Skocz do zawartości

Sąd cofnął mi upraw.na 3 lata. Kiedy mogę wrócić do pracy?


krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem duzy bład,nagrała to policja,potem sprawa w sadzie gdzie oczywiscie przyznalem sie do czynow z tego dnia,sad wydaje wyrok w ktorym oprocz grzywny mam orzeczony zakaz wykonywania zawodu diagnosty na 3lata,po pewnym czasie dostaje ze starostwa ktore mi wydalo uprawnienie informacje o cofnieciu uprawnien zgodnie z wyrokiem sadu,czy po tym czasie bede mogl jeszcze wrocic do pracy na skp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofnac mi moze starostwo na podstawie swojej kontroli

 

No tak, ale wiesz - to tylko formalność po wyroku.

 

Na czym dałeś ciała? jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewien ale uprawnienia powinieneś zachować, po trzech latach możesz wrócic do zawodu, ponieważ sąd zakazał ci wykonywania zawodu a nie zabrał uprawnienia.

Dużo w tej sprawie będzie miało starostwo do powiedzenia i to odnich zależy jak to potraktuja.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jak podpowiedział admin. Ale ciekawy wątek tu padł. Aby otrzymać nowe uprawnienia zapraszam na kurs wg nowych wymagań. W I kwartale 2009 się one ukażą i diagnosta, który straci uprawnienia na 99,9% nie jest w stanie ich spełnić. Zmienia się zarówno zakres szkolenia jak i zakres wykształcenia. Szczegóły omawiano na szkoleniu w Ciechocinku 15 i 16.11.2008r. Oznacza to krótko nawet jak ktoś przeszedł przez TDT nowe szkolenie nowy egzamin. To tak jak z zabranym prawkiem - ponowne szkolenie z ponownym egzaminem.

 

A na koniec pytanie: Czy chcesz coś powiedzieć kolegom cwaniakom DIAGNOSTOM? Naprawdę było to tego warte by stracić uprawnienia?

 

Dodam nie tylko cwaniakom, ale także tym diagnostom, którzy nie mają pojęcia o zakresie wykonywania badań.

 

Odpowiadając na ewentualne pytania: nie nie mogę podać szczegółów co się wydarzy od stycznia. Od tego są wasi pracodawcy byście to ich przekonali, że albo mają fundusze na szkolenia diagnostów by wiedzieć co się w rynku dzieje, albo obumrą w sposób naturalny w prowadzeniu stacji. Obowiązek podnoszenia kwalifikacji wynika obecnie z Prawa pracy, tak na marginesie i każdy sam pokazuje co jest dla niego ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta prawda -bez rozwijania sie i nauki zostaje sie poprostu pracownikiem stacji -ale wiadomo że nie wiedza nie zwalnia z odpowiedzialności .Wiem po sobie -staram sie uczestniczych w takich szkoleniach bo dla mnie jest to pożyteczne i myślałem że wiem to i tamto ale szkolenia w Perfekcie troche inaczej mnie ukierunkowały .Niektórym w mojej firmie jest nie na reke że wiem dużo i znam ustawy i potrawie sie obronic w wielu sytuacjach ,tak obronić bo musze walczyc z betonem i rozbija mnie - daje przykład który już tu poruszalem - w rozp. MON są punkty które mówią jak powinien byc wyposażony pojazd patrolu Saperskiego -napewno spotkaliści sie z tym . W tym roku po 3 latach okresu przejsciowego uprawomocnił sie punkt że taki pojazd musi posiadac atestowane pojemniki i sadzicie że wojsko sie wyrobiło -niestety ale nie i przysyła sie durne faksy i wydaje rozkazy że te pojazdy mają sie poruszac na starych zasadach -co tam rozp.MON. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to że facecik odpowiedzialny za działalnośc tego patrolu mówi panie co pan chcesz przecież inne patrole jeżdza na stacje cywilne i tak nikt tego od nich nie wymaga - ale ja twierdze że to jest niezgodne - a on na to dla mnie liczy sie kwit - czy to nie jest beton i niewiedza .

 

[ Dodano: 19-11-2008, 20:15 ]

następny przykład

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=48118&highlight=#48118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a on na to dla mnie liczy sie kwit - czy to nie jest beton i niewiedza .

Liczyło by się dla niego wówczas gdyby stała tam pieczątka z jego nazwiskiem. Tak samo jest na stacjach cywilnych, jak przymykasz oko i masz klientów to super, ale jak powinie ci się noga to niestety już wówczas znikąd pomocy... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów.mam pytanie odnośnie poruszonego tematu przez kolegę Krzycha,czy otrzymując wyrok jest obowiązek poinformowania starostwa i zdania im pieczątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczatki zdajesz i przestajesz pracowac w momencie uprawomocnienia sie wyroku sądu,starosta potem musi decyzja administracyjną wsztrzymac ci uprawnienia na czas jaki sad wskazal w wyroku,jest jeszcze druga opcja ze to starosta wykryl na skutek kontroli wlasnej jakies przestepstwo wtedy moze cofna ci uprawnienia bezposrednio,ja pracowalem od momentu kontaktu z pieskami jeszcze ponad poł roku,jak cos to prosze o wiadomosc na pw,mozemy pogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam forumowiczów Starosta nie ma prawa jakiegokolwiek zawieszenia uprawnienia diagnosty. Ma delegację prawną do wydawania i cofania uprawnień a nie do zawieszenia. Pieczątki są własnością przedsiębiorcy i nie podlegają żadnemu zwrotowi. Przepis w rozporządzeniu, który mówi o zwrocie pieczątek jest sprzeczny z obecnymi zapisami Prawa o ruchu drogowym więc nie ma tu zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.