Skocz do zawartości

problem z rejestracja Hyundaia Tucsona


janekpawlak

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem Hyundaia w USA . Na titlu jest rocznik 2006 , rzeczoznawca potwierdzil ten rocznik,

na przegladzie wpisano tez 2006, servis potwierdzil rocznik tylko Urzad Celny zakwestionowal

rocznik podajac 2005.

W wydziale komunikacji nie chca przyjac dokumentow bo twierdza ze na wszystkich dokumentach musi byc ten sam rocznik. Jak mam wybrnac z tej sytuacj. prsze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha numer vin podałes w innym dziale

 

Numer VIN : KM8JM12B76U309684

Nazwa fabryki : HYUNDAI MOTOR COMPANY

Adres : 140-2, KYE-DONG, CHONGRO-GU SEOUL

Państwo : KOREA POŁUDNIOWA / AZJA

Marka : HYUNDAI

Model, typ : TUCSON 2.0 I

Silnik : BENZYNA

Miesiąc produkcji : NIE JEST ZAKODOWANY W NUMERZE VIN

Rok produkcji : 2006

Lata produkcji : 2004 - -->

Kod modelu :

Opis nadwozia : NADWOZIE 4 DRZWIOWE

Zakład produkcyjny : ULSAN KOREA POŁUDNIOWA

Numer seryjny : 309684

Skrzynia biegów :

System bezpieczeństwa, rozstaw osi i inne :

Pozostałe informacje :

Uwagi : DATĘ PRODUKCJI ROZKODOWANO WG NORMY ISO 3779

 

Z numeru vin wychodzi 2006 ale jest rozkodowany w/g iso więc to modelowy a nie produkcji. Rok produkcji masz na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znamionowej jest trudo odczytac - jest uszkodzona, porysowana.

A jesli nie zmienia rocznika to jak mam rozwiazac problem. WK musi miec wszedzie jednakowe daty. Jak moge to wszystko wyprostowac

 

[ Dodano: 28-11-2008, 08:49 ]

na tabliczce jest 28 okt 200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tabliczce jest 28 okt 200

 

Hehe... ktoś się postarał żeby tej ostatniej cyfry nie było... Pamiętaj, że zafałszowanie roku produkcji pojazdu jest dążeniem do uzyskania określonej korzyści majątkowej, a to jest karalne.

 

Jak na moje oko to jest 2005 a Urząd Celny głupi nie jest. Zostaje ci pisanie do producenta. Jeśli producent potwierdzi 2006 to nikt ci tego nie podważy - inaczej wszędzie musisz zmienić na 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie serwis tylko producent, papierek z serwisu można sobie na ścianie w WC przybić. Ewentualnie główny importer w imieniu producenta, to nie to samo co serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sytuacja wygląda tak. Jeśli chodzi o miesiąc to "okt" raczej napewno oznacza october czyli październik. W roku 2006 28 październik wypadał w sobotę. W 2005 w piątek. Moje zdanie jest takie. Mało prawdopodobne jest aby tabliczka została wydana w sobotę. Ja uważam, że samochód jest z 2005 roku. A druga sprawa jeśli byłby z 2006 roku to dlaczego "zniszczyła" się ostatnia cyfra z daty?

A gdzie jest zamocowana ta tabliczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok który jest w papierach jest to rok modelowy. na tabl. identyfikayjnej w USA okreslany jest rok produkcji pojazdu.Mówiąc krótko rok produkcji 2005, a rok modelowy 2006. Diagnosta moze dopisac w dipie wm uwagach rok modelowy 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, tylko nie wiem co ze zmiana roku w tytule , bo w innych dokumentach mogę zmienic. Nasz UK chce miec wszystkie daty jednakowe czy musza uwzgldnic ten dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem prawie ten sam problem z Elantrą z tym, że nie była "uszkodzona" data na tabliczce. Mojego badania nikt nie podważył. Natomiast celnik po dowiezieniu dokumentów z badania sprawdził sobie datę z tabliczką i skorygował rok produkcji w już wydanych dokumentach. Wiem to od klienta. Tylko u mnie była cała data na tabliczce. Z WK dzwonili że jest inny rok produkcji z dokumencie z USA. Wyjaśniłem o co chodzi (rok modelowy itp.) i zrobiłem wpis w uwagach. Rok produkcji był 2001 a modelowy 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.