Skocz do zawartości

VIN - testowanie


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem poproszony o przetestowanie jakiegoś najnowszego systemu do ustalania ROKU PRODUKCJI z numeru VIN.

 

Przetestowałem na swoim pojeździe oszukując system innym rokiem produkcji system to zakwestionował i podał właściwy rok produkcji.

 

KROK 1:

Aby nabrać pewności proszę o podanie przez Was następujących informacji:

1) nr VIN:

2) rok błędny

3) rok prawidłowy

 

Chodzi jedynie o kilka przypadków nie pisze książki i nie mam na to czasu.

 

KROK2

Po sprawdzeniu napiszę w danym poście - który wg tego systemu to prawidłowy rok produkcji. Mile widziane te na przełomie roku np produkcja grudzień 2008 gdzie modelowy jest już styczeń 2009.

 

KROK3

Poprzez edycje możecie napisać czy jest on prawidłowy.

 

PS. Deklarowany rok produkcji to zmyślony rok, który podaje z Waszych propozycji by wprowadzać system w błąd.

Zidentyfikowany rok produkcji to ten, zdaniem systemu właściwy rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wzbudza zainteresowanie, tylko nie są znane warunki użytkowania systemu (płatności itp.). Być może to właśnie powoduje pewną powściągliwość uczestników forum.

A oto przykładowe VIN do rozkodowania, zgodnie z życzeniem Bogusława:

SUAAW3AAPTS020365 (1997, 1996)

 

Odpowiedź systemu:

System ROKVY nie może zidentyfikować roku produkcji pojazdu. Najczęstszym powodem jest - błędny numer VIN. Sprawdź proszę numer VIN. Jesli jest błąd w numerze VIN popraw numer VIN, i zidentyfikuj rok produkcji jeszcze raz.

 

SUAAW3AACVS021123 (1998, 1997)

Odpowiedź systemu:

System ROKVY nie może zidentyfikować roku produkcji pojazdu. Najczęstszym powodem jest - błędny numer VIN. Sprawdź proszę numer VIN. Jesli jest błąd w numerze VIN popraw numer VIN, i zidentyfikuj rok produkcji jeszcze raz.

 

Numery VIN są wpisane całkowicie poprawnie. Przyczyną komunikatów systemu o błędach jest po prostu niemożliwość odczytu, wobec różnych sposobów kodowania roku produkcji przez producentów. Nie ma jednego uniwersalnego dekodera VIN, bo to jest po prostu niemożliwe do wykonania!.

 

ODP:

Przekazałem tę informacje autorowi. Dopiero się uczę system małym druczkiem poinformował, iż należy przesłać do niego te numery celem wyjaśnienia co niniejszym czynię :-)

 

ODP po zapytaniu do systemu:24.11.08 na uwagę zasługuje fakt, że nawet markę podali:

VIN: SUAAW3AACVS021123

Hello,

The vehicle is Autosan, production year 1997.

 

i drugi pojazd:

VIN: SUAAW3AAPTS020365

 

Hello,

The vehicle is Autosan, production year 1996.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMZGE14J201287979 (1994,1995)

 

Zgadza się 1993 sprawdziłem w serwisie.Samochód był sprowadzony z Holandi,pierwsza rejestracja za granicą 15.01.1995.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMZGE14J201287979 (1994,1995)
odpowiedz z systemu:

Data i godzina zapytania: 2008-11-21 12:08:29

VIN JMZGE14J201287979

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 1993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjdzie Vectra : W0L000036V5124809 (1996,1997)

 

ODP:

Data i godzina zapytania: 2008-11-21 20:10:27

VIN W0L000036V5124809

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 1997

 

W systemie ROKVY PLUS możesz określić dodatkowo miesiąc produkcji pojazdu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej naciśnij przycisk „ROKVY PLUS".

Deklarowany rok produkcji (1996) niezgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące roku produkcji wyślij zapytanie do pracownika centrum wsparcia Systemu ROKVY.

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

 

[ Dodano: 22-11-2008, 08:53 ]

Jeśli chodzi o tego Opla,data jego pierwszej rejestracji to 20.01.1997,serwis stwierdził że to 1996 rok produkcji.Może ktoś mógłby jeszcze potwierdzić czy to napewno 1997.

