Skocz do zawartości

Przyczepa PRONAR.


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła sie przyczepa marki Pronar funkiel nowa . Jest to przyczepa sklasyfikowana do rozrzucania piasku, mozna by było nazwac piaskarka zapinana za mały ciągnik (tarkotr). Problem tkwi w tym ze producent nie wystawił na nią zadnych dokumentów, jest tylko faktura zakupu i książeczka obsługi, nie ma żadnej homologacji. Zastanawiałenm sie nad możliwościa takowej rejestracji ale ni z żadnej strony tego ugryść. Bo robiąc jedną sztuke rocznie producent musi wystawić oświadczenie ze takowe wykonał ( nie wystawi), zrobic jako SAM tez sie mija z celem, żaden to SAM jak to zostało wykonane w fabyce i jest to przyczepa robiona na nowych podzespołach i ich jest już sporo. Rolnicz tez nie wchodzi w rachube.Homologacja tez nie bedzie bo sie im nie opłaca. Jescze jedno przyczepa posiada 17-znakowy numer, i tabliczke znamionową. Moze macie jakieś pomysły, ja mam :x:x:x ale poczekam na wasze opine .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że pomysły są - pytanie tylko, czy to forum powstało w tym celu, abyśmy wzajemnie wymieniali się pomysłami na temat tego jak oszukać przepisy prawa? Nie mówię o przypadkach, kiedy to staramy się znaleźć wyjście z absurdalnych, nieżyciowych przepisów - ale tutaj? Jest producent, któremu się nie chce, bo się nie opłaca (to po co robił??) i teraz szukamy wyjścia z sytuacji? Niby jak? Myślę, że nie służy ogólnie pojętej praworządności, abyśmy poruszali takie tematy na forum...

Dziwne, że wielu kolegów tutaj zastrzega rzetelność i mocno reaguje na sprawy związane z techniczną stroną badań, ale kiedy idzie o oszustwo na dokumentach to wszystko jest OK, już nie ma mowy o nierzetelności o konieczności "ostrego" przestrzegania przepisów, wymieniamy się pomysłami i jest wesoło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pronar dopiero od niedawna posiada homo na swoje przyczepy (sami sprzedajemy takowe).

 

Do tej pory poruszały się na zasadach pojazdów wolnobieżnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłwm do pronaru o homologacje na przyczepe ale nie wydadzą.

na zasadach pojazdów wolnobieżnych

Ale jak to zrobic zeby ją zarejestrować. WK nie zarerestruje bez homologacji z mojej strony to też nic nie moge zrobić bo jakie badanie wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdu wolnobieżnego się nie rejestruje

I tu jest problem bo

pojazd wolnobieżny - >>>>>pojazd silnikowy<<<<< , którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

nic o przyczepach :razz: także taka przyczepa nie może być wolnobieżna

a przyczepa - pojazd bez silnika, przystosowany do łączenia go z innym pojazdem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciagnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.

PORD rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

gdyby każda przyczepa ciągnięta przez ciągnik rolniczy nie musiała być rejestrowana było by super, ale tak nie jest, policja straszy lawetą rolników zawsze jak zatrzyma ciągnik z przyczepą, w myśl tej zasady przyczepa wywrotka też jest specjalistyczna, czy platformy, a słyszałem o przypadku że przyczepke klatke do wożenia świń policja chciała zapakować na lawetę bo neirejestrowana, tak to czy przyczepa jest specjalna czy nei zalezy tylko od humory policjanta.

 

Jesli chodzi o pronara sam interesowałem sie taką przyczepą 3,5t z hamulcem najazdowym i pronar nie wystawia homologacji na taką przyczepę, bo jest to wersja exportowa.

Pytanie (oczywiście jeśli to będzie legalne) czy moge sobie sprowadzić taką przyczepę pronar z zachodu i zarejestrować jako jedyny sprowadzony egzęplarz (bo to chyba importer oświadcza że to jedyny sprowadzony egzeplarz?)

bo importerzy zachodnich przyczep tylko w taki sposób przedstawiają rejestrację przyczepy z hamulcem najazdowym (sick! rejestracja sprowadzonej przyczepy krajowej?)

 

[ Dodano: 23-03-2009, 12:33 ]

Pronar nie wystawia homologacji ale podobno wystarczą badania techniczne przed pierwszą rejestracją, więc czy jakies szczegółowe badania techniczne przed pierwsząrejestracją nowej przyczepy bez homologacji wystarczyły by do rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
gdyby każda przyczepa ciągnięta przez ciągnik rolniczy nie musiała być rejestrowana było by super, ale tak nie jest, policja straszy lawetą rolników zawsze jak zatrzyma ciągnik z przyczepą, w myśl tej zasady przyczepa wywrotka też jest specjalistyczna, czy platformy, a słyszałem o przypadku że przyczepke klatke do wożenia świń policja chciała zapakować na lawetę bo neirejestrowana, tak to czy przyczepa jest specjalna czy nei zalezy tylko od humory policjanta.

Klatki na TUZie zabrać nie może bo to tak jakby chciał zabrać rolnikowi pług ;)

Fakt faktem jest że czasem są młodzi i chcący się wykazać policjanci i ścigają kogoś kto ciągnie swinki na dwukółce z lat 80tych do skupu.

 

Z tym rejestrowaniem to się robi coraz ciekawiej, kiedyś na beczkę do gnojowicy nikt nie musiał mieć papierów i nikt tego nie rejestrował.

Na chwilę obecną, szczególnie przy zakupie ze środków pomocowych UE/PROW beczki mają być porejestrowane.

Ciekaw jestem jak ten pan z pierwszego posta to kupił bo jeśli tylko za swoją kasę to może i bez blach by mu nikt głowy nie urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko do prow-u beczki muszą być rejestrowane, w myśl polskiego prawa beczkowóz to przyczepa zbiornik i podlega obowiązkowi rejestracji, także każdy beczkowóz do gnojówki poruszający się z ciągnikiem po polskich drogach musi być rejestrowany! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko do prow-u beczki muszą być rejestrowane, w myśl polskiego prawa beczkowóz to przyczepa zbiornik i podlega obowiązkowi rejestracji, także każdy beczkowóz do gnojówki poruszający się z ciągnikiem po polskich drogach musi być rejestrowany! :shock:

To wiem bo interesowałem się zakupem beczki ;)

Niestety sporo beczek jeździ bez blachy rejestracyjnej, szczególnie sciągniętych z zachodu.

Zderzenie polskiego prawa i polskiej rzeczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he niewyobrażam sobie żeby chłopi jeździli na przeglądy na stacje diagnostyczne do miasta ciągnikami z beczkowozami, którymi kilka dni wcześniej wozili gnojówkę, nawet wymyte coś tam czuć troche :mrgreen:

 

ps. na jakiej podstawie rejestruje się te beczki, mają homologację czy co?

gdybym chciał zarejestrować rozrzutnik jako przyczepę i jeździć z tylną burtą zamiast adaptera jako przyczepą, to też musi chyba mieć homologację prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.