Skocz do zawartości

Opinia rzeczoznawcy.


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle tu, na tym forum, napisano o twórczości rzeczoznawców. Wczoraj miałem okazję obejrzeć jedną z takich opinii. Nie wiem czy śmiać się czy płakać :) . A może takie opinie są na porządku dziennym? Wyraźcie swoje zdanie na ten temat. Może ja za dużo wymagam od rzeczoznawcy.

opinia.jpg.0317fcf08cda39d08cc94e8f53f4cdb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to nic, szkoda że nie mam zdjęć tych opinii co mi przynosili

- zmniejszenie DMC lawety ze względu na zmianę opon o mniejszej nośności

- przyczepę należy zakwalifikować jako rolniczą bo ma zużyte opony i nie opłaca się wymieniać na nowe

To tak pokrótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Skoro "rzeczoznawca" nie chce być odpowiedzialny za wady ukryte pojazdu, to może by wziął odpowiedzialność za swoje orzeczenie - zrobił uprawnienia diagnosty i sam dopuszczał takie pojazdy do ruchu. Podobnych przypadków jest wiele bo liczy się tylko kasa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro "rzeczoznawca" nie chce być odpowiedzialny za wady ukryte pojazdu

 

Spoko ,spoko-czy Ty jako diagnosta jestes odpowiedzialny za wady ukryte??

np.:po Twoim BT pękł przewód hamulcowy w miejscu w którym Twoje "oko" nie zobaczy jego stanu(korozja) ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten pojazd posiada świadectwo homologacji jak twierdzi rzeczoznawca to po co cała ta "komedia". Jak ma świadectwo homologacji (czyli jest dopuszczony do ruchu) i nie zawiera się w normalnej klasyfikacji to powinien być w/g mnie dopuszczony do jako samochodowy inny, inny. Tylko czy oby na pewno widział te świadectwo homologacji? Czy ten pojazd był w ogóle przez jakiś kraj był dopuszczony do ruchu? - jeżeli tak to znaczy się że w podanym piśmie na forum marszałek sejmu został oszukany, że takich pojazdów się nie "homologuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tak moc to musi być wydruk i opinia z hamowni.

Dodam jeszcze, że hamownia musi być legalizowana bądź wzorcowana.

Inaczej nie da się zbadać mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie, tak naprawdę z takimi opiniami mamy do czynienia na co dzień w swojej pracy. I kiedy diagnosta się z tym nie zgadza to awantura na stacji gotowa z czyjej winy :? , a dopisek że nie ponosi odpowiedzialności to już szczyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys "przeróbkę" opinia rzeczoznawcy, ach i ech, pojazd na odległość mi się nie podobał, po dokładnym sprawdzeniu stwierzdiłem, że pojazdu w takiej formie nie dopuszcze do ruch, klient się "lekko" zburzł, co ja chcę jak mam przed sobą opinię rzecoznawcy sądowego, pokazałem mu zapisek na końcu opini, kto ponosi odpowiedzialność,

rozstaliśmy się raczej pokojowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys "przeróbkę" opinia rzeczoznawcy, ach i ech, pojazd na odległość mi się nie podobał, po dokładnym sprawdzeniu stwierzdiłem, że pojazdu w takiej formie nie dopuszcze do ruch, klient się "lekko" zburzł, co ja chcę jak mam przed sobą opinię rzecoznawcy sądowego, pokazałem mu zapisek na końcu opini, kto ponosi odpowiedzialność,

rozstaliśmy się raczej pokojowo

 

Te opinie,to w większości jedna wielka lipa,jest także napiszą co chce klient-komercja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te opinie,to w większości jedna wielka lipa,jest także napiszą co chce klient-komercja

... i tu NIK nie krzyczy, ciekawe dlaczego...? Pewnie za mała kasa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.