Skocz do zawartości

Berlingo/Corsa i Vat1


CougarV6

Rekomendowane odpowiedzi

Art. 2. W ustawie z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń (Dz. U. Nr 12, poz. 114, z późn. zm.3)) po art. 95 dodaje się art. 95a w brzmieniu:

"Art. 95a. Kto posługuje się dowodem rejestracyjnym zawierającym dane o spełnieniu przez pojazd wymagań technicznych określonych w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 oraz z 2005 r. Nr 14, poz. 113 i Nr 90, poz. 756) niezgodne ze stanem faktycznym, podlega karze grzywny do 500 zł.".

 

Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 90 poz. 756

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • CougarV6

    11

  • blakop

    9

  • rurek777

    6

  • adam1501

    5

Możesz mieć problem z policją, na przeglądzie na stacji i podczas kontroli urzędu skarbowego

 

Wlasnie tak myslalem, ale prosze napiszcie mi czy jezeli zaloze kratke spelniajaca wymagania to czy nadal beda sie mieli do czego doczepic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak myslalem, ale prosze napiszcie mi czy jezeli zaloze kratke spelniajaca wymagania to czy nadal beda sie mieli do czego doczepic.

Jeżeli zamontujesz przegrodę spełniającą wymagania opisane w Dz.U32 par.8, posiadasz wyciąg ze świadectwa homologacji z magicznym vanem lub wielozadaniowym to znaczy , że pojazd spełnia wymagania dla vat-1 i sen spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie, jednak wracam w wasze progi.

Otóż jestem w desperacji, zdecydowany jechać do Warszawy po planowane auto.

Firma sprzedaję tam 25 sztuk Pandy Van(2004), z czego zostały już tylko 4.

Przez telefon miły Pan, czytał mi homologację, lecz prócz adnotacji o tym iż jest to N1 ciężarowy, nie było ani słowa o van/ wielozadaniowy.

Sprzedawca bardzo się zdziwił na moje wątpliwości i powiedział że z 21 sztuk które poszły, nie było żadnych mu wiadomych skarg na problemy z OSKP.

 

Powiem szczerze że obdzwoniłem już dziesiątki ogłoszeń aut po 2004r, ale ludzie po prostu nie wiedzą o co mi chodzi z tym vanem,wielozadaniowym. Mają homologacje na cięzarowy, ale nigdzie nie widnieje ten cholerny van.

 

Naprawdę tracę już głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to chodzi o punkt 37.

 

A reakcja twoich rozmówców jest to o czym Ci mówiłem - 90% SKP zrobi Ci badania VAT1 bez żadnych pytań o podrodzaj z dokumentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca bardzo się zdziwił na moje wątpliwości i powiedział że z 21 sztuk które poszły, nie było żadnych mu wiadomych skarg na problemy z OSKP

Nie powinien się dziwić bo osobiście przerabiałem temat kiedy klient dokonał zakupu sześciu aut opel corsa i pięć z nich było vanami a jedna furgonem wg świadectw homologacji. Oczywiście za parę tygodni wrócił z "właściwym" świadectwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę idzie oszaleć :shock:

 

Kupię samochód i trafię na ten 10% będę ugotowany:) albo stracę kolejne tygodnie na szukaniu auta z AF/BB.

 

Jeśli w obu stacjach w moim mieście odprawią mnie z kwitkiem, mogę takie badanie zrobić w innym mieście? dalej będzie brane pod uwagę w szczecińskich urzędach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z HOMO

Rok produkcji-2004

0.2.1 Nazwa handlowa-------Panda Van

.

04 kategoria/rodzaj ----- N1/sam.ciężarowy

.

37. rodzaj nadwozia ----- furgon

.

42 Liczba i rozmieszczenie siedzeń ------ 4 ,2 z przodu +2 z tyłu

 

50 uwagi....

