Skocz do zawartości

Tabliczka zastępcza pojazdu.


AUTO-SERWIS

Rekomendowane odpowiedzi

Zgnił nr VIN w Eskorcie, co jest normą. Zgnił razem z całym pojazdem ale na BT zamiast niego ,pojawia się Eskort w bardzo dobrym stanie jedynie ze "zgniłym, nieczytelnym nr nadwozia...

Marek, ja cały czas mówię o pojeździe, który znam od lat i jestem pewien, że numer zgnił, a Ty weźmiesz w ciemno opinię, nawet tę nieuczciwą, czy będziesz poprawiał rzeczoznawcę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    20

  • Psuj

    9

  • Fredek

    8

  • Marek1

    7

weźmies z w ciemno opinię, nawet tę nieuczciwą, czy będziesz poprawiał rzeczoznawcę ?

Ja, na szczęście, dostaję decyzję i skierowanie tylko na nabicie numeru nadwozia i wykonanie TZ dlatego nie muszę podejmowac żadnych innych czynności... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę podejmowac żadnych innych czynności...

To by się okazało dopiero, gdybyś przez "nieuwagę" rzeczoznawcy nabił ten numer w zupełnie innym pojeździe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się okazało dopiero, gdybyś przez "nieuwagę" rzeczoznawcy nabił ten numer w zupełnie innym pojeździe ,,,

To, że nie muszę podejmowac innych czynności nie znaczy, nie zwalnia od zwykłej czujności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 13-02-2015, 14:07 ]

napisał

Michał, mam na myśli sytuacje, gdzie wykonuję coroczne OBT i numer skorodował na moich oczach, wiem o tym polu numerowym więcej od rzeczoznawcy,,,

 

nie rozumiem, ja, jak tylko widzę ślad rdzy (w oplu czy fordzie podłoga, gąbka, buty, śnieg, woda), to od razu mówię klientowi, co go czeka, co ma zrobić by to zabezpieczyć a nawet sam mu w tym pomagam (areozol, smar, wd, gorzej spód)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet sam mu w tym pomagam (areozol, smar, wd, gorzej spód)

Ja też pomagam wymienić spalone żarówki,na biegu naprawiam hamulce.....bo przecież to mnie zależy,aby auto przeszło pozytywnie badanie :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, po kim jak po kim, ale po Tobie się spodziewałem bardziej ludzkiego podejścia. Ja pomagam wymienić żarówki i nie widzę w tym nic złego. Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Owszem mogę klienta puścić z UD, ale wolę żeby miał wszystkie światła sprawne. Poza tym wszystko zależy od tego jaki mam ruch na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy braku pozycyjnych, też ???

wolę żeby miał wszystkie światła sprawne.
Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
może tu zdrowy rozsądek ukrytym jest... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Owszem mogę klienta puścić z UD, ale wolę żeby miał wszystkie światła sprawne.

Masz rację.Wszystko w granicach zdrowego rozsądku.Mnie też chodzi o to żeby miał wszystkie światła sprawne.Czyli ,żeby przed OBT sprawdził sobie oświetlenie.Nie wrzucam wszystkich klientów do jednego "wora"bo zdarzają się różne przypadki (w granicach zdrowego rozsądku). Chodziło mi tylko ogólnie o zmianę mentalności klientów (nie wszystkich). Czasem taką pomocą przyzwyczajamy ich sami do tego,że to nam zależy na tym aby pojazd przeszedł z wynikiem P badanie techniczne niż samym klientom.To klientowi powinno zależeć na tym a nie nam.Pewnie nie raz słyszałeś-"a to musi być?" "Panie mnie to nie przeszkadza...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko ogólnie o zmianę mentalności klientów (nie wszystkich). Czasem taką pomocą przyzwyczajamy ich sami do tego,że to nam zależy na tym aby pojazd przeszedł z wynikiem P badanie techniczne

Albo mówią wręcz, panie ja tak dwa lata jeżdżę, a pan mi tu d..ę zawraca ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet sam mu w tym pomagam (areozol, smar, wd, gorzej spód)

Ja też pomagam wymienić spalone żarówki,na biegu naprawiam hamulce.....

 

To jakieś spotkanie diagnostów "z misją"? :cool:

A to przepraszam... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś woli się "szarpać" z identyfikacją lub stracić klienta niż powiedzieć jedno zdanie to bardzo proszę

co do misji ja czuję że jest część osób, które oczekują ode mnie pomocy bo na samochodach się nie znają

nie jestem kanarem ani urzędasem zasłaniającym się § żeby nic nie robić

a werbalnie wyrażona wdzięczność klienta jest warta każde pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do misji ja czuję że jest część osób, które oczekują ode mnie pomocy bo na samochodach się nie znają

Tymczasem to co jest przedmiotem BT, to sprawdzenie i stwierdzeniem czy pojazd zagraża czy tez nie zagraża BRD.

Pewnie miłe jest i oczekiwane prze klientów takie stawianie siebie jako wyroczni co do wszystkich aspektów technicznych pojazdu.

Tymczasem wiele z nich nie podlega w ogóle ocenie na BT bo nie ma wpływu na bezpieczeństwo jazdy.

Dlatego BT nie ma wartości ekspertyzy stanu technicznego pojazdu i nie ma się co na to wychylać, pomimo tego, że wielu klientów odnosi takie wrażenie a nawet wręcz czegoś takiego oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam listę i rodzaje usterek

Czyżbym Ci zarzucił, że nie znasz ?

Owszem mogę klienta puścić z UD, ale wolę żeby miał wszystkie światła sprawne.

Przyznasz, że dwuznacznie to zabrzmiało,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.