Skocz do zawartości

Przeglądy samochodów Sił Zbrojnych - Wojsko


MarekjSKP

Rekomendowane odpowiedzi

A czy na stacjach MON to normalne , że badanie okresowe polega na sprawdzeniu tylko identyfikacji pojazdu i nie kończy się badania okresowego nawet nie wjeżdżając na stanowisko tylko wystawia się zaświadczenie N z wpisem brak tabliczki znamionowej . To opisane pseudo badanie z dźiśejszego dnia opowiadał mi znajomy , że tak go w armii na skp potraktowali. Ten numer w cywilu by nie przeszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego - czy na stacjach cywilnych nie odbywają się również takie procedury - uderz się w pierś i nie mów ,bo co chwila ukazują się artykuły w prasie o listonoszach

Pracowałem 10 lat na stacji MON i wiesz dlaczego musiałem odejść , bo wykonywałem badania tak jak określa ustawodawca i byłem nie wygodny. To może podasz na jakiej to stacji odbywają się takie praktyki ,bo w tym momencie obrażasz mnie i moich kolegów których znam ,którzy wykonują swoja prace uczciwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOKŁADNIE P.FEDOROWICZ A MOZE TEN KOLEGA NIE POWIEDZIAŁ PRAWDY CAŁEJ KOLEDZE SZYMONOWI BO JA BYM DO KOŃCA NIE WIERZYŁ POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie próbuję nikogo obrażać ale taki był fakt dlatego pytam . Bo nie wiem jak u was jest nie płaci się przecież za badania to może macie takie procedury byłem trochę zdziwiony ale faktu nie komentowałem bo nie znam się na waszych resortowych przepisach . A jak Was uraziłem tym pytaniem to przepraszam. Wiem , że w cywilu jest dużo pocztowców ale ja do nich nie należę i wiem P. Fiedorowicz , że byłeś i jesteś porządnym człowiekiem . A stacja dobrze Tobie znana tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na stacjach MON to normalne , że badanie okresowe polega na sprawdzeniu tylko identyfikacji pojazdu i nie kończy się badania okresowego nawet nie wjeżdżając na stanowisko tylko wystawia się zaświadczenie N z wpisem brak tabliczki znamionowej .

 

To Diagnosta dobrze zrobił ,gdyż nie mógł zidentyfikować pojazdu . Uważam to za normalny sposób przeprowadzenia identyfikacji. Podejście prawidłowe.

 

[ Dodano: 05-02-2011, 18:21 ]

(Dz. U. z 2009r. Nr 155, poz. 1232)--poczytaj. Parag.2 ust.1.pkt 1 I załącznik I dział I.pkt 1

 

[ Dodano: 05-02-2011, 18:26 ]

Ten numer w cywilu by nie przeszedł

 

 

to u Ciebie na stacji nie potrzeba mieć tabliczki i numeru :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYMON-OSKP nie gniewam się bo wiem jak jest w życiu - w każdym temacie jest kszta prawdy i było to chwilowe wzburzenie bo ja już od 2 dni jestem wolnym człowiekiem i chce zacząć nowy etap swojego życia -po prostu z sentymentu do kolegów którzy tam pracują i uwierz naprawdę nie mają łatwiej pracy między innymi dlatego ,ze prawo jest w tej instytucji nagminnie łamane przez przełożonych tych panów i dla nich liczy się tylko podstemplowany dowód i zameldowanie wyżej jak jest super :cool: a jest tragedia ,o której mówi się od dłuższego czasu.

Ale teraz zaczynam pracę w sektorze cywilnym i pragnę i staram się aby moja praca opierała sie na życzliwości i miłego podejścia do klienta któremu da się wytłumaczyć wiele rzeczy - a w MON niestety każdy wyższy stopniem nie mający pojęcia o przepisach w tematyce badań technicznych stara się być fachowcem -przekonałem się o tym wielokrotnie.zaczynam życie z :D na twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i miłego podejścia do klienta któremu da się wytłumaczyć wiele rzeczy -

 

 

no Jacku , życzę Ci aby Ci się to spełniło. Ale uwierz mi ,jest inaczej. Prawie tak samo ,jak w JW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmiodzio tabliczkę i numery muszą być ale badanie przeprowadza się do końca. Skoro gość wystawił zaświadczenie , że wykonała badanie okresowe to one ma pewien zakres tak czy nie? i przeprowadza się je do końca a potem jest wynik badania.

 

powodzenia w cywilu Panie Fiedorowicz myślę , że będziesz miło rozczarowany. Po prostu trzeba robić swoje ja już byłem zwalniany kilka razy ale zawsze przedstawiłem słuszność swojej sprawy. Może nie wypowiadam się tak fachowo jak co niektórzy co podają ustawy paragrafy . Znam je doskonale ale bez tego potrafię przedstawić klientowi słuszność sprawy. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się ,że jeżeli nie zidentyfikował pojazdu to na jakiej podstawie dokonał badania.

Zidentyfikował ale jak zobaczył , że brak tabliczki przerwał badanie i wystawił zaświadczenie z wynikiem N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli postąpił nie właściwie ,gdyż jak wszyscy wiedzą identyfikacja jest pierwszym etapem badania po którym przystępuje się do kolejnych czynności i po ich zakończeniu przedstawia klientowi uwagi.Ustawodawca wyraźnie określił kiedy musimy odstąpić od badania - brak dokumentacji dozorowej . Dlatego zawsze trzeba wysłuchać dwóch stron aby wniknąć co i dlaczego - jaka jest prawda dotycząca tego badania - a tu mamy opinie tylko jednej strony ,a wiemy jak w życiu jest i jednym zdaniem można komuś zniszczyć opinie nie czekając na jego prawo obrony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli postąpił nie właściwie

 

i oto mi chodziło jest tak jak w cywilu . Więc niech się gość walnie w pierś i robi badanie dokładnie a nie pod chwilą emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała do mnie na BT przyczepa z nowym dowodem rej. a w nim wpisane jest "przyczepa ciężarowa" a w rzeczywistośći jest ona ciężarowa rolnicza wywrotka na oponach 11,5-15. Przypomniałem sobie że kiedyś jej robiłem identyfikację i oddnalazłem wystawione zaświadzenie a nim wpisałem ciężarowa rolnicza podrodzaj wywrotka. Nie wiem dlaczego wcrpsziuk wystawia DR z niewłaściwym rodzajem pojazdu. Przecież użytkownik może może taką przyczepę zaczepić do samochodu i szaleć po RP a winę poźniej zwalić na diagnostę bo ją dopuścił do ruchu. Przejrzałem cały wykaz pojazdów SZ i nie znalazłem nigdzie przyczepy rolniczej, czyżby to był jedyny egzemplarz w SZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to co piszesz to jest prawda ,nie raz opisywana już na tym forum - wielokrotnie tak było ,że takie same dwa pojazdy miały inne dane w dowodzie ,albo jak piszesz nie zgodne z danym pojazdem - i trwa to już kilka lat i jest dobrze - dopóki zajmować się będą osoby które wpisują sobie dane nie wiadomo skąd -mając nie raz nawet dane z stacji diagnostycznej :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za dużo referentów

 

za dużo może i tak ,ale wielu jest takich którzy nie posiadają wiedzy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.