 

ODP:

To jest program testowy u nas mimo, iż w wielu krajach już na nim bazują. Ja jestem niedowiarkiem i dopóki się nie przekonam to w ciemno nie będę na nim pracował. Sprawdzałem z bazą POJAZD i sprawdziło się w 100%. W jednym przypadku porównujemy odpowiedź producenta z tym systemem zobaczymy czy się sprawdzi.

 

W razie wątpliwości doradzam pisemne wystąpienie do producenta pojazdu a nie dealera. Dealer to tylko pośrednik. Producent powinien podać datę i godzinę wyjazdu pojazdu z hali produkcyjnej. Chociaż słyszałem już o przypadkach, że na ten sam numer VIN inny rok produkcji na piśmie podał dealer a inny producent :-). Samo, życie. Pzdr BM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai Tucson VIN KM8JM12B76U309684

 

ODP:

Data i godzina zapytania: 2008-12-02 12:03:50

VIN KM8JM12B76U309684

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: Nie znaleziono

 

Wysłałem zapytanie do systemu i oczekuję odpowiedzi.

 

ODP2:

Ja Cię kręcę. Jestem pod wrażeniem tempa odpowiedzi. Odpowiedź przyszła z Pragi do Poznania a następnie do mnie Sent: Tuesday, December 02, 2008 12:05 PM

tj. po półtorej minucie. Nieźle :-)

treść:

Witam,

 

Hello,

 

numer VIN: KM8JM12B76U309684

 

The vehicle is Hyundai Tucson, produced 12/2005.

 

S přátelským pozdravem

 

 

Pzdr

BM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie takowy program można nabyć albo podobny i skuteczny ? :)

 

ODP: Skuteczność sprawdzamy z wyłącznym przedstawicielem na Polskę tego systemu. Przedstawiciel jest tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault Espace VF1JK0HC630097059 data I rejestracji 06.01.2004r wg UC 2004r.

 

ODP:

Data i godzina zapytania: 2008-12-02 12:07:10

VIN VF1JK0HC630097059

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 2004

 

Deklarowany rok produkcji (2004) zgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos by mogl sprawdzic rocznik produkcji Nissana Almery numer VIN: SJNFDAN16U0121528 z gory dziekuje

 

ODP: A proszę bardzo. Pzdr BM

 

Wynik ROKVY

 

Data i godzina zapytania: 2008-12-02 12:08:05

VIN SJNFDAN16U0121528

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 2000

 

W systemie ROKVY PLUS możesz określić dodatkowo miesiąc produkcji pojazdu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej naciśnij przycisk „ROKVY PLUS".

Deklarowany rok produkcji (2000) zgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos by mogl sprawdzic rocznik produkcji Nissana Almery numer VIN: SJNFDAN16U0121528 z gory dziekuje

 

Numer VIN : SJNFDAN16U0121528

Nazwa fabryki : NISSAN MOTOR MANUFACTURING UK LTD

Adres : WASHINGTON ROAD SUNDERLAND TYNE AND WEAR

Państwo : WIELKA BRYTANIA / EUROPA

Marka : NISSAN

Model, typ : ALMERA 2.2 TDI 16V

Silnik : OLEJ NAPĘDOWY

Miesiąc produkcji : NIE JEST ZAKODOWANY W NUMERZE VIN

Rok produkcji : 2000

Lata produkcji : 2000 - 2006

Kod modelu : N 16

Opis nadwozia : NADWOZIE 5 DRZWIOWE

Zakład produkcyjny : WIELKA BRYTANIA

Numer seryjny : 121528

Skrzynia biegów :

System bezpieczeństwa, rozstaw osi i inne :

Pozostałe informacje :

Uwagi : DATĘ PRODUKCJI ROZKODOWANO NA PODSTAWIE NUMERU SERYJNEGO.

 

Dopisek moderatora:

Żeby było ciekawiej na załączonej fotce jest rozkodowanie tego nr VIN z programu Stacja 2008, który sugeruje jakoby był to Opel, jednak nie ustala roku modelowego bądź produkcji.

