Skocz do zawartości

Tabliczka zastępcza pojazdu.


AUTO-SERWIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Co powinna zawierać tabliczka zastępcza pojazdu?

Moim zdaniem powinno być: marka, typ pojazdu, nr VIN, dmc pojazdu, dmc zestawu, max nacisk osi oraz kto wykonał tabliczkę. Wartość poszczególnych mas wykluczyłoby kombinowanie z dmc ciągnionej przyczepy przez pojazd.

Proszę o Wasze opinie na ten temat.

- pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • Psuj

    9

  • Fredek

    8

  • Marek1

    7

Tabliczka zastępczas, jak sama nazwa wskazuje, zastępuje fabryczną. Każdy kierowca mający uprawnienia do kierowania pojazdem powinien znać przepisy Prawa o ruchu drogowym. Tym samym wie, że jakiekolwiek manipulowanie danymi technicznymi lub przekraczanie przepisow w tym zakresie jest karalne. Tabliczka zasętpcza służy pomocy w identyfikacji pojazdu a nie ustalaniu warunków technicznych, tak jak tabliczka znamionowa nadawana przez producenta. Jeżeli jej brak a dane techniczne są trudne do ustalenia można poprosić o wyciąg ze swiadectwa homologacji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tabliczki (mam gotowe niewiem skąd je szef kupił) zawierają:

Marka pojazdu

Typ/Model

Nr VIN nadwozia (podwozia-ramy)

Tabliczka wykonana przez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że nie mówicie o tabliczce zastępczej wzór której podany jest w zalączniku Dz.U 227, poz.2249 bo tam jasno jest określone jak ona ma wyglądać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijamy ręcznie tabliczki zastepcze i tylko to co ma byc zawarte sa to trzy pozycje Marka Typ/Model Nr nadwozia no i kto wykonał , i tyle zadnych bzdur , acha jeśli jest stara tabliczka bo sa takie przypadki to nie zrywamy jej tylko kasujemy numer Vin bedący juz nieaktualnym z róznych powodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy jakie dane zawiera tabliczka zprojektowana przez ustawodawcę lecz moje pytanie dotyczy- co powinna zawierać aby spełniała w pełni swoją rolę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyjacielu! Zawartość tabliczki zastępczej jest sciśle okreslona w ustawie. Moim zdaniem tabliczka w formie którą zaproponował indolent ustawodawca jest w pojeździe zupełnie zbyteczna ponieważ powiela ona tylko numer nadwozia(ramy0 i nic poza tym. 8)

 

[ Dodano: 22-08-2005, 19:41 ]

a jeśli zaczniemy gdybać co w niej powinno być to może cały dip a może tylko trochę? Polacy mają to do siebie, że gdzie się spotka ich dwóch tam są trzy zdania. Nie ma możliwości zadowolenia wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Niemieckich zastępczych jest DMC , naciski na osie , nr vin , marka ,typ. a niekiedy bo sie z taką spotkałem był rok prod pojazdu [ ciekawe co? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
mam nadzieje że nie mówicie o tabliczce zastępczej wzór której podany jest w zalączniku Dz.U 227, poz.2249 bo tam jasno jest określone jak ona ma wyglądać :|

 

W rozporządzeniu jest mowa o przykładowym sposobie umieszczania tabliczki i podane są wymiary tabliczki, nie jest to wzór. Tablczka musi zawierać cechy podane w załączniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Przyjechał do mnie klient z zapytaniem o wykonanie tabliczki zastępczej ale drukowanej. My taką możliwość mamy tylko że klient jest z terenu innego starostwa. Czy można poprosić w Starostwie o skierowanie na wykonanie tabliczki zastępczej w stacji działającej na terenie innego starostwa? Na jego terenie stacje wykonują tabliczki nitowane a on chciałby mieć naklejaną. Nie umiałem mu odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas i z miejskiego i ze starostwa decyzje są z numerem stacji która ma wykonać. Ale klient może sugerować konkretną oskp (u nas tylko oskp dostają pozwolenie na tabliczki i numery)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może prosić stację spoza terenu starostwa?

 

Tego nie wiem... :oops: Ale skoro starostwo kieruje do nas , a pod nie nie podlegamy, to chyba może skierować i gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.