Skocz do zawartości

Brak wpisu Gaz w DR 1,5 roku po montażu


Skrzypa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z góry przepraszam jeżeli założenie nowego tematu było niepotrzebne ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a mianowicie:

Instalacje gazową założyłem 1,5 roku temu, zaraz po wykonaniu badania technicznego więc jest ono ważne jeszcze ponad pół roku (2 lata) problem tym że jakimś cudem zapomniałem o załatwieniu sprawy w urzędzie i wpisaniu tego do dowodu.. badanie techniczne czeka mnie w lipcu 2009 więc czasu mam jeszcze sporo, ale będę wdzięczny za info jakie mam możliwości działania i czy nie bede miał problemów (chociaż sam fakt że jeżdze w ten sposób jest chyba problemem)

z góry dziękuje za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tym że jakimś cudem zapomniałem o załatwieniu sprawy w urzędzie i wpisaniu tego do dowodu

No to jedź do WK i wpisz .Nie zapomnij o fakturze za montaz i homo na instalacje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakimś cudem

Cuda się zdarzają :D

No to jedź do WK i wpisz .Nie zapomnij o fakturze za montaz i homo na instalacje :-D

Zrób sobie przegląd do tego jeszcze WK będzie się napewno czepiał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć do WK z homologacją i FV za montaż - jak Ci wpiszą to leć do Kościoła i daj na mszę dziękczynną bo będziesz miał szczęście ;)

Przepis stanowi bowiem, że WK wpisując GAZ do DR skraca termin badania na rok od daty montażu instalacji, czyli jak Ci skrócą, to wyjdzie data wsteczna, czyli, że de facto badań już nie masz, czyli auto do ruchu dopuszczone nie jest... :) WK wygoni Cie więc na stacje po badanie najpierw... A stacja nie zrobi badania, bo zapisy w DR są niezgodne ze stanem faktycznym - brak wpisu GAZ... :) I kółko się zamyka :) Ten temat z kolei był już tu poruszany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że u nas w starostwie do roku wpisywali,po upływie tego czasu pierwsze gazu-114zł+98zł później po wpis do WK i powrót na stacje po stempelek chociaż niekoniecznie bo wk też może swój postawić,poprawcie koledzy jak coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź...

powiem szczerze że dość mocno mnie zaskoczyła wiadomość nie o tym że bede miał problemy z powodu mojego niedopilnowania sprawy (bo to moja wina), ale że takie badanie trzeba wykonywać co roku mimo iż auto mam na tyle młode że badanie tech miałem ważne dwa lata. I tu pojawia się problem ponieważ naprawde tego mi nikt nie uświadomił (wiem że nieznajomość prawa szkodzi). Pewnie dowiedziałbym się tego w WK....?

Pojawia się zatem pytanie co jeśli nie załatwie pieczątki w WK? demontaż instalacji i twierdzenie że takowej nigdy nie posiadałem? Jutro rano ide więc chyba się czegoś dowiem :/

 

jeszcze raz dzięki

napiszcie jeśli wiecie coś na temat takiej sytuacji kiedy sprawy nie udało się załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - miałem takie przypadki, że z powodu takich czy innych błędów formalnych, braków w dokumentach itd. kończyło się wymontowaniem instalacji bo nie można jej było w żaden sposób zalegalizować. Ale to rzecz jasna skrajne przypadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK wygoni Cie więc na stacje po badanie najpierw... A stacja nie zrobi badania, bo zapisy w DR są niezgodne ze stanem faktycznym - brak wpisu GAZ...

 

Nie wiem w czym problem??.

Instalacja nówka,papiery są tylko termin niedotrzymany!

WK nie wygania, tylko pisemnie kieruje na badania dodatkowe i w tym przypadku na okresowe .Dostaje tablice z WK +skierowanie na BT i finał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam...

powiem Wam szczerze że byłem nastawiony po Waszych komentarzach na to że będę w urzędzie miasta klęczał i błagał o pieczątke.... wiecie co się okazało?

podchodzę do okienka, w okienku młoda dziewczyna (nadmienie że UM Zabrze), daje papiery i mówię że mam poważny problem bo troche po terminie. Ona pyta czy mam homologacje i fakture, jak tak to nie ma problemu... wbiła mi pieczątke bez negatywnego słowa, nawet troche sobie pożartowaliśmy bo dwa razy musiałem się do niej wracać bo potrzebna była np karta pojazdu!

