Skocz do zawartości

Nowe ceny mandatów


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 5 listopada 2008 r.

zmieniajàce rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

 

Dziennik Ustaw Nr 202 Poz. 1249

 

http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU20082021249

 

np.

korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiącego - 200

jazda bez pasów - 100

ominięcie pojazdu ustępującego pierszeństwa pieszemu - 500

zwiększenie prędkości przez pojazd wyprzedzany - 350

jazda bez włączonych świateł : w nocy - 200 , w dzień - 100

 

itd ...

 

[ Dodano: 11-12-2008, 14:20 ]

Data wejścia w życie: 2008-11-29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda bez pasów - 100

A tak na marginesie, to jest bez sensu (a newet bez sęsu)

Kto chce, niech zapina pasy, kto nie chce... jego sprawa. Raczej niezapięciem pasów krzywdy innym uczestnikom ruchu się nie zrobi (no chyba że ci z tylnych siedzeń wpadną na jadących z przodu, ale wtedy kierowca powinien nakazać zapinanie pasów).

To takie moje luźne weekendowe rozważania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie moje luźne weekendowe rozważania :)

A ja jeszcze nie mam weekendu i uważam że zamiast poduszki powietrznej kierowcy powinien być szpikulec taki z 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto chce, niech zapina pasy, kto nie chce... jego sprawa. Raczej niezapięciem pasów krzywdy innym uczestnikom ruchu się nie zrobi

Nie całkiem - później takiego delikwenta leczy się m.in z naszych składek i podatków, które skrzętnie są potrącane z naszych chudych wypłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niezapięciem pasów krzywdy innym uczestnikom ruchu się nie zrobi

 

Po pierwsze to co pisze Wojciech J.

Po drugie - wypadając przez przednią szybę swojego samochodu w trakcie uderzenia możesz mi wpaść na maskę i ją uszkodzić! A ja nie cierpię ciał obcych na masce, czy tez mojej szybie! :evil:

 

[ Dodano: 12-12-2008, 21:59 ]

I jeszcze ze szczególną dedykacją dla Seby - tym razem poważnie (mam nadzieję, że podstawy angielskiego znasz):

 

http://www.youtube.com/watch?v=v_DeSlLCSSE&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawdopodobne ile czau zajmuje i ile wysiłku pochłania zapięcie pasa bezpieczeństwa. Naprawdę dziwię się kierowcom, którzy nie zapinają pasów. A jak się tłumaczą policji. Często niezły ubaw jak się słyszy te tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie całkiem - później takiego delikwenta leczy się m.in z naszych składek i podatków

Argument łatwy do obalenia.

To właśnie zapinając pasy narażasz nasze społeczeństwo na koszty. Rozumiesz: zapinając pasy masz większe szanse na przeżycie, ale hospitalizacja, rehablilitacja kosztuje :-P

A bez pasów to tylko koszt pochówku.

Żeby wyjaśnić: ja zapinam pasy, jeżdżę w kamizelce odblaskowej.

Ale czasami lubię być "adwokatem diabła" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem blądynem ( może szpakowatym) ale nie kumam po co Ty jeździsz w kamizelce( chyba, że jeździsz takim samym autem jak policja nieoznakowana :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie kumam po co Ty jeździsz w kamizelce

Fakt, niewtajemniczeni (ci co na zloty nie uczęszczają :P ) nie wiedzą że preferuje jednoślady niż puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas wolą wydawać kasę na nowe fotoradary...

 

Hmmm - stąpasz po cienkim lodzie... Myślisz, że jako moderator nie możesz narazić się adminowi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, sorki nie bierz tego do siebie, mam kilku kolegów zafascynowanych jednośladami, ale gdybym ich zobaczył na Harley'u w skórze i kamizelce to nie wiem czy nie padłbym ze śmiechu.

 

[ Dodano: 14-12-2008, 17:38 ]

u nas wolą wydawać kasę na nowe fotoradary...

 

Hmmm - stąpasz po cienkim lodzie... Myślisz, że jako moderator nie możesz narazić się adminowi? ;)

weź przestań, kombinujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stąpasz po cienkim lodzie

:P ... upss... faktycznie zapomniałem... :oops:

Jest popyt, jest i podaż - ot i cała filozofia.

Wielkich teorii do tego nie dorabiajcie - nie jestem fanem pewnych rozwiązań. Skoro jednak płacą :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikipedia:

 

hiena - Zwierzę z rodziny hienowatych (podrodzina Hyaeninae)

 

ale także:

 

hiena - pogardliwe określenie człowieka żerującego na pracy, dorobku lub nieszczęściu innych ludzi

 

:lol::lol::lol:

 

PS No trudno - najwyżej mnie zbanujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.