Skocz do zawartości

ograniczkin predkosci a pierwsza rejestracja przed 1988


kysiu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam nastepujacy problem czy samochody ktore były rejestrowany po raz pierwszy za granica przed rokiem 1988 musza miec ogranicznik predkosci? czy wylaczenie o tej rejestracji odnosi sie tylko w przypadku zarejestrowania przed ta data w Polsce? ktos cos wie na ten temat? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wiarogodną informację o tym, że pojazd był zarejestrowany przed w/w datą za granicą, najlepiej potwierdzoną dokumentem, to nie musi mieć ogranicznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiarygodna? np auto jest z roku 1987 i prawdopodobnie ma w dowodzie rejestracyjnym wpisana date pierwszej rejestracji za granica to juz wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma mieć jednoznaczną datę pierwszej rej. (nie mylić produkcji, pojazd może być wyprodukowany wcześniej, a rejestrowany później, przepis mówi o dacie rejestracji, tak przynajmniej ja to rozumiem) przed dniem 1.01.1988r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak data produkcji a rejestracji to co innego. ale mam taki przypadek w niemieckich papierach mam date pierwszej rejestracji rok 1987 czyli ze nie musi niby miec a nas w kraju byl rejestrowany tam w 2000 roku. czyli teraz zeby nie musial miec ogranicznika predkosci musze zalatwic zeby wpisali w dowodzie rejestracyjnym (w adnotacjach) date pierwszej rejestracji za granica? to bedzie wiarygodne i wystarczajace zeby pojazd nie musial miec ogranicznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rejestracyjnym jest miejsce na datę pierwszej rejestracji pojazdu (niezależnie od miejsca rejestracji, czyli w tym przypadku państwa) oraz datę rejestracji pierwszej w kraju, mam na myśli nasz kraj ;], w tym przypadku masz dwie daty rejestracji w dowodzie:

 

1) pierwsza rejestracja w ogóle (niezależnie od kraju), oraz

2) pierwsza rejestracja w Polsce, jeśli pojazd sprowadzany z zagranicy,

 

natomiast jeśli pojazd był zarejestrowany pierwszy raz w Polsce (np. nowy pojazd) to wtedy jest tylko jedna data.

 

Jeśli diagnosta na pierwszym badaniu w Polsce wbije Ci datę pierwszej rej. za granica przed 1.01.1998r to ogranicznik nie dotyczy Twojego pojazdu, chyba że na kolejnych badaniach wyjdzie, że data produkcji pojazdu jest już po 1988r (informacja od producenta na podstawie nr. nadwozia) i inny diagnosta to podważy mając poważne argumenty, to wtedy niestety mogą zacząć się problemy...

 

Reasumując: jeśli pojazd zarejestrowany przed 1.01.1988r. i masz na to kwit to ogranicznik Cię nie interesuje. (byle nie okazało się, że data nie dotyczy pierwszej rejestracji, a np. początku produkcji tego modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam dokladnie o co mi chodzi. Mam papiery od samochodu. Samochod byl sproawdzony z niemiec w roku 1999. W niemieckim briefie jest napisana pierwsza rejestracja 09.06.1987r. natomiast w dowodzie rejestracyjnym polskim jaki samochod posiada (jest to ten troche starszy rodzaj dowodu rejestracyjnego) jest data pierwszej rejestracji 09.04.1999 nie ma takiej rubryki jak data pierwszej rejestracji ogolnie jest tylko ta co byla w kraju. W adnotacjach urzedowych tez nie ma napisane o pierwszej rejestracji za granica. Ale chyba jak bym sie uparl to powinni mi to wpisac? jesli mam ten niemiecki brief?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brifie z tego co wiem, jest kilka dat, jeśli data, którą podajesz jest faktycznie datą pierwszej rejestracji to przejdź się do swojego wydziału komunikacji z tym briefem i zapytaj, czy na podstawie tego dokumentu wbiją Ci datę pierwszej rejestracji za granicą przed 1988r, co dla Ciebie będzie skutkowało brakiem obowiązku posiadania w pojeździe ogranicznika prędkości.

Mogą ewentualnie rządać od Ciebie ustalenie daty pierwszej rejestracji na podstawie dodatkowego badania technicznego na Twój wniosek na stacji diagnostycznej, a wtedy ze skierowaniem z WK na SKP i tam na podstawie briefu dostaniesz kwitek, że pojazd zarejestrowano w takim a takim czasie, z tym kwitkiem w wydziale nie powinny robić kłopotu.

Osobiście w pierwszej kolejności odwiedził bym WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.