gubi tabliczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie ze stacji ważniejsze od decyzji administracyjnej wydawanej na szczeblu ministerialnym? (mam na myśli homologację)

ale my nie mamy do dyspozycji homologacji tylko tabliczkę znamionową zgodnie z Dz.U. 32 zał. nr 4- wymagania dotyczące tabliczki

moim zdaniem ewidentna wina producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę WK które w takich wypadkach wystawiają nowy DR wyłącznie na podstawie zaświadczenia z SKP z naruszeniem tego co widnieje w homologacji baaaardzo naginają prawo.

A może to homologacja nagina prawo, w końcu to co pisze w homologacji powinno być zgodne z tabliczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem homlogację sa dobrze wydawane tylko że pod innym typ albo wersje lub wariant wystawia importer wyciąg gdyż nie na wszystkie zgłościł do ministerstwaa to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...), dla mnie filmowanie z ukrycia działania stacji powinny być na porządku dziennym, może strach zadziałałby pozytywnie na niektórych

To by było chyba najlepsze rozwiązanie. Taka telewizja TV SKP :-D

Tak szczerze mówiąc to wcale nie jest mi do śmiechu jak co dzień widuję amerykańskie samochody to na serwisie, to na myjni wszystkie z niewłaściwym oświtleniem. Jak są na serwisie to i czasem jest okazja sprawdzić czy jest tabliczka znamionowa. Zgadnijcie, ile % takich aut ją ma? W tym tygodniu było 6 takich samochodów. We wszystkich reflektory bez homologacji tylko norma DOT. O żółtych postojówkach i braku przeciwmłgłowego z tyłu to nawet nie wspominam. Ale najgorsze jest to że trafiają się też samochody, które z tyłu mają jako kierunkowskaz mrugające światło stop. I wszystkie ZAREJESTROWANE. Ludzie kochani no normalnie ręce "opadowywują". Tym to powinna się zająć Policja albo "krokodyle". Przecież samochód z zółtymi postojówkami z daleka widać . Ciach gościa na kontrolę. Dowód rejestracyjny zatrzymany. Kończę bo mi żyła na czoło wyszła.≈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjanci z Krotoszyna zajrzeli do miejscowej SKP i zauważyli, że jeden z pracowników chwieje się na nogach. Badanie trzeźwości wykazało prawie 3 promile...

źródło: Głos Wielkopolski

Tak trzymać - głupota nie boli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalny interes samochodowy rozbity

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu rozbili w Gnieźnie kolejny nielegalny samochodowy interes. W ich ręce wpadł m.in.36-letni Patryk Z., który kierował zorganizowaną grupą przestępczą i zajmował się legalizacją sprowadzonych z zagranicy samochodów oraz diagnosta, który nie sprawdzając samochodów, wystawiał dokumenty o przeprowadzonych przeglądach technicznych . Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, za które grozi im kara 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa a policjanci przewidują kolejne zatrzymania.

 

Zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i posługiwania się fałszywymi dokumentami w celu rejestracji samochodów usłyszał 36-letni Patryk Z. Był on właścicielem autokomisu w Gnieźnie i zajmował się legalizacją sprowadzonych z zagranicy samochodów. Przedstawiał w urzędach sfałszowane dokumenty, dzięki którym nie musiał płacić rzeczywistych kosztów akcyzy i innych opłat.

 

Oficerowie CBŚ i policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy zajęli się tą sprawą zabezpieczyli 90 samochodów, które przeszły przez ręce grupy. Śledczy są jednak przekonani, że podejrzani mogli zalegalizować nawet kilkaset aut.

 

Do aresztu poza Patrykiem Z. trafił także Eugeniusz D., który jako diagnosta wystawiał dokumenty świadczące o przeprowadzonych przeglądach technicznych. W rzeczywistości wystawiał zaświadczenia nie widząc w ogóle samochodów. W tej sprawie zarzuty usłyszało także trzech innych mężczyzn, aktywnie uczestniczących w przestępczej działalności grupy.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

 

Ta sprawa nie jest pierwszą tego typu zrealizowaną na terenie Gniezna przez policjantów CBŚ i KWP w Poznaniu. Od lutego 2007 roku zatrzymanych zostało już 13 osób, z których 7 zostało aresztowanych. Wśród zatrzymanych obok prowadzących autokomisy są również diagności, którzy potwierdzali sprawność techniczną sprowadzanych aut bez ich faktycznego badania. W ten sposób sprowadzonych i zalegalizowanych zostało kilka tysięcy samochodów.

 

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/30483/Nielegalny_interes_samochodowy_rozbity.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

kolejna wtopa diagnostów http://wiadomosci.onet.pl/2699,1887284,slask_rekordowa_ilosc_zarzutow_dla_diagnostow,wydarzenie_lokalne.html

 

Swoją drogą, to ciekawe kiedy zabiorą się za urzędników którzy pod pokrywką przepisów, i w majestacie urzędu łamią nadrzędne prawo unijne (kratki, ciężarówki, opłaty rej.) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
KONTROLERZY BRALI W ŁAPĘ

Za przedłużenie rejestracji auta bez badania kontrolerzy brali od kierowców łapówki. Teraz razem odpowiedzą za to przed sądem.

 

Łapówkarski proceder w stacji kontroli pojazdów przy ul. Okrzei ujawniony został w 2007r. Lipne badanie i pieczątka w dowodzie rejestracyjnym kosztowały tam 150 zł, w tym 99 złotych szło na konto firmy, a 51 zł do kieszeni diagnostów. Jak ustalił prokurator, Jan D. 17 razy przedłużał w ten sposób rejestrację auta bez badania, Kazimierz C. cztery razy, a Marian K. dwa razy. Z ich uczynności skorzystało dziewięciu kierowców, Józef A. aż sześć razy dał diagnosta w łapę. Akt oskarżenia jest już w sądzie, diagnostom jako funkcjonariuszom publicznym grozi do 10 lat wiezienia, kierowcom do pięciu lat.

 

 

źródło - Gazeta Lubuska piątek 09.01.2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.