Skocz do zawartości

Kwalifikacja pojazdu do przewozu drewna ? ?


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przyjedzie z drewnem do Ciebie, to dasz N za brak sprzęgu czy dyszla?

 

Klient zacytuje przywołany przepis i co wtedy? Żeby nie było, jestem daleki od badań tych pojazdów, ale chce mieć twarde argumenty, nie na zasadzie "nie bo nie".

 

Wg mnie może nastąpić taka sytuacja, że nie będziemy mogli odmówić wykonania badania takiego pojazdu.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adamos napisał:

Jak przyjedzie z drewnem do Ciebie, to dasz N za brak sprzęgu czy dyszla?

 

Tak, dam negatyw ponieważ na badaniu technicznym pojazd jest niekompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A warunki techniczne mówią, że jeśli jest to przyczepa dłużycowa i łączy się z pojazdem ładunkiem to sprzęg nie jest wymagany (oczywiście zakładam, że w momencie badania jest połączona ładunkiem z pojazdem). To którym przepisem podeprzesz N?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie, a ja bym podszedł to zagadnienia tak samo jak do ilości miejsc/siedzeń w pojeździe. Co mnie to za przeproszeniem, że z tyłu siedzenia wyjęte, bo akurat lodówkę wiezie i zachciało mu się w takim stanie podskoczyć na badanie. Osobiście uważam, że pojazd ma być do badania wyszykowany, jak przysłowiowa motorynka do rejestracji. Co prawda nic i nikt nie zabrania tarabanić się z ładunkiem do badania, ale są jakieś granice i po mojemu sednem sprawy jest zbadanie przyczepy, a nie załadowanego zespołu pojazdów. To, że przepisy drogowe zezwalają na poruszanie się takiego czegoś połączonego za pomocą kłody, nie oznacza jeszcze, że mam badać specyficzną przyczepę z kłodą zamiast dyszla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paprock napisał:

To, że przepisy drogowe zezwalają na poruszanie się

 

Tu chodzi o warunki techniczne, a nie przepisy o transporcie.

 

„Wyposażenie przyczepy dłużycowej w urządzenie sprzęgające nie jest wymagane, jeżeli zespół pojazdów składający się z samochodu ciężarowego i przyczepy połączony jest ładunkiem.”,

 

Skoro badanie polega na sprawdzeniu warunków technicznych, a warunki mówią, że w w/w przypadku sprzęg nie jest wymagany - to na jakiej podstawie tego wymagać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wadi napisał:

A widział ktoś sprzęg przy takiej przyczepie ?

 

A widział. Niektórzy diagności nawet zabezpieczali się wykonując zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.