Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mirek.g

Krektor ustawienia świateł

Polecane posty

mirek.g

Witam,proszę o wyjaśnienie,czy wszystkie pojazdy muszą posiadać korektor ustawienia świateł?Jeśli tak to od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bohdang

Prawie 100% współczesnych samochodów posiada korektory ustawienia świateł, ale nie są one wymagane żadnymi przepisami. Dyrektywy UE, obowiązujące w tym zakresie, narzucają tylko odpowiednie "parametry nastawcze" dla producentów pojazdów, a w jaki sposób producenci zastosują się do tychże parametrów, to jest ich problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Czyli teoretycznie może nie być?.Mam problem z autem ze stanów w którym nie ma korektora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj

ECE R48

6.2.6.2. Korektor ustawienia świateł przednich

6.2.6.2.1. W przypadku gdy do spełnienia... ... takie urządzenie musi zadziałać automatycznie

6.2.6.2.2. Dozwolone są jednak korektory ręczne...

 

 

 

Dz.U. 227 Zał 1 (tabela)

pkt 11.2.1 - to jest w zakresie badania powypadkowego ale jest tam sprawdzenie działania korektorów świateł.

 

ale nie są one wymagane żadnymi przepisami

 

Zweryfikował bym ten pogląd na sprawę.

 

Mam problem z autem ze stanów w którym nie ma korektora

 

Może jest automatyczny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bohdang

W Reg.48 napisano, że korektor ustawienia świateł mijania musi być zastosowany, jeśli spełnienie podanych w nim kryteriów jest niemożliwe bez tegoż korektora. Ja na codzień badam wiele pojazdów (np.autobusy, ciężarówki, ale także i osobowe), które korektorów nie miały i nie mają, a przecież są homologowane. Sens mojej wypowiedzi był taki, że żaden przepis nie nakazuje bezwzględnie wyposażania w korektor, jeśli zachowane będą nakazane parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.