 

Przy okazji PSUJ bardzo fajny katalog danych masz, gdyż bardzo dużo informacji jest tam zawartych.

Pzdr

BM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to jak wyjdzie Mercedes 124,pierwsza rejestracja 02.01.1992 :

WDB1241251B684124.

 

ODP.

Wynik ROKVY

Data i godzina zapytania: 2008-12-06 19:03:01

 

 

VIN: WDB1241251B684124

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 1992

Deklarowany rok produkcji (1992) zgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

 

 

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

 

[ Dodano: 07-12-2008, 21:40 ]

Raczej niemożliwe żeby wyprodukowali tego Merca w jeden dzień więc chyba to nie będzie 1992 tylko 1991.Z koleji jak sprawdzałem na występującej na tym forum rosyjskiej sronce z danymi o mercedesie wychodził rok 1990,tylko nie wiem jak z jej dokładnością.

 

ODP:

W razie wątpliwości odsyłam do producenta pojazdu tj mercedes polska (dealer nie jest producentem). System odpowiedział jako rzecz pewną rocznik 1992.

Pzdr BM

PS. Proponuję zerknąć na przykład poniżej. Samochód data 1 rej. z 4.o1.2005 a system podał rok produkcji z 2004. PSUJ podał poniżej grudzień 1991 a system rocky data 1 rej. jest 2.01.1992 a system jako pewniak podał r.p 1992. Coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A3

WAUZZZ8P75A102400 pierwsza rej 04.01.2005

 

ODP:

Wynik ROKVY

 

Data i godzina zapytania: 2008-12-08 22:27:16

VIN WAUZZZ8P75A102400

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 2004

 

W systemie ROKVY PLUS możesz określić dodatkowo miesiąc produkcji pojazdu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej naciśnij przycisk „ROKVY PLUS".

Deklarowany rok produkcji (2005) niezgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące roku produkcji wyślij zapytanie do pracownika centrum wsparcia Systemu ROKVY.

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

 

PS> z 4 stycznia pierwsza rejestracja to rok poprzedni a 2 stycznia to rok następny patrząc na post wyżej. Coś w tym jest, że system to rozróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN: WDB1241251B684124

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 1992

 

Numer VIN : WDB1241251B684124

Nazwa fabryki : DAIMLER-CHRYSLER AG

Adres : STUTTGART-UNTERTUERKHEIM

Państwo : NIEMCY / EUROPA

Marka : MERCEDES BENZ

Model, typ : 124 250 E D

Silnik : OLEJ NAPĘDOWY

Miesiąc produkcji : 12

Rok produkcji : 1991

Lata produkcji : 1985 - 1993

Kod modelu : W 124 C

Opis nadwozia : NADWOZIE 4 DRZWIOWE

Zakład produkcyjny : SINDELFINGEN NIEMCY

Numer seryjny : 684124

Skrzynia biegów :

System bezpieczeństwa, rozstaw osi i inne :

Pozostałe informacje : NUMER IDENTYFIKACYJNY JEST OGRANICZONY Z OBU STRON GWIAZDĄ LEWOSTRONNY UKŁAD KIEROWNICZY

Uwagi : DATĘ PRODUKCJI ROZKODOWANO NA PODSTAWIE NUMERU SERYJNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8ZZ1N047519

 

ODP MODERATORA:

Wynik ROKVY

 

Data i godzina zapytania: 2008-12-23 00:00:06

VIN WAUZZZ8ZZ1N047519

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 2001

 

W systemie ROKVY PLUS możesz określić dodatkowo miesiąc produkcji pojazdu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej naciśnij przycisk „ROKVY PLUS".

 

Deklarowany rok produkcji (2001) zgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

 

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

Uwaga:

System informacyjny ICARIS pozwala zweryfikować i odnaleźć wszystkie oznaczenia pojazdu. Usluga PROVIN – weryfikacja historii pojazdu. Więcej informacj uzyskasz na www.cebia.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z ustaleniem roku produkcji Citroen C5

VIN: VF7DCRHYB76300000. :?:cry:

Podobno to 2002 .

