Skocz do zawartości

Tabliczka zastępcza pojazdu.


AUTO-SERWIS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • Psuj

    9

  • Fredek

    8

  • Marek1

    7

Ja rozumiem przy nabijaniu, ale jak sama tylko TZ?? Gdzie tam jest nr stacji?

 

Na tabliczce zastępczej jest numer skp która wykonała tabliczkę, a wszystkie skierowania jakie mam w segregatorze mają wskazanie konkretnej stacji. Tak po prostu jest u nas, ale jak napisałem:

Ale skoro starostwo kieruje do nas , a pod nie nie podlegamy, to chyba może skierować i gdzie indziej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sama tylko TZ?? Gdzie tam jest nr stacji?

 

Dziennik Ustaw Nr 236— Poz. 1401

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 21 października 2011 r.

w sprawie szczegółowego sposobu oraz trybu nadawania i umieszczania w pojazdach cech identyfikacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można poprosić w Starostwie

Wcale nie trzeba prosić ,decyzja na tabliczkę nie jest do konkretnej stacji .

 

Nie wszędzie tak jest u mnie jest podana konkretna SKP.

 

Wracając do tematu, zgodzę się, że TZ w obecnym wydaniu niewiele daje, a wskazane byłoby podanie to co jest na pierwotnej TZ, czyli DMC, zestaw i naciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podana konkretna SKP.

 

U mnie też tak jest.

 

wskazane byłoby podanie to co jest na pierwotnej TZ, czyli DMC, zestaw i naciski.

 

Jak najbardziej przydałoby się na TZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolf napisał/a:

wskazane byłoby podanie to co jest na pierwotnej TZ, czyli DMC, zestaw i naciski.

 

 

Jak najbardziej przydałoby się na TZ.

 

Tylko kto miałby to ustalać co tam było????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzasz to na OBT?

Są przecież katalogi, dealerzy, rzeczoznawcy ponadto jest punkt zaczepienia zawarty w DR.

Jak wprowadziliby nowy wzór TZz DMC itd, to na pewno znalazłbyś sposób.

Zaraz pewnie będzie dużo wypowiedzi negujących, tak jak z kamerami na SKP, że po co, że nie potrzeba.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież katalogi, dealerzy, rzeczoznawcy ponadto jest punkt zaczepienia zawarty w DR.

Do zdecydowanej większości pojazdów można zamówić orginalną TZ w ASO i to zwykle za niższą kwote niż wykonaną w SKP :) . Niestety nie zawsze jest to wyjście z sytuacji, bo czasami dane te są nieaktualne :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież katalogi, dealerzy,

 

Pojazdy są homologowane w różnych wersjach z różnymi danymi, pod jednym numerem homologacji...

 

ponadto jest punkt zaczepienia zawarty w DR.

Tiaa... np ford transit, długi, na bliźniaku i w dr 3490... LOL...

 

rzeczoznawcy

 

Nie rozwalaj mnie ... proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne macie podejście, tak jak przypuszczałem.

Coś typu, lepiej zrobić jazdę na światłach cały rok i powstawiać fotoradary niż budować drogi.

Co do homologacji na dzień dzisiejszy jest bałagan, jeden typ jedna homologacja, TZ nie zgadzają z homologacją :x , a do tego WK nie chce poprawić zapisu w DR :razz:

Transit bliźniak - przecież dużo aut wychodzi nowych z homologacją na bliźniaku DMC do 3500kg - czemu się dziwisz.

Są rzeczoznawcy i "rzeczoznawcy" to samo można powiedzieć o nas są diagności i "diagności" - chyba niesprawiedliwie to oceniasz.

 

"Zgubiłem DR i TZ... Przyjeżdżam na SKP w celu ustalenia danych. Auto 15 lat albo starsze... Powodzenia życzę wolf ;) " - mało jest takich przypadków dzisiaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało jest takich przypadków dzisiaj ;)

 

Jakbym chciał "dopasować" sobie DMC do potrzeb to tak właśnie bym zrobił :)

Unosisz się, a niepotrzebnie. Wskazujemy tylko, że wielu przypadkach trudno miarodajnie to DMC ustalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na dzień dzisiejszy, to mało jest przypadków dmc 3500kg i ładowność 300kg :razz:

 

I wtedy zazwyczaj "gubią" się TZ. A Ty wspaniałomyślnie nadasz zastępczą z danymi jak w DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak Ty robisz OBT takiego pojazdu? Wynik N?

 

Nie rozmawiamy o N za brak tabliczki, jakbyś zapomniał, tylko o sensie umieszczania na tabliczkach zastępczych mas i o tym kto ma je ustalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że nie chodzi o N za brak TZ tylko o parametry.

 

No właśnie o to chodzi!! Ja jestem ZA, tylko kto te parametry ma zatwierdzić? Bo jeśli będzie to łopatologiczne przepisanie z DR to podziękujmy już, bo masowo będą zatwierdzane zmiany dmc w celu jazdy na kat B prawka. A to nie o to chodzi - prawda?

 

Weź np pod uwagę SAMa - jest sens umieszczania parametrów?

 

Jak najbardziej. Czemu twierdzisz, że nie? Tu by sytuacja była przynajmniej jasna - parametry by odpowiadały tym z badania zgodności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy klient może sam zawnioskować o wykonanie Zastępczej TZ,czy musi być zaświadczenie z Stacji o jej braku?,a jeśli zaświadczenie to jakim badaniem? Może 6,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 6.9 tabliczka nie zawsze jest potrzebna. Może okazac się pomocna, a czasem jest zastepcza.

Trza iść do WK i napisać, że tabliczkę pazurami pies zdarł, albo jakoś tak... żona spodnie wyprała. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK bezprawnie wymagają badania potwierdzającego brak tabliczki. Powinien wystarczyć sam wniosek klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym jest rzecz.

 

Sprawa prosta - złożyć wniosek i czekać. Jeśli wezwą do uzupełnienia to muszą podać podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.