Skocz do zawartości

Lektor


waldi_m1

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś okazję pracować na programie ITS.

 

Tam była taka fajna opcja:

 

Po wpisaniu w rejestr wszystkich danych badania technicznego, przed zatwierdzeniem, można było sprawdzić poprawność wpisu. Robiło się to w ten sposób, że naciskało sie klawisz F10 i lektor ( np. słodki kobiecy głosik :D ) czytał mi wszystkie pozycje danego badania technicznego, a ja porównywałem je z danymi w dowodzie rejestracyjnym.

Wygoda :)

 

 

Czy jest możliwość aby w Stacji 2000 też można było coś takiego zastosować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym proponował, żeby w końcu STACJA2000 miało katalog RPP zgodny z katalogiem źródłowym, bez możliwości manewru, bo jak dzisiaj zobaczyłem rodzaj pojazdu "kempingowóz" to wymiękłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powywalałem wszystkie rodzaje

Powiedz jak to można zrobić, bo ja jak próbuję coś takiego uczynić to mi nie pozwala bo mówi, że do takich pozycji są przypisane badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto ten co innym tworzenie prawa zarzuca

 

no widzisz... tylko ja przepisałem wszystko z dz. U. a Ty wymyślasz jakieś swoje adnotacje...

 

Rodzaj pojazdu - mam tylko zawarte w Dz. U. czyli nie mam jakiś ciężarowo-osobowych, specjalizowanych i takich tam.

Marka - wiadomo

Model - mam wpisane tylko modele handlowe, czyli mam np. RENAULT MEGANE, a nie jakies megane 1,4 , megane 1,9tdi i takie dziwa...

 

adam1501, Jest to najwygodniej zrobić jak masz "czysty" program, bo po prostu pousuwałem wszystkie zapisy z bazy i wpisałem nowe. Jeśli już dłużej pracujesz na programie nie pozwoli on ci usunąć wpisów które są przyporządkowane do badań, musisz uderzyć do Norcomu

ScreenShot002.jpg.5deb985fccf9227297be7279b9a8bde5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że to zmyłka

 

Niestety nie :D

 

Taki los, stacja ma dwa lata, moje solidne podejście do badań i duża konkurencja mająca w nosie jakość badań...

 

Bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wpisane tylko modele handlowe

 

Ale kto określa te modele handlowe? Lokalny rynek samochodów używanych, auto-komis? :)

Bo tak się składa, że homologacje dla niektórych producentów są wystawiane nadal w kwestii nazwy handlowej właśnie 2.0 HDI 2.0I 16V itd. I to właśnie francuskich marek dotyczy :)

 

A tą instrukcję ws.rejestracji doczytałeś w końcu, czy pochłonięty przeróbkami katalogu nie zdążyłeś? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

homologacje dla niektórych producentów są wystawiane nadal w kwestii nazwy handlowej właśnie 2.0 HDI 2.0I 16V itd.

 

Zgadza się, widzę co jest w DR powpisywane. Problem się robi dopiero jak przyjeżdża auto po zatrzymaniu DR, nigdy u mnie nie było, więc nie mam go w rejestrze i po prostu nie bawię się w zgadywanki co ma w DR czy Megane, czy Megane1,6, czy Megane1,6MPI itd - pisze tylko Megane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się robi dopiero jak przyjeżdża auto po zatrzymaniu DR, nigdy u mnie nie było, więc nie mam go w rejestrze i po prostu nie bawię się w zgadywanki co ma w DR czy Megane, czy Megane1,6, czy Megane1,6MPI itd - pisze tylko Megane

I tu masz rację. Ja robię tak samo i nigdy żaden WK nie cofnął zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz uderzyć do Norcomu

Niestety na programie działa firma już kilka lat i są takie "herezje" powypisywane, że ból głowy, może Norbert zrobiłby jakąś poprawkę do programu która by zrobiła porządek i zastosowała słowniki tylko zgodne z Dz.U.

Również stosuję pisownie bez zbędnych dodatków i nigdy nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wpisane tylko modele handlowe

 

Ale kto określa te modele handlowe? Lokalny rynek samochodów używanych, auto-komis? :)

Bo tak się składa, że homologacje dla niektórych producentów są wystawiane nadal w kwestii nazwy handlowej właśnie 2.0 HDI 2.0I 16V itd. I to właśnie francuskich marek dotyczy :)

 

A tą instrukcję ws.rejestracji doczytałeś w końcu, czy pochłonięty przeróbkami katalogu nie zdążyłeś? ;)

Z tego co pamietam to Ty tez preferujesz wpisywanie bez pojemnosci silnika i podobnych udziwnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobacz - nawet nie pozwolą się pokłócić z kolegą, no... ;)

Tak to prawda - marka, nazwa modelu i koniec (tak robię), ale jeśli to pojazd tak, a nie inaczej sklasyfikowany w ITS to nie mogę tego obejść. Z automatu dostaje np. "1.6I 16V SENSODRIVE" itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.