 

 

 

 

Numer VIN : VF7DCRHYB76300000

Nazwa fabryki : AUTOMOBILES CITROEN

Adres : 117-167 QUAI ANDRE CITROEN 75747 PARIS

Państwo : FRANCJA / EUROPA

Marka : CITROEN

Model, typ : C5 2.0 HDI

Silnik : OLEJ NAPĘDOWY

Miesiąc produkcji : NIE JEST ZAKODOWANY W NUMERZE VIN

Rok produkcji : 2002

Lata produkcji : 2001 - 2004

Kod modelu : D

Opis nadwozia : NADWOZIE 5 DRZWIOWE

Zakład produkcyjny : FRANCJA

Numer seryjny : 300000

Skrzynia biegów :

System bezpieczeństwa, rozstaw osi i inne :

Pozostałe informacje :

Uwagi : DATĘ PRODUKCJI ROZKODOWANO NA PODSTAWIE NUMERU SERYJNEGO.

 

przyp. mod.

 

 

ODP MODERATORA:

Wynik ROKVY

 

Data i godzina zapytania: 2008-12-23 00:04:32

VIN VF7DCRHYB76300000

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 2002

 

Deklarowany rok produkcji (2002) zgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

 

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

Uwaga:

System informacyjny ICARIS pozwala zweryfikować i odnaleźć wszystkie oznaczenia pojazdu. Usluga PROVIN – weryfikacja historii pojazdu. Więcej informacj uzyskasz na www.cebia.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mój VIN:WF04XXGBB43M56920

PROSZE O ROZKODOWANIE BO W DOWODZIE MAM 2005R

 

ODP MODERATORA - NIESTETY ZŁE WIEŚCI !!!

Wynik ROKVY

 

Data i godzina zapytania: 2008-12-23 00:11:58

VIN WF04XXGBB43M56920

Zidentyfikowany rok produkcji pojazdu: 2003

 

W systemie ROKVY PLUS możesz określić dodatkowo miesiąc produkcji pojazdu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej naciśnij przycisk „ROKVY PLUS".

 

Deklarowany rok produkcji (2005) niezgodny z identifikowanym rokiem produkcji pojazdu.

Został zidentyfikowany odmłodzony pojazd.Jest to bardzo częsty przypadek, którego celem jest podniesienie wartości pojazdu. Niestety. To może być skradziony pojazd ze zmienionymi danymi.

 

Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące roku produkcji wyślij zapytanie do pracownika centrum wsparcia Systemu ROKVY.

 

Wydruk ma tylko charakter informacyjny.

 

Uwaga:

System informacyjny ICARIS pozwala zweryfikować i odnaleźć wszystkie oznaczenia pojazdu. Usluga PROVIN – weryfikacja historii pojazdu. Więcej informacj uzyskasz na www.cebia.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem. Bo ten ford jest wyprodukowany 11.2003. Jak sie diagnosta na przeglądzie połapie to będziesz mieć najprawdopodobniej cofniętą decyzję o rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co w takiej sprawie robić, kupiłem ten samochod trzy tygodnie temu, aktualnie mam próbny dowód i w styczniu mam odebrać z komunikacji nowy.

Przecież komis mi pieniędzy już nie zwróci jak to załatwić.

Proszę o porade!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież komis mi pieniędzy już nie zwróci jak to załatwić.

 

Owszem powinien zwrócić. W umowie powinno być zaznaczenie, że pojazd jest wolny od wad prawnych, a przecież nie jest. Wal do komisu, postrasz policją i prokuraturą i spróbuj wyciągnąć kasę. Najpierw zajedź na jakąś skp i niech diagnosta ci da wydruk z programu dekodującego, albo skseruje stronę o fordach z autoidenta cobyś miał jakiś argument w dłoni.

 

Jak nie pomoze zostaje ci policja i prokuratura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, mam juz strone z wyjaśnieniem do nr.nadwozia.

mam na ten samochód f-re, w niej pisze że to r.2005,

i numer tam też jest wypisany.