Dop.ładowność 505 kg

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam szacowna firmę FIAT, to zapewne o tym samym nr homologacji dla tego wariantu i wersji mają i taka i taka homologację ;)

 

Badanie na VAT możesz zrobić w dowolnej stacji w Polsce. Nie wierzę, że w Szczecinie na tych badaniach na wszystkich uprawnionych do tego stacjach wymagają wglądu do homo i że wszyscy to homo mają... Po prostu nie wierzę... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że w Szczecinie na tych badaniach na wszystkich uprawnionych do tego stacjach wymagają wglądu do homo i że wszyscy to homo mają... Po prostu nie wierzę... :)

Raczej nie chodzi o samo badanie, tylko o "spokojny sen", że wszystko jest w porządku i "panowie w czerni" z US jak się pojawią to nie będą mieli się do czego przyczepić. Jeżeli znajdą "haka", że odliczenia zrobione niezgodnie z prawem (furgon-vat1) to najpierw zamiotą mu firmę a potem długie lata dochodzenia, że to jednak może wina diagnosty itd, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe - ile firm już tak zmieciono?

Ten proceder (czyli VAT1 dla pojazdów innych niż AF i BB) to jest coś bardziej niż nagminnego z moich obserwacji... I jakoś do tej pory nikt z tym nic nie zrobił... Nie wiem sam zresztą... Mówię tylko co na co dzień widzę.... No bo co - cała krajowa gospodarka w tym segmencie opiera się na autach krajowych powyżej 2004/2005 rok? Nikt nie rozlicza w tym kraju aut starszych? Nikt nie rozlicza w tym kraju aut sprowadzonych itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

Mimo, że wielu z was twierdziło iż 90% stacji, przepuszcza auta z kratką bez czepiania się homologacji, postanowiłem nie ryzykować i w Poznaniu zakupiłem Pande Van z wszystkimi papierami włącznie z magicznym BB Van.

Na Szczecińskiej OSK Facet nawet nie chciał pandy oglądać. Stwierdził że kratka nie spełnia wymogów i on w życiu jej nie przepuści.

 

Co wy na to? :shock: W Tej samej OSK wisi wielki wydruk z ustawy o Vat-1 gdzie nie ma ani słowa o odległości kratki od siedziska (o ile pamiętam)

Pandy te jeżdżą w całym kraju z VAt-1 a tylko u nas prawie ich nie ma. Już wiem czemu.

 

Jak dla mnie to już zalatuję łapówkarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest kratka którą montują w Fabryce!

W całej Polsce takowe pandy są rejestrowane.

Zresztą Cały czas są w sprzedaży w dziale samochodów ciężarowych Fiata!

 

Właśnie dzwoniłem do centrali Fiata.

 

Opisali wszystko w protokole, bo jak twierdzą to pierwsza taka skarga! robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat faktycznie robi kratki niezgodne z przepisami. Jakby wszyscy diagności się rzetelnie postarali to niejeden koncern samochodowy miał by duże problemy. Np w doblo kratka nie ma oczek kwadratowych tylko prostokątne i na szerokości pojazdu są tylko dwa oczka.

 

A wygląda to tak http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=27872#27872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kratka i ten samochód na wat chyba nie pasują . :)

 

Możesz rozwinąć ? Mówisz o Pandzie czy o Doblo?

 

Tak naprawdę to ja nie rozumiem, czemu ja musiałem jechać aż do Poznania po auto z homologacja, skoro nigdzie w ustawie nie ma takiego zapisu, a nawet w Urzędzie Komunikacji twierdzą że homo nie jest wymagana.

No ale ok, pojechałem kupiłem. auto spełnia wszystkie wymogi zapisane w ustawie i co? NIC

Gdzie ja żyje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez żartów. Kratka chyba jest trwałą przegrodą tak?

Zresztą bez względnie wszystkie auta pokroju furgon właśnie tak są zbudowane.

Pan diagnosta, który nawet nie raczył obejrzeć auta, nie powiedział że kratka nie może być, tylko że akurat TA kratka w pandach. Podobno nie zgadza się odległość kratki od czegoś.(chyba od siedziska, nie pamiętam już)

 

Jutro robię wycieczkę po okręgówkach. Przecież tak nie może być.

Ja zarabiam samochodem i jest to dla mnie konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.