Skocz do zawartości

Bezmyślni diagności


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • Psuj

    9

  • wolf

    8

  • Regan55

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Całkiem, całkiem :)

 

Wrzucę to wszystko w formie załącznika - bo ogłoszenie prędzej czy później zniknie ...

 

MITSUBISHI PAJERO 2.5TD 93/98r.. SAMOCHÓD PRZEROBIONY Z ANGLIKA ZAREJESTROWANY JAKO SAM STAN IDEALNY (DESKA ROZDZIELCZA WYMAGA LEKKIEJ KOSMETYKI), REGULACJA TWARDOŚCI ZAWIASZENIA, POSIADA KLIMATYZACJE ALE JEST UNIERUCHOMIONA, ,.,.,..INFORMACJE POD ...

510163816_1.jpg.7db844870890145512d93864f2d3f903.jpg

510163816_2.jpg.5d5ca1d781a452e34c40ec66346eb3ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże! Ty widzisz i nie grzmisz! Kompletne załamanie! I to niezbyt daleko od Elbląga. Jaki wstyd, że takie coś jakiś diagnosta przepuścił. Tylko usiąść i płakać. My tu całą wiedzę i duszę wkładamy, żeby co nieco dżunglę niejasnych przepisów przetrzebić, a tu jakiś suk....n w taki sposób wszystkich nas poniża! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też jak to WK zarejestrowało.

 

WK nie widzi auta... :(

 

I co z tego ma inne narzędzia, aby to zobaczyć.

U nas np. oprócz przyczepek, do każdego SAMA opinia rzeczoznawcy z fotkami obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas np. oprócz przyczepek, do każdego SAMA opinia rzeczoznawcy z fotkami obowiązkowo.

 

A ja w waszym WK tego nie przedstawię i co mi zrobią? :) Nie przesadzajmy. Róbmy wszyscy to co do nas należy i tyle. Poza tym co SAM ma do tego przypadku? Dobrze wiecie, że wina leży wyłącznie po stronie SKP która dała na to badanie. WK dopuszcza pojazd do ruchu na podstawie badania. Jest badanie, jest rejestracja - układ prosty i klarowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest policja, że nie sprawdza takich "kwiatków"

 

Popatrz na to inaczej. Ile pojazdów przypada na policjanta ruchu drogowego i jakie jest prawdopodobieństwo "trafienia"?

 

To ja mam lepszą propozycję. Zamiast pitolić i zrzucać winę na policję pomóż im, bierz telefon w grabę i zadzwoń, w końcu to Twoje okolice. Od czczego gadania nic się nie zmieni. Gdyby to było na moim terenie bez chwili wahania uwalił bym tego diagnostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprzedania okular po okazyjnej cenie. auto zostalo przerobione z anglika. sa drobne problemy z elektronika tzn wskazowki skacza jak chca oraz pala sie lampki od abs klockow recznego itp. wszystko inne w jak najlepszym porzadku. oferty bez ogledzin beda odwolywane. mozliwa zamiana na tanszy tylko ponizej ceny rynkowej. moze byc anglik satysfakcja z jazdy. zapraszam do zakupu.

 

zrobiony przeglad i ubezpieczenie.

 

autem mozna sie poruszac

 

wiecej info na tel.

 

cena do malej negocjacji

 

Takie kwiatki też się trafiają :-D

Jedna rana jest śmiertelna ale te inne dadzą się wyleczyć. Ten dowcip pasuje do tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na to inaczej. Ile pojazdów przypada na policjanta ruchu drogowego i jakie jest prawdopodobieństwo "trafienia"?

A jeszcze popatrz na to inaczej. Ilu z nich się zna na przepisach ruchu drogowego :x Są tak ciemni że szok :evil:

Bo na suszarkach to wszyscy chyba się znają :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu z nich się zna na przepisach ruchu drogowego :x Są tak ciemni że szok :evil:

 

A patrząc na ten podany przypadek co powiesz o diagnostach ???

 

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas np. oprócz przyczepek, do każdego SAMA opinia rzeczoznawcy z fotkami obowiązkowo.

 

A ja w waszym WK tego nie przedstawię i co mi zrobią? :) Nie przesadzajmy. ......

 

Mogą skierować na badanie np do innej OSKP celem weryfikacji. A przesady myślę, że tu nie ma, szczególnie jak trafiają się takie "kwiatki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też napisałem a "ilu z nich...."

A patrząc na ten podany przypadek co powiesz o diagnostach ???

Na ten tema niechce się wypowiadac, bo i poco fakty mówią za siebie, ale to smutne. Widziałem też już niejedno ale wole to przemilczeć.

Tylko człowiek się stara, próbuje cos zmienic a przez takich ludzi i tak zawsze jest tym najgorszym :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pitolić i zrzucać winę na policję pomóż im, bierz telefon w grabę i zadzwoń, w końcu to Twoje okolice

Ja poczekam aż wpadnie w moje pazury, a winy na nich nie zrzucam tylko sugeruję, że jak łapią innych przestępców w sieci to co tego nie widzą, czysta sprawa dla polepszenia statystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą skierować na badanie np do innej OSKP celem weryfikacji.

