Skocz do zawartości

Kwalifikacja pojazdu do przewozu drewna ? ?


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zakwalifikujecie (JEGO RODZAJ I PRZEZNACZENIE)pojazd do przewozu drewna . Dotyczy sie to także jego przyczepy która jest nakładana naten pojazd gdy nic nie wiezie. Mam dwuznaczne myśli albo specjalny, albo ciężarowy. A przeznaczenie ?? Jest to pojazd do przerejestrowania . W DR pisze do przewozu drewna specjalny, i żależy klientowi na takim wpisie. SZukając w przeznaczeniach pojazdu nic takiego nie znalazłem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ciężarowy. Przewóz towaru (a tym jest drewno) nie jest żadną funkcją specjalną.

(samochód ciężarowy/inny/przewóz innych ładunków)

co do tego czegoś

Dotyczy sie to także jego przyczepy która jest nakładana naten pojazd gdy nic nie wiezie.

jeśli jest łączona dyszlem to normalnie przyczepa (przyczepa ciężarowa/dłużycowa lub inna)

 

Jeśli jest to wózek samosterujący to w myśl naszych przepisów nie podlega rejestracji gdyż nie spełnia wymogów co do przyczepy i został kiedyś zarejestrowany z naruszeniem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak.

 

Temat wózka był już omawiany jak zauważył Jacdiag, a co do samochodu to wyposażenie go w hds-a nie robi z niego pojazdu specjalnego, bo przede wszystkim ma on przewozić drewno - czyli ciężarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej rozchodzi sie o taki pojazd (jeszcze nie było go u mnie) a co do przyczepy to jest ona zarejestrowana . Ale co zrobic ztakim przypadkiem jak to juz jeźzdi po naszych drogach i ta przyczepa posiada DR i przeglądy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to stoi napisane że ten pojad musi przewozić tylko drewno?

Może pezewozić wszystkie towary o znacznej długości. np. rury, stal itp...

- SAMOCHÓD CIĘZAROWY kod 06

- INNY

- PRZEWÓZ INNYCH ŁADUNKÓW kod 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam opinię rzeczoznawcy w kwestii takiego pojazdu. Zakwalifikowany jako "specjalny" i to zarówno samo auto jak i ta lekko niedorozwinięta przyczepka. Również miałem wątpliwości dlatego poprosiłem o opinię.

Generalnie chodzi tu o to że "specjalne" nie muszą płacić podatku Gminie, a wierzcie - nie chodzi o drobne! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam opinię rzeczoznawcy

 

Powiedziałbym co myślę o takich opiniach i do czego się nadają ale nie będę używał takich wyrazów. Poziom wykształcenia technicznego i wiedzy większości naszych rzeczoznawców jest raczej żenujący, w połączeniu z tym, że za każdą korzystną dla klienta opinie dostają niemałe pieniążki a praktycznie nie odpowiadają dyscyplinarnie ani karnie za to co wymalują - mamy prosty wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pwoedzcie mi jak traktowac takowy pojazd, czy jak jedną całość z jednym DR czy jaskoś inaczej bo ja już :shock:

Zakwalifikowany jako "specjalny

A ze specjalny bo ma HDS ? No dobra a czy popjazd przewożący ADR to też specjalny on wozi tylko niebezpieczne materiały :-) To ciekaw jestem co by żeczoznawca napisał o takowym pojeździe :evil:

Zastanawiam sie jak rozwikłać moją sytucje gdy przyjedzie na przegląd takowy pojazd i w DR jest napisane Specjalny, w przyczepie też, to wszystko mija z tym o czym my tu rozmawiamy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, w opinii o której pisałem są odnośniki do konkretnych Dz.U. a także wskazanie że zgodnie z dokumentacją eksploatacyjną pojazdu (przyczepy specjalnej) współpracuje ona tylko w połączeniu z konkretnym samochodem (specjalnym).

Poza tym wyrokowanie zaoczne to chyba jakieś nieporozumienie.

Miałem wątpliwości podobnie jak luk i dlatego podparłem sie opinią. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku można wyrokować zaocznie, bo pojazd o podanym przeznaczeniu niezależnie od tego jakie specjalistyczne urządzenia do załadunku czy wyładunku tego drewna będzie posiadał to nadal pozostaje samochodem wyspecjalizowanym do przewozu konkretnego towaru - czyli CIĘŻAROWYM. I co w ogóle do rzeczy ma to, że jest przystosowany do połączenia z innym konkretnym pojazdem??

Polakom gratulujemy rzeczoznawców samochodowych... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy przyczepa dłużycowa SAM rok produkcji 1995 DMC 2700 MW 650 jednoosiowa ,sprzęgnięta z samochodem za pomocą długiego dyszla powinna posiadać hamulec najazdowy???

Pierwszy raz widzę taki wynalazek i nie wiem jak to ugryźć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest w Dz U 32 §14 pkt 5 i 6.

5. Przyczepa powinna być wyposaŜona w następujące rodzaje hamulców:

1) hamulec roboczy:

a) spełniający wymagania określone w ust. 1 pkt 1,

b) uruchamiany z miejsca kierowcy jednym ruchem łącznie z hamulcem roboczym pojazdu ciągnącego, z

zastrzeŜeniem przepisu ust. 7,

c) zapewniający samoczynne zatrzymanie przyczepy w razie zerwania podczas jazdy połączenia z

pojazdem ciągnącym;

2) hamulec postojowy:

a) działający równieŜ, gdy przyczepa jest odłączona od pojazdu ciągnącego,

b) uruchamiany z zewnątrz, a w odniesieniu do przyczepy przystosowanej do przewozu osób -

uruchamiany równieŜ z wnętrza przyczepy; przez uruchamianie rozumie się równieŜ zwalnianie hamulca.

6. Przepisu ust. 5 nie stosuje się do:

1) przyczepy lekkiej, pod warunkiem Ŝe niezaleŜnie od urządzenia łączącego przyczepa ta ma dodatkowe

połączenie (łańcuch, linka), które w razie zerwania głównego urządzenia łączącego będzie zapobiegało

dotykaniu jezdni przez dyszel i zapewniało niezbędną kierowalność przyczepy; jeŜeli jednak dopuszczalna

masa całkowita takiej przyczepy jest większa niŜ połowa masy własnej pojazdu ciągnącego, powinna ona

spełniać wymagania określone w ust. 7;

2) jednoosiowej przyczepy dłuŜycowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
To jeszcze sobie pocztę sprawdź.

Co jest na poczcie że tyle :piwo sie posypało. Ja tez chce :P

A tak wracając do sedna postu. To jak zakwalifikujecie ten wózek DOLL i pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.