Skocz do zawartości

VIN w Subaru JDM


Bart900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

przeszukałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi.

Jeśli było to sorry i proszę o link.

Sprowadziłem Subaru Impreza Wrx Sti Type R V5 Ltd 1999r.

Wyjątkowo rzadki samochód produkowany tylko na Japonię.

Auto było zarejestrowane w UK i tam je kupiłem od brytyjczyka.

Będę robił przekładkę w autoryzowanej stacji Subaru i będę miał na to stosowne dokumenty.

Pytanie mam co do nr VIN mianowicie w tym samochodzie jak i wielu innych produkowanych na rynek japonski VIN ma 9 cyfr.

Co robić w takiej sytuacji. Zaznaczam że nie jest to szrott tylko kolekcjonerski egzemplarz.

Czy ktoś z forumowiczów miał już doczynienia z takim przypadkiem, jeśli nie to proszę o radę jaka jest formalna droga.

Wiem że pomogłaby mi homologacja ale najprawdopodobniej jej nie mam bo te auta nie były sprzedawane w Europie, jednocześnie auto było zarejestrowane od nowości w UK czyli w UE.

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja równiez miałem na stacji takowe Subaru z 9 cyfrowym vinem.Wrocławski wydział komunikacji rejestruje takie auta tłumacząc że jest to auto w wersji limitowanej o charakterystyce sportowej i dopuszcza takowy vin.Nie pamietam dokładnie na który paragraf sie powołuje musze poszukać.Natomiast po zrobieniu takowego przegladu wydział z głogowa odrzucił twierdząc że homologacja auta jest wyłącznie na Japonię i Vin musi byc normalnie 17 cyfrowy,ale po przedstawieniu sytuacji z Wrocławia odpuścił i zarejestrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja równiez miałem na stacji takowe Subaru z 9 cyfrowym vinem.Wrocławski wydział komunikacji rejestruje takie auta tłumacząc że jest to auto w wersji limitowanej o charakterystyce sportowej i dopuszcza takowy vin.Nie pamietam dokładnie na który paragraf sie powołuje musze poszukać.Natomiast po zrobieniu takowego przegladu wydział z głogowa odrzucił twierdząc że homologacja auta jest wyłącznie na Japonię i Vin musi byc normalnie 17 cyfrowy,ale po przedstawieniu sytuacji z Wrocławia odpuścił i zarejestrował.

 

Dziękuję za trochę "światła w tunelu" , gdyby udało Ci się znaleźć paragraf o którym piszesz to byłbym BARDZO wdzięczny.

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski wydział komunikacji rejestruje takie auta

WK może i może se coś tam tłumaczyć i rejestrować tym bardziej jeśli jest pozytywny wynik badania, tylko się dziwię temu diagnoście co to podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski wydział komunikacji rejestruje takie auta

WK może i może se coś tam tłumaczyć i rejestrować tym bardziej jeśli jest pozytywny wynik badania, tylko się dziwię temu diagnoście co to podpisał.

 

A wg Ciebie 9 cyfrowy Vin jest z założenia niebezpieczny dla ruchu? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód powinien mieć numer VIN z uwagi na rok produkcji (1999) - dla niego zwykły numer nadwozia jest niewystarczający - zgodnie z paragrafem 11 Dz.U.Nr 32.

Złożenie więc dokumentów o rejestrację takiego pojazdu powinno skończyć się ze strony WK wezwaniem do uzupełnienia dokumentów - w tym wypadku decyzji ministra właściwego ds.transportu o odstępstwo od warunku technicznego jakim jest nr VIN. W przypadku niedostarczenia takiego dokumentu wniosek o rejestrację pozostawia się bez rozpatrzenia. Niezależnie od tego, na diagnostę, który wykonał pozytywne badanie winno być skierowane doniesienie do prokuratury o poświadczenie nieprawdy (pozytywny wynik badania w sytuacji kiedy pojazd nie spełnia warunków technicznych).

Tak to wygląda od strony prawnej i poruszane już było nie raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód powinien mieć numer VIN z uwagi na rok produkcji (1999) - dla niego zwykły numer nadwozia jest niewystarczający - zgodnie z paragrafem 11 Dz.U.Nr 32.

