Skocz do zawartości

Bezmyślni diagności


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja z ostatniej chwili.dosłownie.

 

renault clio 1.4 2000 rok

 

wszyscy wiemy gdzie jest nr.vin. pod siedzeniem pasazera. ale zeby go oddczytac konieczne jest rozerwanie w miejscach łączen wykładziny przykrywajacy tenze nr.

ja patrze a tam co?? jak nowka. nie tykane.

wszytko było ok i sie zgadzało ale.......

 

samochód ze skarżyska-kamiennej

już kilka przglądów zrobione w tamtejszej stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Psuj

    9

  • wolf

    8

  • Regan55

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takie "rodzynki"zawsze mozna trafić,nie ma problemu....!!!! :D

można, duzo jest takich przy pierwszym badaniu ( czyli za granica tez nie spr VINa :-D )

Przy niektórych nie trzeba rozrywać okienka, można podnieść całą wykładzinę ( znaczy tą część co przykrywa numer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do domu i tam szanowny diagnosta odszedł od>> grila << i lekko chwiejącą ręką podbił pieczątką w Dowód Rejestracyjny. Co Wy na to,co byście zrobili ??. Ja na wet wiem kto to jest. Kiedy takich Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! I wyłapią.

 

O kurde! Niech "PAN" ma do w swojej opiece... Albo niech go diabli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z wyrokiem to co pracować nie może ,za alimenty zawiasy mam i co nie mogę być diagnostą

 

Z wyrokiem za "działalność" w zawodzie diagnosty Pozatym ten o którym piszę jest "ciepłym bratem" wiec raczej płacenie alimentów mu nie grozi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Panowie czy ktorys z Was zna, ale osobiscie, nie z opowiadan przypadek zeby diagnosta zostal skazany za poswiadczenie nieprawdy ???

Mam nieodparte wrazenie ze oprocz doniesien medialnych o "zarzutach" to te sprawy nie maja dalszego ciagu. A znam osobiscie kilka takich spraw.

Chyba ze dochodzenia trwaja latami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

W Gorzowie całą stację ścignęli (nawet w Lubuskiej kiedyś pisali). Jeden się przyznał (zawiasy, grzywna i zatrzymane uprawnienia), dwóch nie i się jeszcze sądzą.

 

Ja rowniez slyszalem o takich przypadkach - podobno nawet na chwile zamykali stacje ale rownie szybko znow sie otwierala...I to jest dla mnie nie zrozumiale. Bzdura jest twierdzenie, ze w takich przypadkach (zdjecia calej obsady) wlasciciel nic nie wiedzial o procederze a tym samym stacja powinna byc definitywnie zamknieta a najwieksze konsekwencje (i to finansowe) powinny spotkac wlasnie osobe bezposrednio nadzorujaca diagnostow czyli szefa firmy. Choc z drugiej strony stacja to tylko budynek ze sprzetem i zawsze moze ja poprowadzic zona/brat/wujek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gorzowie całą stację ścignęli

Ale widzę ze masz się dobrze....!!!!! :x:D

najwieksze konsekwencje (i to finansowe) powinny spotkac wlasnie osobe bezposrednio nadzorujaca diagnostow czyli szefa firmy

Jak będziesz chcial zrobic przekręt to szef Cie upilnuje....????? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktorys z Was zna, ale osobiscie, nie z opowiadan przypadek zeby diagnosta zostal skazany za poswiadczenie nieprawdy ???

Mam nieodparte wrazenie ze oprocz doniesien medialnych o "zarzutach" to te sprawy nie maja dalszego ciagu. A znam osobiscie kilka takich spraw.

Chyba ze dochodzenia trwaja latami...

 

Panowie jeśli nie wiecie to przypomnę że właśnie w komisji sejmowej trwają prace między innymi nad zwiększeniem i zestopniowywaniem kar dla diagnostów. Pisanie teraz takich rzeczy teraz jest jak strzelenie sobie w kolano. Dajcie sobie spokój bo później będziecie mogli mieć pretensje tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Panowie czy ktorys z Was zna, ale osobiscie, nie z opowiadan przypadek zeby diagnosta zostal skazany za poswiadczenie nieprawdy ???

Mam nieodparte wrazenie ze oprocz doniesien medialnych o "zarzutach" to te sprawy nie maja dalszego ciagu. A znam osobiscie kilka takich spraw.

Chyba ze dochodzenia trwaja latami...

Są prawomocne wyroki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Korupcja w stacji diagnostycznej: 457 oskarżonych

 

128 aktów oskarżenia, które objęły 457 osób - w taki sposób zakończyło się śledztwo przeciwko nieuczciwym diagnostom ze stacji diagnostycznej w Tychach. Za łapówki dokonywali oni wpisów w dowodach rejestracyjnych pojazdów, mimo że nie badali ich stanu technicznego - wynika z ustaleń postępowania.

 

O zakończeniu trwającego ponad sześć lat śledztwa poinformował zespół prasowy śląskiej policji. Sprawę pod nadzorem katowickiej prokuratury okręgowej prowadzili śląscy policjanci zwalczający korupcję. W całej sprawie przesłuchano 3340 świadków. W czynnościach śledczych uczestniczyli również policjanci z komendy w Tychach.

 

2200 przestępstw

 

Śledczy zebrali dowody na popełnienie prawie 2200 przestępstw, z czego blisko tysiąc miało charakter korupcyjny. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli mienie podejrzanych warte prawie 1,5 miliona złotych.

 

- Nieuczciwi pracownicy za łapówki dokonywali wpisów w dowodach rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny wcale ich nie interesował. Bardzo często samochodów w ogóle nie widzieli, gdyż nie przyjeżdżały one do stacji. Diagności wciągnęli do przestępczej spółki dwie kasjerki, które zajmowały się wpisami w rejestrze, pobieraniem opłat i wystawianiem faktur - powiedział rzecznik śląskiej policji.

 

Kary się 10 lat więzienia

 

W kilkuset przypadkach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne z adnotacją o dokonanym przeglądzie technicznym samochodów, które w ogóle nie wjechały na stanowiska diagnostyczne. Ustalono, że z usług nieuczciwych diagnostów korzystali m.in. właściciele dużych baz transportowych. W wielu przypadkach pracownicy podrabiali na fakturach podpisy klientów.

 

Akty oskarżenia objęły pięciu diagnostów i dwie kasjerki. Reszta oskarżonych to osoby, które wręczały łapówki za potwierdzenie przeprowadzenia badań technicznych. Za popełnione przestępstwa sąd może ich skazać nawet na 10 lat więzienia.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7452134,Korupcja_w_stacji_diagnostycznej__457_oskarzonych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.