Skocz do zawartości

Pojazdy specjalne uprzywilejowane


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

To poproszę jeszcze przepis na umiejscowienie tej informacji.

A może kolejna sprawa dla OSDSu w rozmowach z górą o zmianach w przepisach. Takie kwiatki wyłapujmy, OSDS je cierpliwie spisze i w rozmowach na szczycie poruszy tematy, które należy dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    9

  • adam1501

    7

  • Reksio1

    7

  • kowal

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

To poproszę jeszcze przepis na umiejscowienie tej informacji.

Zaręczam, że taki przepis istnieje i o ile dodrze pamiętam, to informacja ma znajdować się na zewnątrz w pobliżu drzwi wejściowych. Przyznaję, że nie pamiętam z jakiego aktu to wynikało ale jakoś tak to było określone.

 

w "napisie" umieszcza się ilość miejsc

Faktycznie to dość niefrasobliwe określenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę o ten przepis, ponieważ ja pamiętam inny.

Informacja ma być widoczna z miejsca kierowcy (dla kierowcy).

Więc kto dobrze pamięta?

Rozstrzygnięcie tego problemu pozostawiam Tobie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzygnięcie tego problemu pozostawiam Tobie

Czuję się zaszczycony, ale prosze wskaż przepis:

Informacja ma być widoczna z miejsca kierowcy (dla kierowcy).

Bo o takim nigdy nie słyszałem.

 

[ Dodano: 21-08-2014, 12:59 ]

Takie coś z dyrektywy 2001/85/WE

7.3. Oznakowanie pojazdów

 

7.3.1. Pojazd jest wyraźnie oznakowany w sposób widoczny we wnętrzu, w pobliżu drzwi przednich, za pomocą liter lub symboli graficznych o wysokości nie mniejszej niż 15 mm oraz cyfr o wysokości nie mniejszej niż 25 mm, z podaniem:

 

7.3.1.1. maksymalnej liczby miejsc siedzących, dla której pojazd jest skonstruowany;

 

7.3.1.2. maksymalnej liczby miejsc stojących, jeśli występują, dla której pojazd jest skonstruowany;

 

7.3.1.3. maksymalnej liczby wózków inwalidzkich, jeśli występują, dla której pojazd jest skonstruowany,

 

7.3.2. Jeśli pojazd jest skonstruowany, aby mieć zmienną liczbę miejsc siedzących, powierzchnię dostępną dla pasażerów stojących lub liczbę przewożonych wózków inwalidzkich, wymagania ppkt. 7.3.1 stosuje się w odniesieniu do każdej maksymalnej liczby miejsc siedzących oraz odpowiadającej jej liczbie wózków inwalidzkich i pasażerów stojących, w zależności od sytuacji.

 

7.3.3. Na powierzchni zajmowanej przez kierowcę przewidziane jest miejsce o położeniu dokładnie widocznym dla kierowcy, zawierające litery lub symbole graficzne o wysokości nie mniejszej niż 10 mm oraz cyfry o wysokości nie mniejszej niż 12 mm, określające:

 

7.3.3.1. masę bagażu, który może być przewożony, przy pełnym obciążeniu maksymalną liczbą pasażerów i załogi, przy czym pojazd nie przekracza technicznie dopuszczalnej masy maksymalnej lub dopuszczalnej masy na każdą oś. Wielkość ta obejmuje masę bagażu:

 

7.3.3.1.1. w przedziałach bagażowych (masa B, ppkt 7.4.3.3.1 załącznika I do dyrektywy 97/27/WE);

 

7.3.3.1.2. na powierzchni dachu, jeśli jest wyposażony w urządzenia do przewozu bagażu, (masa BX, ppkt 7.4.3.3.1 załącznika I do dyrektywy 97/27/WE).

 

Czyli jednak przepisy okreslają dość jednoznacznie wymagania odnośnie informacji o liczbie miejsc, wózków dla inwalidów i o ilości bagażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że dzwonią, ale kościoły pomyliłem

ale proszę wskaż przepis:
Informacja ma być widoczna z miejsca kierowcy (dla kierowcy).

Bo o takim nigdy nie słyszałem.

 

Takie coś z dyrektywy 2001/85/WE

7.3. Oznakowanie pojazdów

 

 

7.3.3. Na powierzchni zajmowanej przez kierowcę przewidziane jest miejsce o położeniu dokładnie widocznym dla kierowcy, zawierające litery lub symbole graficzne o wysokości nie mniejszej niż 10 mm oraz cyfry o wysokości nie mniejszej niż 12 mm, określające:

Za szybko kiedyś czytałem tą dyrektywę (lub pamięć nie ta) i pomyliłem maksymalną liczbę ..... z obciążeniem przez maksymalną liczbę .....

7.3.3.1. masę bagażu, który może być przewożony, przy pełnym obciążeniu maksymalną liczbą pasażerów i załogi, przy czym pojazd nie przekracza technicznie dopuszczalnej masy maksymalnej lub dopuszczalnej masy na każdą oś. Wielkość ta obejmuje masę bagażu:

Przyznaję mój błąd - dlatego prosiłem o sprawdzenie w przepisach, nie zmienia to faktu o umieszczeniu maksymalnej liczby wózków inwalidzkich

 

Ale skoro już mówimy o przypuszczeniach i rozważaniach merytorycznych, mógłbyś sprawdzić jak taka "informacja" ma się do autobusów przegubowych, bo coś mi się zdaje, że ta informacja ma być dla każdego członu pojazdu oddzielnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach dodatkowych dla autobusu . Jest to rozdział 5 paragraf 18 ust. 1. pkt 12 Napis wskazujący dopuszczalną liczbę miejsc do siedzenia i do stania; Nie pisze czy wewnątrz czy na zewnątrz. DzU 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak nasze przepisy do kosza, ponieważ powinny brzmieć tak: Warunki dodatkowe dla autobusu - Dyrektywa nr.... z późniejszymi zmianami, itd. Rzygać się chce jak słyszę, że zmiany w naszych przepisach są dostosowane do przepisów unijnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dodatkowe dla autobusu - Dyrektywa nr.... z późniejszymi zmianami, itd. Rzygać się chce jak słyszę, że zmiany w naszych przepisach są dostosowane do przepisów unijnych....

Bywa jeszcze zabawniej jak taka dyrektywa nie została jeszcze przetłumaczona na język polski a krajowe przepisy już się do niej odwołują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.