Złożenie więc dokumentów o rejestrację takiego pojazdu powinno skończyć się ze strony WK wezwaniem do uzupełnienia dokumentów - w tym wypadku decyzji ministra właściwego ds.transportu o odstępstwo od warunku technicznego jakim jest nr VIN. W przypadku niedostarczenia takiego dokumentu wniosek o rejestrację pozostawia się bez rozpatrzenia. Niezależnie od tego, na diagnostę, który wykonał pozytywne badanie winno być skierowane doniesienie do prokuratury o poświadczenie nieprawdy (pozytywny wynik badania w sytuacji kiedy pojazd nie spełnia warunków technicznych).

Tak to wygląda od strony prawnej i poruszane już było nie raz :)

 

Samochód ma numer VIN zarówno w dowodzie rejestracyjnym, karoserii i blaszce znamionowej.

Wszedzie jest napisane VIN.

Skoro tak jest to może jednak jest to prawda bo wyprodukowano 1000 szt tych aut i wszystkie z takim krótkim VIN`em.

Naprawdę odrzucacie auto z powodu braku 8 cyfr mimo że tak zostało wyprodukowane dodatkowo samochód w idealnym stanie technicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę odrzucimy. Jest to zresztą bolączka wielu aut azjatyckich z limitowanych serii a'la sportowych. Charakterystykę nr VIN określają ogólnoświatowe normy ISO, na których opierają się dane normy krajowe i niech sobie tam pisze w papierach że to VIN skoro w rzeczywistości VIN w rozumieniu tejże normy to nie jest... Nie istnieje pojęcie "krótki VIN".

Poza tym nikt nie przekreśla Twoich szans - po prostu musisz napisać do ministra infrastruktury o odstępstwo - myślę, że powinienes dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że powinienes dostać.

 

Rozumiem że to może być zabawne, ale problem istnieje i jest to tylko i wyłącznie biurokracja.

Cóż może jakoś mi się uda, jak nie to będę jeździł z kierownicą po prawej stronie z brytyjską rejestracją - tak lepiej i bezpieczniej bo brakuje mu 8 cyfr ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że to miało być zabawne? Nie miałem takiego celu, emotka moze jakbym wstawił jakiegoś... - wypowiedź była jak najbardziej poważna - ODSTĘPSTWO OD WARUNKÓW TECHNICZNYCH jest normalną procedurą i akurat w twoim przypadku myślę, że powinno być Ci udzielone bez problemów.

Bardziej martw się o to przełożenie kierownicy i pod tym kątem uderzaj do WK co będzie Ci potrzebne (a wiedz, że są WK w Polsce, które w ogóle aut po przekładkach nie rejestrują), a tu z kolei na odstępstwo ministerialne nie masz co liczyć.

Poza tym nie myl dwóch kwestii - bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a pewne wymogi co do warunków technicznych - akurat w tym przypadku co do oznakowania pojazdu - to różne kwestie.

Takich aut po uzyskaniu odstępstwa w Polsce jeździ trochę - chyba nie sądzisz, że jesteś pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że to miało być zabawne? Nie miałem takiego celu, emotka moze jakbym wstawił jakiegoś... - wypowiedź była jak najbardziej poważna - ODSTĘPSTWO OD WARUNKÓW TECHNICZNYCH jest normalną procedurą i akurat w twoim przypadku myślę, że powinno być Ci udzielone bez problemów.

Bardziej martw się o to przełożenie kierownicy i pod tym kątem uderzaj do WK co będzie Ci potrzebne (a wiedz, że są WK w Polsce, które w ogóle aut po przekładkach nie rejestrują), a tu z kolei na odstępstwo ministerialne nie masz co liczyć.

Poza tym nie myl dwóch kwestii - bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a pewne wymogi co do warunków technicznych - akurat w tym przypadku co do oznakowania pojazdu - to różne kwestie.

Takich aut po uzyskaniu odstępstwa w Polsce jeździ trochę - chyba nie sądzisz, że jesteś pierwszy :)

 

Być może się uda, jeśli nie był to cynizm z Twojej strony to sorry.

Zależy mi żeby sprawa była załatwiona w 100% zgodnie z prawem dlatego pytam gdzie mogę.

Dobrze że znalazłem to forum bo wiem dużo więcej, jedną z tych rzeczy jest "ODSTĘPSTWO OD WARUNKÓW TECHNICZNYCH".

 

B9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.