Powiem szczerze że nie wiem w takim razie skąd taka Wasza opinia, czy po prostu miałem jakieś ogromne szczęście, czy dziewczyna nie znała się na rzeczy??? nie mam pojęcia, ale pieczątke załatwiłem od ręki!

Także dla osób w podobnej sytuacji- nie łamcie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj na mszę dziękczynną bo będziesz miał szczęście

zgodnie z powyższym cytatem :D

 

a jeśli termin następnego BT nie zostałtał zmieniony to

dziewczyna nie znała się na rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zatem pytanie co radzicie.... mam pieczątke w DR, faktycznie data badania tech nie jest zmieniona i nadal mam termin na lipiec 2009 (więc może faktycznie dziewczyna nie znała się na rzeczy?)... czy mam udać się jak najszybciej na badanie do KP czy olać to i iść na termin lipcowy oszczedzając kase? jak to wygląda, czy będe miał teraz problemy z oceną pozytywną badania??

 

i pytanie drugie z innej beczki.... w moim drugim autku na gaz którym jeździ żona zepsuła się instalacja, autko wysłużone instalacja też wiele razy na siebie zarobiła, jednak dystans jaki pokonuje nie uzasadnia już do jej naprawy (żona pokonuje pare kilometrów dziennie) i szkoda mi kasy na nią (instalacje :)) rozumiem że badania z wynikiem pozytywnym nie przejde jeżeli auto będzie miało wyłączony gaz i nie nadmienie że nie działa? musi chodzić podczas badania na gazie??

 

z góry dziękuje za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że badania z wynikiem pozytywnym nie przejde jeżeli auto będzie miało wyłączony gaz i nie nadmienie że nie działa? musi chodzić podczas badania na gazie??

 

Potwierdzam :lol:

 

mam pieczątke w DR, faktycznie data badania tech nie jest zmieniona i nadal mam termin na lipiec 2009

 

Jeździć :)

 

jak to wygląda, czy będe miał teraz problemy z oceną pozytywną badania??

Jeśli sprawny technicznie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawny technicznie to nie.

Jak tak????

Instalacja musi być sprawana to dopiero dostanie pozytywa, poniewaz należy spardzić szczelność, analize spalin itd:

Także musi instalacja byc sprawana :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze . Jęździć

Na drugie . Zdemontuj instalację , podczas badania dostaniesz negatywa za niezgodność zapisu w dowodzie ze stanem faktycznym i po skreślonym wpisie w dowodzie z wydziału komunikacji będzie mniejszy wydatek podczas następnych okresówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Ci powiem odnośnie tego pierwszego autka, co się "udało". Chcesz to sobie jedź z tym badaniem do lipca, ale pamiętaj o jednym - w przypadku szkody ubezpieczeniowej z zakresu AC (ale nie tylko) bystry ubezpieczyciel (a tu nie licz, że trafisz na pracownika niedouczonego takiego jak w WK) uzna, że Twój pojazd nie został poddany badaniu w wyznaczonym terminie, gdyż zapis w DR jest niezgodny ze stanem faktycznym wynikającym z unormowań prawnych.

Mówiąc krótko - w chwili obecnej, tak naprawdę jeździsz BEZ WAŻNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH - poprzez paradoks nieaktualnych zapisów w DR pewnie umknie to niedouczonym policjantom, pracownikom WK itd. w codziennych rutynowych sprawach, ale w razie jakiegoś zdarzenia zapomnij o odszkodowaniu i licz się ze wszelkimi konsekwencjami poruszania się pojazdem bez ważnych okresowych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co "blakop"

 

natomiast jesli zatrzyma Cię douczony Policjant (np: sam ma gaz w samochodzie i wie jak często pojazd podlega badaniu)

 

Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1) stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a) zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,

b) zagraża porządkowi ruchu,

c) narusza wymagania ochrony środowiska;

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;

3) stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;

4) uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);

5) stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzięki za odpowiedź... nie jest to to co chciałbym usłyszeć ale przekonaliście mnie żeby jednak iść zrobić przedwczesne badania :(

 

jeszcze raz dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.