 

?? :shock:

Chyba nie piszesz tego poważnie. Przedstawiam jedno badanie, a oni kierują mnie na kolejne takie samo? I rozumiem mam je robić tak długo, aż "finalne" badanie im się spodoba? Chyba sobie żartujesz... Masz może możliwość zdobycia podstawy prawnej jaką się kierują przy tym? I co to konkretnie za WK? Chętnie z nimi porozmawiam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą skierować na badanie np do innej OSKP celem weryfikacji.

 

?? :shock:

Chyba nie piszesz tego poważnie. Przedstawiam jedno badanie, a oni kierują mnie na kolejne takie samo? I rozumiem mam je robić tak długo, aż "finalne" badanie im się spodoba? Chyba sobie żartujesz... Masz może możliwość zdobycia podstawy prawnej jaką się kierują przy tym? I co to konkretnie za WK? Chętnie z nimi porozmawiam... :)

 

Zgodnie z PoRD art81 pkt 8 ust 1

"Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 2 i 3, dodatkowemu BT podlega również pojazd:

1) skierowany przez organ kotroli ruchu drogowego lub starstę w razie uzuasadnionego przypuszczenia, że:

a) zagraża bezpieczeństwu ruchu..."

(To samo jest w DzU227)

 

Także skierować WK może zawsze i to zgodnie z prawem. Nie koniecznie jak sugerujesz będzie to takie samo badanie jak pierwsze. Zależy to od skierowania z WK.

Warunkiem jest tylko to, czy owy WK jest tym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd to uzasadnione przypuszczenie, skoro mam w ręku pozytywne badanie? Jakie niby przesłanki występują w tym układzie, aby kierować pojazd na dodatkowy, skoro z załączonych dokumentów wynika, że pojazd przeszedł wymagane przepisami rodzaje i zakres badań?

Co innego kierować pojazd, który uczestniczył w wypadku, z dokumentów wynika, że po ostatnim badaniu uległ uszkodzeniu, przeprowadzony zakres badania nie spełnia wymogów itd. czy tez badanie zawiera błędy pisarskie, czy logiczne. To są UZASADNIONE przypuszczenia, ale widzimisię pracownika WK nim nie jest. A żądanie opinii rzeczoznawcy przez WK jest niczym nieuzasadnionym widzimisię właśnie. Pokaż mi w którym miejscu jest zapis, że należy w WK do rejestracji przedstawić jakieś zdjęcia, czy opinię?

Jeżeli w Twoim WK uważają, że pojazd nie spełnia wymogów technicznych pomimo pozytywnego badania, to prowadzi do prostej konkluzji, iż posądzają diagnostę o poświadczenie nieprawdy. A jeśli mają takie podejrzenie co do diagnosty, to ich OBOWIĄZKIEM jest powiadomienie o tym organów ścigania. Jeśli zrobią to bez uzasadnionych powodów, to ze strony diagnosty może ich czekać proces cywilny o szarganie dobrego imienia. Biorąc pod uwagę, że jedynym argumentem WK będzie "brak zdjęć" przy rejestracji, sprawa jest do wygrania bez adwokata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............

to prowadzi do prostej konkluzji, iż posądzają diagnostę o poświadczenie nieprawdy. A jeśli mają takie podejrzenie co do diagnosty, to ich OBOWIĄZKIEM jest powiadomienie o tym organów ścigania. Jeśli zrobią to bez uzasadnionych powodów, to ze strony diagnosty może ich czekać proces cywilny o szarganie dobrego imienia. Biorąc pod uwagę, że jedynym argumentem WK będzie "brak zdjęć" przy rejestracji, sprawa jest do wygrania bez adwokata :)

 

Ale ty mówisz o ujajeniu diagnosty, a mi o bezpieczeństwo na drodze. Co z tego, że diagnostę będziesz szarpał po sądach jak takie pojazdy będą jeździć. Prosta sprawa dać skierowanie na dodatkowe BT i jak wszystko OK, to po sprawie. A nie szarganie wszystkich świętych po kolei.

sprawa o zniesławienie, pewnie jeszcze TV, radio, etc.

Większość Polaków zawsze myśli od tyłu.

A swoją drogą dobrze jakby fotki SAMA były wraz zaświadczeniem w WK, co poniekąd praktykowane jest przez inne kraje UE i to nawet w stosunku do zwykłych pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie piszesz, że stosowanie prawa wstecz to objaw normalności, teraz bezpodstawne wymaganie dokumentów przez WK uważasz za działanie pozytywne, podobnie jak wysyłanie klienta na wielokrotne badanie tego samego pojazdu... :shock:

Oj chyba mamy różne pojęcie normalności ;)

 

PS Jak wprowadza obowiązek zostawiania zdjęć w WK to ok. Na razie go nie ma i Twój WK w końcu się przejedzie na tych praktykach... I słusznie - beton trzeba tępić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie piszesz, że stosowanie prawa wstecz to objaw normalności, teraz bezpodstawne wymaganie dokumentów przez WK uważasz za działanie pozytywne, podobnie jak wysyłanie klienta na wielokrotne badanie tego samego pojazdu... :shock:

Oj chyba mamy różne pojęcie normalności ;)...

 

Działanie prawa wstecz na pewni nie jest dobre tylko jest taka różnica, że jak obywatela kroi się to jest dobrze (ma płacić i siedzieć cicho), a jak państwo ma oddać to nagle wielkie larum ile to pieniędzy braknie.

Takie rozumowanie to było za komuny jak był strajk to nie wyprodukowano nagle ileś tysięcy pralek, czy lodówek, których i tak nie było - tu jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.