Jak wyjasnie to dam znać!!! co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp do postu z systemu ROXY napisałem. Jednak Śliwek napisał, iż ma już pozwolenie czasowe a to oznacza, że diagnosta przyklepał rok produkcji 2005 i z dokumentów wynika również 2005r. a to oznacza, że nie ma powodu wyrejestrować tego pojazdu. I w urzędzie celnym i skarbówce jest 2005. Więc o co chodzi? A o to, że systemy rozkodowujące VIN nie potwierdzają że to auto jest z 2005 tylko jest o 2 lata młodsze z 2003 więc coś tu jest przespawane. Chwała diagnoście co nie miał uwag podczas pierwszego badania.

Tak jak pisał PSUJ szybki zwrot pojazdu anulowanie obustronne umowy celem wyrejestrowania z powodu nie dojścia do skutku transakcji albo dostosowanie ceny do roku 2003.

Na wszelki wypadek proszę sprawdzić po nr VIN u producenta pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp do postu z systemu ROXY napisałem. Jednak Śliwek napisał, iż ma już pozwolenie czasowe a to oznacza, że diagnosta przyklepał rok produkcji 2005 i z dokumentów wynika również 2005r.

(........)

Tak jak pisał PSUJ szybki zwrot pojazdu anulowanie obustronne umowy celem wyrejestrowania z powodu nie dojścia do skutku transakcji albo dostosowanie ceny do roku 2003.

Na wszelki wypadek proszę sprawdzić po nr VIN u producenta pojazdu.

Panie Bogusławie, aż się nadziwić nie mogę, że PAN dał taką odpowiedź ?!

:x:shock:

To, że urząd dał pozwolenie czasowe, to nie jest równoznaczne że diagnosta widział pojazd i co kolwiek badał :sad:

Nic jeszcze nie jest przyklepane - a kupujący i urzędnik WK opierał się na dokumentech, które przedstawił petent w tym przypadku faktura zakupu. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby był to 2005r. – wiemy, że listopad – a odbiór dowodu rejestracyjnego planowany jest na styczeń. Jak nic musiał być na badaniu technicznym i wyznaczony został kolejny termin badania musiał załączyć do wniosku o wydanie pozwolenia czasowego.

 

Więc zakładam, że był na badaniu gdyż bez ważnego badania Urząd nie przyjął by dokumentów do rejestracji czasowej.

 

Jak się domyślam jest to sprowadzony z zagranicy, gdyż producent nie wprowadziłby w błąd klienta "salonowego". A to oznacza dodatkowo, iż przechodził pierwsze badanie z zagranicy więc kolejny diagnosta widział pojazd i oznakowanie pojazdu z rokiem produkcji na elementach pojazdu.

 

Ani Urzędnik ani kupujący nie popełnili błędu gdyż zaufali diagnoście.

 

to nie jest równoznaczne że diagnosta widział pojazd i co kolwiek badał
A z tym to nawet jestem w stanie się zgodzić jednak diagnosta nawet czy widział pojazd czy go nie widział to dokumenty wystawił (znowu zakładając, że badanie widnieje w rejestrze).

 

Ot taka dygresja na koniec:

Boom na samochody sprowadzane z Zachodu nie słabnie. Podobnie jak szok wcześniej szczęśliwych właścicieli. Bo nawet 90 proc. umów kupna-sprzedaży używanych aut może być sfałszowana. A to oznacza, że w najlepszym razie, w wypadku np. kolizji, stracimy "tylko" wypłatę ubezpieczenia.

źródło: pierwsza strona norcomu http://site.norcom.pl/ Chcesz kupić używane auto? Sprawdź dobrze umowę

Wtorek, 23. Grudzień 2008 08:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM AUTO KUPILEM Z KOMISU A ONI JUZ MIELI GO NA SIEBIE ZAREJESTROWANEGO.

KARTA POJAZDU JEST DOWOD REJESTRACYJNY TEZ.

wIDZIELISMY DOWOD Z ZAGRANICY PRZY KUPNIE GO I WSZEDZIE JEST 2005R.

JAK TO MOZLIWE A U DIAGNOSTY TEZ BYLEM I RZECZYWISCIE JEST 2003R W VIN.

ALE ONI ZAREJESTROWALI TO I JA NIE BEDE MIAL KLOPOTU CHYBA !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.