Skocz do zawartości

Sprzedaż motoroweru sprowadzonego


KwiatekSM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jeśli nie wiedziałem gdzie umieścic ten temat więc piszę tutaj.

Otóż sprawa wygląda tak:

Kupuję motorower sprowadzony z Francji tylko, że dokumenty potrzebne do rejestracji będą wyrobione w późniejszm czasie na Mnie. I teraz mam pytanie jak wygląda sprawa ze sprzedażą tego motoroweru ponieważ chcę sprzedac ten motorower. Czy muszę spisywac jakąś umowę z kupującym ? Jakies opłaty muszę zrobic ? Jeśli ktoś wie jak to wszystko trzeba zrobi niech piszę.

Poprostu mam motorower i dokumentacją do rejestracji ale nie chce rejestrowac tylko poprostu sprzedac odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprzedaj... W Polsce dla transakcji kupna-sprzedaży w przypadku pojazdów obowiązuje forma pisemna, a więc tak - musisz spisać umowę kupna sprzedaży (no i przekazać nabywcy wszystkie dokumenty dotyczące tegoż motoroweru.

 

Choć biorąc pod uwagę treść tych zdań:

dokumenty potrzebne do rejestracji będą wyrobione w późniejszm czasie na Mnie
mam motorower i dokumentacją do rejestracji ale nie chce rejestrowac tylko poprostu sprzedac

to nie bardzo wiem o co Ci chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że dokumentację do tego motoroweru będę miał i wszystkie dokumenty będą wyrobione na Mnie. To teraz w jaki sposób mam to sprzedac jak wszystkie francuskie dokumenty będą na Mnie ? Przecież kupujący musi zarejestrowac na siebie a w dokumentach są moje dane (czyli że ja go sprowadziłem). Umowa po polsku> Jakies opłaty muszę zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak to sobie wyobrażasz? No logiczne, że sprzedajesz pojazd z dokumentami wystawionymi na siebie. Poza tym jakie "wszystkie" dokumenty masz na myśli? W przypadku Francji będzie to co najwyżej Francuski dowód wywozowy (być może istotnie wystawiony na Twoje nazwisko) i umowa kupna (lub rachunek) na Ciebie. I te dokumenty przekazujesz następnemu nabywcy w Polsce spisując z nim kolejna umowę. I to on musi zapłacić podatek od tejże umowy. Na Tobie przy sprowadzeniu motoroweru z Francji nie ciążą żadne opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie doukmenty czyli karta Gris (to ten dowód wywozowy) i faktura zakupu z komisu. Tyle dokumentów będę miał. Ta dokumentacja będzie wystawiona na Mnie.

Czyli tak:

Pierw opłacam Vat 25 (tam tylko trzeba wziąść ten dowód wywozu ? )

a gdy mam już kupca to

Spisuje polską umowę z kupującym i przekazuje mu te dwa dokumenty tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk VAT25 obowiązuje jedynie dla pojazdów wymienionych w załączniku nr 1 do ustawy o VAT. A tam nie ma mowy o motorowerach. Bo rower z silnikiem pomocniczym, wobec braku definicji takiego rodzaju pojazdu zarówno w PoRD jak i w tejże ustawie o VAT to z pewnością nie to samo co motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz już nie wiem jak to jest.

Dokumenty będę miał wystawione na Mnie. Motorower chce sprzedac odrazu nie rejestrując go. Jak mam to zrobic, żeby wszysto było prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletem do rejestracji dla tego gościa jest: Twoja umowa zakupu, dowód rejestracyjny + tlumaczenia, Vat 25 ( opłacony na Ciebie, niektóre WK żądają niektóre nie) oraz umowa między Wami ( On od tej umowy opłaca sobie 2% podatku, no chyba że cena tego motoroweru nie przekracza 1000zl) no i oczywiście pierwsze badanie techniczne. Myślę że chyba wszytko już jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK

 

Ale nie "opłacaj" na ślepo swojej faktury w US (druk VAT25) - masz zbędne 160 zł to podam Ci nr konta :) Jak się kupujący odezwie, że coś takiego potrzebuje to wtedy dopiero ewentualnie... Chociaż ja bym w życiu nie zapłacił :) No i nie przekombinuj z datami jak Ci kolega jacdiag napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim

 

[ Dodano: 11-12-2008, 20:49 ]

Witam ponownie.Sprawa prawie taka same nadal. Posiadam takie dokumenty do motoroweru:

polska faktura vat zakupionego moto

zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej

świadectwo sprzedaży pojazdu

certificat de cession d'un vehicule (przetłumaczone)

 

czyli motorower sprowadzony z Francji. Chce teraz sprzedac, tylko w jaki sposób ? Zwykła umowa kupna-sprzedaży po PL wystarczy + te dokumenty co mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.